در این مطلب مروری بر مادران جاودان و ماندگار سینمای ایران از رقیه چهره آزاد مادر فیلم علی حاتمی تا حمیده خیرآبادی و ژاله علو داشته ایم که توصیه میکنیم این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نم نمک را از دست ندهید.

مروری بر ماندگارترین مادران سینمای ایران

مادران سینمای ایران یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین چهره های سینما هستند که بعد از گذشت سالها هنوز هم در دل بسیاری از اهالی سینما و تلویزیون ماندگارند. چهره مهربان مادرانی که حتی بعد از پیوستنشان به ابدیت در ذهن هوادارانشان جاودان شد به این راحتی از ذهن مخاطبان دور نمیشود.ماندگارترین مادران و مادربزرگان سینما و تلویزیون + تصاویرماندگارترین مادران و مادربزرگان سینما و تلویزیون + تصاویر

حمیده خیرآبادی ، رقیه چهره آزاد ، ژاله علو ، جمیله شیخی ، پروین دخت یزدانیان ، شهلا ریاحی ، ثریا قاسمی و ... مادران جاودان سینمای ایرانند که همیشه در دلهای مخاطبان سینما و تلویزیون ماندگارند.

در این مطلب مروری کوتاه بر مادران جاودان سینما و تلویزیون داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

مادران سینمای ایران که ماندگار شدند

رقیه چهره آزاد

اگر بخواهیم از چند مادر ماندگار سینمای ایران نام ببریم قطعا باید نام رقیه چهره آزاد را در صدر این لیست قرار بدهیم . رقیه چهره آزاد مادر معروف فیلم مادر زنده یاد علی حاتمی است که برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را در 81 سالگی دریافت کرد.

رقیه چهره آزاد بازیگر فیلم مادر علی حاتمی

رقیه چهره آزاد مادر معروف فیلم علی حاتمی

رقیه چهره آزاد بازیگری را از تئاتر در سال 1310 آغاز کرد و نقش های ماندگاری از خود برجای گذاشت که بازی او در فیلم مادر یکی از بهترین ها بود.

حمیده خیرآبادی

حمیده خیرآبادی یک نمونه واقعی از مادران سینمای ایران است که مهربانی در چهره او موج میزد . مادر ثریا قاسمی بازیگر کشورمان مادر همه سینمای ایران بود که بعد از درگذشتش باز هم ذره ای از مهر او از دل مخاطبان کم نشد.

حمیده خیرآبادی مادر مهربان سینمای ایران

حمیده خیرآبادی یکی از مادران جاودان سینمای ایران

حمیده خیرآبادی بازیگری را از تئاتر در سال 1326 آغاز کرد و به مادر سینمای ایران معروف بود. بازی ماندگار او در سریال پدرسالار همیشه در ذهن مخاطبان تلویزیون ماندگار است.

ژاله علو

ژاله علو چهره ماندگار سینمای ایران یکی از مادران جاودان این عرصه است که صدای ماندگار او همیشه جاودان است. خاله لیلای معروف سریال روزی روزگاری یکی دیگر از مادران ماندگار سینما است که بازی های زیبایش در دل مخاطبان همیشه ماندگار است.

ژاله علو بازیگر سینما و تلویزیون

ژاله علو مادر مهربان اما جدی سینمای ایران

ژاله علو فعالیت هنری را از سال 1327 با گویندگی در رادیو آغاز کرد و همواره با بازی در نقش زنی جدی و محکم مانند خاله لیلای روزی روزگاری درخشید.

جمیله شیخی

جمیله شیخی مادر آتیلا پسیانی یکی از مادران ماندگار سینما است که در نقش هایی جدی همیشه چهره ای شناخته شده از خود به جای گذاشت.

جمیله شیخی بازیگر نقش های جدید

جمیله شیخی مادر همیشه جدی سینمای ایران

جمیله شیخی بازیگری را از سال 54 در سینما و پیش از آن در تئاتر آغاز کرد و در سریال پس از باران ، پدرسالار ، تولدی دیگر نمونه هایی از بازی های او در نقش مادری جدی و مستبد میتوان دید.

پروین دخت یزدانیان

کمتر کسی از مخاطبان تلویزیون پیدا میشود که پروین دخت یزدانیان بی بی معروف قصه های مجید را نشناسد. پروین دخت یزدانیان مادر کیومرث پوراحمد کارگردان مطرح سینمای ایران است که قصه های مجید را به تصویر کشید.

پروین دخت یزدانیان بی بی قصه های مجید

پروین دخت یزدانیان بی بی قصه های مجید

بی بی معروف قصه های مجید با لهجه زیبایش محال است که از ذهن مخاطبان تلویزیون پاک شود و همیشه از او به عنوان یکی از ماندگارترین مادران تلویزیون یاد میشود.

نیکو خردمند

نیکو خردمند یکی دیگر از مادران ماندگار سینمای ایران است که مهربانی همیشه در چهره او موج میزد و این مهربانی در چهره خواهر کوچکترش آهو خردمند نیز دیده میشد.

نیکو خردمند مادر مهربان سینما

نیکو خردمند مادر همیشه خندان سینمای ایران

نیکو خردمند فعالیت هنری را از گویندگی رادیو آغاز کرد و همیشه در نقش مادری مهربان در سینما و تلویزیون درخشید . دزدان مادربزرگ ، پس از باران ، همه فرزندان من ، آژانس دوستی ، کت جادویی و ... از ماندگارترین سریال های تلویزیونی این چهره محبوب بودند.

ثریا قاسمی

در میان چهره هایی که از آنها به عنوان مادران جاودان سینمای ایران یاد کردیم ثریا قاسمی از همه جوانتر است اما بازی در نقش مادری مهربان در فیلم و سریال های زیادی باعث شد تا نام او هم به عنوان یکی از ماندگارترین مادران سینما در این لیست جای بگیرد.

ثریا قاسمی مادر مهربان سینما

ثریا قاسمی مادر مهربان و همیشه نگران سینمای ایران

ثریا قاسمی مانند مادرش حمیده خیرآبادی یکی از مادران ماندگار سینمای ایران است که بازی های زیبایش در نقش مادری مهربان و با جذبه از او چهره ماندگارتری ساخته است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی