ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در کنار بازیگرانی که نقش مادر را در سینما بازی کرده و می کنند، سینماگرانی هم هستند که فرزندانشان در حوزه های مختلف سینما فعالیت دارند و بسیاری از آنها به واسطه فعالیت هنری مادرشان وارد حرفه شان شده اند.

مادران هنرمندی که فرزندانشان را به سینما آوردند

پگاه آهنگرانی ، باران کوثری ، لیلا حاتمی ، غزل شاکری ، آتیلا پسیانی ، امیرشهاب رضویان ، ثریا قاسمی ، نورا هاشمی ، مهراوه و ملیکا شریفی نیا ، رفیع پیتز و کیومرث پوراحمد از جمله سینماگرانی هستند که مادرشان نیز فعالیت هنری داشته یا دارند.مادر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکسمادر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکس

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما که در جشنواره گذشته فیلم فجر برای فیلم «دربند» بازیگر برگزیده شد ، فرزند منیژه حکمت تهیه کننده و کارگردان سینما و جمشید آهنگرانی کارگردان و طراح صحنه سینمای ایران است.

پگاه آهنگرانی و مادرش منیژه حکمت

پگاه آهنگرانی و مادرش منیژه حکمت

باران کوثری

باران کوثری دیگر بازیگر جوان سینما هم فرزند رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما و جهانگیر کوثری از تهیه کنندگان سینماست که از کودکی فعالیت بازیگری اش را آغاز کرده است.

باران کوثری و مادرش رخشان بنی اعتماد

باران کوثری و مادرش رخشان بنی اعتماد

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی بازیگر مطرح سینمای ایران نیز فرزند زهرا حاتمی (زری خوشکام) بازیگر قدیمی سینمای ایران و همچنین زنده یاد علی حاتمی فیلم ساز نامی سینمای ایران است.

لیلا حاتمی و مادرش زهرا حاتمی (زری خوشکام)

لیلا حاتمی و مادرش زهرا حاتمی (زری خوشکام)

غزل شاکری

غزل شاکری بازیگرسینما نیز که فعالیتش را با «گلنار» از سنین کودکی آغاز کرد و سال گذشته نیز فیلم «آیینه های روبرو» را در حال اکران داشت فرزند فرشته طائرپور تهیه کننده باسابقه سینما است.

غزل شاکری و مادرش فرشته طائرپور

غزل شاکری و مادرش فرشته طائرپور

آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی هم از بازیگرانی است که فعالیتش را سال های بسیار دور با مجموعه تلویزیونی «محله بروبیا» آغاز کرده و امروز حضور فعالی در سینما دارد. او فرزند زنده یاد جمیله شیخی بازیگر پیشکسوت سینما است.

آتیلا پسیانی همچنین خودش به عنوان پدر ، دو فرزندش ستاره و خسرو پسیانی را به تئاتر و سینما آورده است.

آتیلا پسیانی و مادرش جمیله شیخی

آتیلا پسیانی و مادرش جمیله شیخی

امیرشهاب رضویان

امیرشهاب رضویان کارگردان سینما از معدود سینماگرانی است که مادرش رابعه مدنی از طریق او وارد دنیای بازیگری شده و «بوسیدن روی ماه» از آخرین فعالیت های او محسوب می شود.

رابعه مدنی و پسرش امیرشهاب رضویان

رابعه مدنی و پسرش امیرشهاب رضویان

کیومرث پوراحمد

کیومرث پوراحمد دیگر کارگردان سینما نیز چنین وضعیتی دارد و مادرش ، زنده یاد پروین دخت یزدانیان را سال ها پیش با مجموعه «قصه های مجید» وارد دنیای بازیگری کرد که فعالیت او تا چند سال پیش ادامه داشت.

کیومرث پوراحمد و مادرش پروین دخت یزدانیان

کیومرث پوراحمد و مادرش پروین دخت یزدانیان

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی از بازیگران سینما ، فرزند زنده یاد حمیده خیرآبادی رکوردار بازیگری در سینمای ایران است که در سنین نوجوانی وارد فعالیت هنری شده است.

ثریا قاسمی و مادرش حمیده خیرآبادی

ثریا قاسمی و مادرش حمیده خیرآبادی

نورا هاشمی

نورا هاشمی که بازی در فیلم های «جیب بر خیابان جنوبی» ، «عروس افغان» و «حوالی اتوبان» را در کارنامه اش دارد فرزند گلاب آدینه و مهدی هاشمی دو بازیگر موفق سینما است.

نورا هاشمی و مادرش گلاب آدینه

نورا هاشمی و مادرش گلاب آدینه

مهراوه و ملیکا شریفی نیا

مهراوه و ملیکا شریفی نیا نیز که از بچگی فعالیت بازیگری را آغاز کرده اند فرزندان آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا از بازیگران سینما هستند.

ملیکا و مهراوه شریفی نیا فرزندان آزیتا حاجیان

ملیکا و مهراوه شریفی نیا فرزندان آزیتا حاجیان

رفیع پیتز هم که به عنوان کارگردان در خارج از کشور فعالیت دارد و دو فیلم «زمستان است» و «شکارچی» را در ایران ساخته است ، فرزند ملک جهان خزاعی طرح صحنه باسابقه سینمای ایران است.

از رقیه چهره آزاد و پروین سلیمانی نیز دو یادگار در سینمای ایران مشغول به کار هستند ، افسانه چهره آزاد و ماه چهره خلیلی که به ترتیب نوه این دو بازیگر فقید سینما هستند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن