بازیگران لر و عکس بازیگران لر زبان و بازیگران لرسینمای ایران و بازیگران لر و بختیاری و بازیگران لر تبار ایران و بازیگران لرستانی و اسامی بازیگران بختیاری و بازیگران لک ایران و بازیگران خرم آبادی و بازیگران لر سینمای ایران و مشهورترین بازیگران لر و هنرمندان لر سینمای ایران و بازیگران لر تبار سینمای ایران را در نم نمک ببینید.

معرفی بازیگران لر تبار و بختیاری سینما و تلویزیون

لرها از اقشار محبوب جامعه هستند که در مناطق مختلفی زندگی میکنند و با گویش های مختلفی از زبان لری با یگدیگر صحبت میکنند.اسامی هنرمندان و بازیگران لر و بختیاری سینمااسامی هنرمندان و بازیگران لر و بختیاری سینما

در سینمای ایران هم به مانند جامعه ، اقوام مختلف در کنار هم به هنرنمایی می پردازند و یکی از اقشار پرطرفدار سینمای ایران بازیگران و هنرمندان لر تبار کشورمان هستند. در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نم نمک به معرفی بازیگران لر سینمای ایران می پردازیم.

این بازیگران لر سینمای ایران را بهتر بشناسید

بسیاری از مخاطبان دنیای هنر با بازیگران لر سینمای ایران آشنایی دارند اما اگر مشتاقید تا بیشتر با این هنرمندان آشنا شوید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآوران بازیگر و نمایش نامه نویس 18 اردیبهشت 1328 در مسجد سلیمان متولد شد. او دارای نشان درجه 1 هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی بود. مهرآوران در 16 مهر 1400 به دلیل ایست قلبی و عارضه ریوی ناشی از ابتلا به کرونا درگذشت.

عزت الله مهرآوران بازیگر لر کشورمان

عزت الله مهرآوران بازیگر لر کشورمان

رسول نجفیان

نجفیان در 28 دی 1338 در تهران به دنیا آمد.اصالت وی به ایل بختیاری بازمی گردد اما متولد تهران است .

در دوران دبستان با تاثیرپذیری از شیوه اداره کلاس توسط معلم روحانی خود ، ذوق نمایش در او ایجاد شد. وی سال 1348 در هنرکده تئاتر آناهیتا فعالیت داشت.او موسیقی را از جوانی دنبال می کرد و نواختن دوتار را توسط یک روستایی به نام عاشق حیدر همدانی فراگرفت. پس از آن نیز آموختن موسیقی را نزد استاد اسماعیل مهرتاش ادامه داد. نجفیان دارای مدرک کارشناسی روان شناسی از بخش علوم تربیتی مدرسه عالی پارس سابق در سال 1356 است. بازی در تئاتر را از سال 1348 و بازی در سینما را از سال 1363 با فیلم صف ساخته علی اصغر عسگریان آغاز کرد.

رسول نجفیان بازیگر و خواننده لر کشورمان

رسول نجفیان بازیگر و خواننده لر کشورمان

فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان که حضور در دنیای هنر را از سال 67 آغاز کرد یکی از بازیگران لر تبار سینمای ایران است که از پدر و مادری اهل بروجرد زاده شد.

این هنرمند کشورمان در فیلم عمه ماه منیر ساخته شهره لرستانی با گویش لری صحبت کرد و به خوبی توانست نقش باورپذیری را خلق کند.

فاطمه گودرزی بازیگر لر کشورمان

فاطمه گودرزی بازیگر لر کشورمان

شهره لرستانی

شهره لرستانی یکی دیگر از بازیگران سینمای ایران است که اهل خرم آباد در استان لرستان است.

این هنرمند کشورمان فعالیت در دنیای هنر را از سال 64 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت و علاوه بر بازیگری ، در زمینه کارگردانی هم فعالیت هایی داشته است.

شهره لرستانی بازیگر لر سینما

شهره لرستانی بازیگر لر سینما

فریبا متخصص

فریبا متخصص بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1340 در بروجرد متولد شد و از هنرمندان لر سینمای ایران است.

این بانوی هنرمند در سریال هایی چون شهرازد ، تولدی دیگر ، به دنیا بگویید بایستد ، ملکوت ، به کجا چنین شتابان ، زمانه ، رهایم نکن و... به ایفای نقش پرداخته است.

فریبا متخصص بازیگر سینمای ایران

فریبا متخصص بازیگر سینمای ایران

حمید گودرزی

حمید گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1356 در تهران متولد شد اما خانواده او اصالتا اهل بروجرد در استان لرستان هستند و نام این هنرمند هم در لیست بازیگران لر سینمای ایران قرار دارد.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 1378 با مجموعه دانی و من در تلویزیون آغاز کرد و در سریال مسافری از هند ، تب سرد ، کمکم کن ، پنجمین خورشید ، زمانه ، هاتف ، دلدادگان و... به ایفای نقش پرداخت.

حمید گودرزی لر تبار سینما

حمید گودرزی لر تبار سینما

مسعود رایگان

مسعود رایگان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران اولین روز بهمن ماه سال 1333 در خرم آباد متولد شد و از بازیگران لر سینمای ایران است.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال های ابتدایی دهه 50 آغاز کرد و در نقش های ماندگاری مقابل دوربین رفت و رویا تیموریان بازیگر سینما و تلویزیون همسر او است.

مسعود رایگان و همسرش رویا تیموریان

مسعود رایگان و همسرش رویا تیموریان

مهران رنجبر

مهران رنجبر بازیگر ، نویسنده و کارگردان کشورمان سال 1361 در بروجرد متولد شد و از بازیگران لر سینمای ایران است.

این هنرمند جوان سال 80 از بروجرد به تهران مهاجرت کرد و از دوران نوجوانی بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و با بازی در سریال آوای باران و نقش کیانوش بیش از پیش شناخته شد.

مهران رنجبر بازیگر لر سینما و تلویزیون

مهران رنجبر بازیگر لر سینما و تلویزیون

متین ستوده

متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 64 در تهران متولد شد و پدرش اصالتا اهل خرم آباد است و اغلب اقوام پدری او ساکن خرم آباد هستند.

این بانوی هنرمند به لهجه لری خرم آبادی مسلط است و دوست دارد که نقش یک دختر لر را در فیلم هایش بازی کند و همواره به لر بودنش افتخار میکند.

متین ستوده بازیگر لر سینمای ایران

متین ستوده بازیگر لر سینمای ایران

مسعود جعفری جوزانی

مسعود جعفری جوزانی کارگردان کشورمان است که اصالتا اهل ملایر است و مردم این منطقه با زبان لری و گویش ملایری صحبت میکنند.

این کارگردان کشورمان ساخت فیلم هایی چون در چشم باد ، ایران برگر ، پشت دیوار سکوت ، در مسیر تندباد و ... را در کارنامه هنری اش دارد.

مسعود جعفری جوزانی گارگردان در چشم باد

مسعود جعفری جوزانی گارگردان در چشم باد

علیرضا اوسیوند

علیرضا اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1336 در مسجد سلیمان متولد شد و مردمان این منطقه با گویش بختیاری که از گویش های زبان لری است صحبت میکنند.

این هنرمند کشورمان همسر حمیرا ریاضی است و بازیگری را از سال 62 با فیلم بازداشتگاه آغاز کرد و سریال روایت عشق در سال 64 اولین تجربه بازیگری او در تلویزیون بود.

علیرضا اوسیوند و همسرش حمیرا ریاضی

علی اوسیوند و همسرش حمیرا ریاضی

این مطلب مفید بود؟
(40 رای)
88%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.