در این بخش از نم نمک می پردازیم به به معرفی برخی از بازیگران و هنرمندان و سینماگران که به واسطه حضور پدرشان در سینما وارد حرفه شان شده اند که بسیاری از آنها با موفقیت در کارشان هویت مستقلی پیدا کرده اند.

کدام بازیگران به واسطه پدرشان بازیگر شدند؟

زنده یاد علی حاتمی ، مسعود کیمیایی ، سیروس الوند ، سعید سهیلی ، زنده یاد رسول ملاقلی پور ، منوچهر محمدی ، عزت الله انتظامی ، زنده یاد داود رشیدی ، جهانگیر کوثری ، علی اکبر ثقفی ، کمال تبریزی ، فرامرز قریبیان ، ابراهیم حاتمی کیا ، علیرضا داودنژاد ، مجید مظفری ، زنده یاد پرویز فنی زاده ، اسماعیل محرابی ، مهدی هاشمی ، جلیل فرجاد و آتیلا پسیانی ازجمله پدرانی هستند که فرزندانشان در سینما فعال هستند.پدر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکسپدر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکس

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی دختر علی حاتمی

لیلا حاتمی دختر علی حاتمی

لیلا حاتمی اولین حضورش در سینما در نقش کودکی کمال الملک در فیلم «کمال الملک» به کارگردانی پدرش علی حاتمی بود. در سال ۱۳۷۰ در فیلم «دلشدگان» که آن هم ساخته پدرش بود ایفای نقش کرد. پس از آن در ۱۳۷۵ برای اولین بار در یک کار سینمایی در فیلمی که کارگردان اش پدرش نبود (فیلم «لیلا» از داریوش مهرجویی) نقش یک زن نازا را ایفا کرد و برای آن دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را گرفت.

این بازیگر با حضور در فیلم های مختلف و با کسب چندین جایزه از جشنواره های داخلی و خارجی یکی از موفق ترین بازیگران ایرانی از لحاظ تعداد جوایز دریافتی محسوب می شود.

باران کوثری

باران کوثری و پدرش جهانگیر کوثری

باران کوثری و پدرش جهانگیر کوثری

باران کوثری هم با نقش آفرینی در فیلم هایی که تهیه آنها را پدرش جهانگیر کوثری برعهده داشت ، وارد سینما شد.

این بازیگر کارش را با فیلم «نرگس» آغاز کرد و در ادامه در «بهترین بابای دنیا» ، «روسری آبی» ، «بانوی اردیبهشت» و «زیر پوست شهر» ساخته مادرش رخشان بنی اعتماد مقابل دوربین رفت و رفته رفته جایگاهی مستقل پیدا کرد و در آثار فیلمسازان دیگری به ایفای نقش پرداخت.

پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی و پدرش مسعود کیمیایی

پولاد کیمیایی و پدرش مسعود کیمیایی

مسعود کیمیایی از فیلم «تجارت» پسرش ، پولاد را وارد سینما کرده است که فعالیت او تا به امروز ادامه دارد.

این بازیگر علاوه بر فیلم های پدرش در آثار دیگری چون «شمعی در باد» ، «صحنه جرم ، ورود ممنوع» ، «زندگی با چشمان بسته» و «گشت ارشاد» به ایفای نقش پرداخته است و این روزها «گشت۲» را روی پرده دارد.

حضور این بازیگر در آخرین ساخته پدرش «قاتل اهلی» با حواشی زیادی همراه شد.

ساعد سهیلی ، سینا مهراد و سارا سهیلی

 ساعد سهیلی  ،  سینا مهراد و سارا سهیلی فرزندان سعید سهیلی

ساعد سهیلی ، سینا مهراد و سارا سهیلی فرزندان سعید سهیلی

ساعد سهیلی فرزند سعید سهیلی کارش را با «چارچنگولی» آغاز کرد و با فیلم «گشت ارشاد» معرفی شد که با این فیلم کاندید دریافت سیمرغ بلورین هم شد.

این بازیگر هم رفته رفته با حضور در آثار فیلمسازان دیگر هویت مستقلی پیدا کرد و به یکی از پرکارترین بازیگران تبدیل شد.

سهیلی برای «چند متر مکعب عشق» تندیس بازیگری جشن سینما را به خود اختصاص داد.

سارا سهیلی و سینا سهیلی دیگر فرزندان سعید سهیلی هم در فیلم های پدرش به ایفای نقش پرداخته اشت.

سام قریبیان

سام قریبیان و پدرش فرامرز قریبیان

سام قریبیان و پدرش فرامرز قریبیان

سام قریبیان فرزند فرامرز قریبیان از نوجوانی با بازی در فیلم های «گردباد» ، «جدال در تاسوکی» ، «شکار خاموش» و «ترانزیت» وارد سینما شد و پس از بازگشتش از آمریکا در مقابل دوربین فیلم های «لاله» و «خط ویژه» رفت و اولین تجربه کارگردانی اش با عنوان «۳۶۱ درجه» مقابل دوربین برد.

لیلی رشیدی

لیلی رشیدی دختر زنده یاد داوود رشیدی

لیلی رشیدی دختر داوود رشیدی

لیلی رشیدی فرزند زنده یاد داود رشیدی با نقش کوتاهی در «دلشدگان» بازیگری اش را آغاز کرد اما سال های زیادی گذشت تا با مجموعه «قصه های تا به تا» شناخته شود.

این بازیگر که در فیلم های «نوک برج» ، «در به درها» و «مربای شیرین» بازی کرده ، بیشتر روی صحنه تئاتر فعالیت دارد.

رضا داوودنژاد

رضا داودنژاد فرزند علیرضا داوودنژاد

رضا داودنژاد فرزند علیرضا داوودنژاد

رضا داوود نژاد فرزند علیرضا داودنژاد با بازی در فیلم «بی پناه» ساخته پدرش وارد سینما شد و با دومین فیلمش «مصائب شیرین» نامش در میان نامزدهای دریافت سیمرغ قرار گرفت.

در کارنامه این بازیگر هم همکاری با کارگردان های دیگر به چشم می خورد.

ماهور الوند

ماهور الوند و پدرش سیروس الوند

ماهور الوند و پدرش سیروس الوند

ماهور الوند فرزند سیروس الوند برخلاف دیگران فعالیتش را در سینما با کارگردانی غیر از پدرش آغاز کرد و با نقش اصلی «دختر» ساخته سیدرضا میرکریمی وارد سینما شد.

در این فیلم میرکریمی نقش کوتاهی را نیز برای دخترش نگار میرکریمی در نظر گرفت.

سایر بازیگران

نیکی مظفری فرزند مجید مظفری ، آشا محرابی فرزند اسماعیل محرابی ، نورا هاشمی فرزند مهدی هاشمی ، مونا و مارال فرجاد فرزندان جلیل فرجاد ، المیرا عبدی فرزند اکبر عبدی و ستاره پسیانی فرزند آتیلا پسیانی دیگر بازیگرانی هستند که حرفه پدرشان را برگزیدند.

نورا هاشمی و پدرش مهدی هاشمی

نورا هاشمی و پدرش مهدی هاشمی

نیکی مظفری فرزند مجید مظفری

نیکی مظفری فرزند مجید مظفری

مارال و مونا فرجاد دختران جلیل فرجاد

مارال و مونا فرجاد دختران جلیل فرجاد

المیرا عبدی فرزند اکبر عبدی

المیرا عبدی فرزند اکبر عبدی

ستاره پسیانی و پدرش آتیلا پسیانی

ستاره پسیانی و پدرش آتیلا پسیانی

سارینا فرهادی

اصغر فرهادی و دخترش سارینا فرهادی

اصغر فرهادی و دخترش سارینا فرهادی

اصغر فرهادی هم در فیلم «جدایی نادر از سیمین» نقش نوجوان فیلمش را به دخترش سارینا فرهادی داد و رسول صدر عاملی نیز در فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» چنین فرصتی را در اختیار پسرش میلاد صدرعاملی گذاشت که بیشتر در کنارش به عنوان دستیار حضور داشته است.

مجید انتظامی

مجید انتظامی فرزند عزت الله انتظامی

مجید انتظامی فرزند عزت الله انتظامی

اما سینماگران دیگری هم هستند که فرزاندشان حرفه ای غیر از بازیگری را انتخاب کرده اند که مطرح ترین آنها مجید انتظامی فرزند عزت الله انتظامی است.

این آهنگساز ساخت موسیقی متن بسیاری از آثار شاخص سینمای ایران از جمله «آژانس شیشه ای» ، «بوی پیراهن یوسف» ، «بازمانده» ، «از کرخه تا راین» و «دوئل» را بر عهده داشته است.


علی تبریزی فرزند کمال تبریزی و کوهیار کلاری فرزند محمود کلاری هم حرفه مدیریت فیلمبرداری را انتخاب کرده اند.

زنده یاد دنیا فنی زاده عروسک گردان مطرح هم که چندی پیش درگذشت ، فرزند مرحوم پرویز فنی زاده بازیگر سینما بود.

علی ملاقلی پور فرزند زنده یاد رسول ملاقلی پور مانند پدرش حرفه کارگردانی را انتخاب کرده و فیلم اولش را با عنوان «قندون جهیزیه» ساخت ، امیر حسین ثقفی فرزند علی اکبر ثقفی نیز فعالیت کارگردانی پدرش را در پیش گرفته و فیلم اولش با عنوان «مرگ کسب و کار من است» به تهیه کنندگی پدرش موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره فجر شد.

یوسف حاتمی کیا

یوسف حاتمی کیا فرزند ابراهیم حاتمی کیا

یوسف حاتمی کیا فرزند ابراهیم حاتمی کیا

یوسف حاتمی کیا فرزند ابراهیم حاتمی کیا هم فعالیت مستندسازی دارد و به تازگی مجوز ساخت اولین فیلم سینمایی اش را دریافت کرده است

شاهد احمدلو

شاهد احمدلو فرزند محمدولی احمدلو

شاهد احمدلو فرزند محمدولی احمدلو

شاهد احمدلو کارگردان و بازیگر سینما که از نوجوانی به عنوان بازیگر در سینما فعالیت دارد ، فرزند محمدولی احمدلو از مدیران تدارکات باسابقه سینما است.

حامد محمدی فرزند منوچهر محمدی که «فرشته ها با هم می آیند» را به عنوان اولین تجربه کارگردانی اش مقابل دوربین برد پیش از این به عنوان فیلمنامه نویس فیلم هایی چون «طلا و مس» و «حوض نقاشی» بوده است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
80%
پدر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکس
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,390