هنرمندان جوان زیادی بر اثر بیماری یا سانحه در جوانی درگذشتند و تنها یاد و خاطراتشان با آثارشان ماندگار شد. با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نم نمک همراه باشید تا شما را با هنرمندان جوانمرگ سینما بیشتر آشنا کنیم.

چهره ها و سلبریتی های جوانمرگ سینمای ایران

از دست دادن عزیزان یکی از تلخ ترین تجربه های زندگی هر فرد است که تا پایان عمر حسرت های زیادی را همراه خود دارد. هنرمندان از اقشار شناخته شده جامعه هستند که طرفداران زیادی دارند و شنیدن خبر درگذشت آنها جامعه هنری و مردم را اندوهگین میکند.خوانندگان ، هنرمندان و بازیگران جوانمرگ سینمای ایرانخوانندگان ، هنرمندان و بازیگران جوانمرگ سینمای ایران

هنرمندان جوان زیادی بر اثر بیماری یا سانحه در جوانی درگذشتند و تنها یاد و خاطراتشان با آثارشان ماندگار شد. با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نم نمک همراه باشید تا شما را با هنرمندان جوانمرگ سینما بیشتر آشنا کنیم.

این هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران را بهتر بشناسید

آزاده نامداری

آزاده نامداری مجری و تهیه کنند تلویزیونی متولد 9 آذر 1363 بود. او در سن 19 سالگی فعالیت خود را در شبکه زاگرس کرمانشاه آغاز کرده و سپس به تهران آمد. اجرای برنامه تازه ها او را به عنوان چهره جوان و با استعداد اجرا معرفی کرد.

آزاده نامداری در فیلم سینمایی مالاریا به ایفای نقش پرداخت. او در نوروز 1400 در سن 37 سالگی در منزل شخصی خود درگذشت.

آزاده نامداری در جوانی درگذشت

آزاده نامداری در جوانی درگذشت

علی انصاریان

علی انصاریان بازیکن فوتبال ، مجری و بازیگر سینما و تلویزیون متولد 14 تیر 1356 بود. او پس از پایان دوران فوتبالی خود به بازیگری رویآورده و در فیلم های متعدد ایفای نقش کرد.

سریال کیمیا ، محکومین و سرزده از معروفترین کارهای علی انصاریان در تلویزیون بود.

این هنرمند جوان کشورمان در فیلم سینمایی رومانتیسم عماد و طوبا حضور داشت که در سی و نهمین جشنواره فجر به نمایش درآمد. علی انصاریان در 15 بهمن 1399 بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

علی انصاریان بازیکن فوتبال و بازیگر

اشکان بانکی

اشکان بانکی پسر اصغر بانکی ، تهیه کنییده سینما بود. او برای اولین بار در فیلم سینمایی تو و من در کنار محمدرضا گلزر ، الناز شاکردوست و بهنوش بختیاری حضور داشت. او در روز 31 مرداد ماه 93 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

اشکان بانکی بازیگر جوان فوت شده

علی برقی

علی برقی بازیگر تئاتر ، تلویزیون و سینما متولد 1357 بود. او فعالیت بازیگری خود را با فیلم شرم به کارگردانی کیومرث پوراحمد آغاز کرد. علی برقی در سریالهایی همچون ساختمان پزشکان ، ویلای من ، بچه مهندس ، دادستان ، و نون و ریحون حضور داشت.

این هنرمند در د23 بهمن 1399 بر اثر آمبولی ریه در بیمارستان در گذشت.

علی برقی بازیگر کشورمان

علی ابوالحسنی

علی ابوالحسنی بازیگر تئآتر و تلویزیون متولد 311 تیر 1351 در کرمانشاه بود. این هنرمند علاوه بر بازیگری در زمینه اجرا نیز فعالیت می کرد.

علی ابواالحسنی یکی از بازیگران طنز در دهه هفتاد بود و مجموعه جنگ 77، ملک پدری ، رستووران خانوادگی ، مانی و ندا ، ارمغان تاریکی ، روزگار جوانی و نون خ 2 از کارهای معروف او است.

این هنرمند کشورمان در تاریخ 10 اسفند1398 به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان ، چشم از جهان فرو بست.

علی ابوالحسنی بازیگر و مجری

سعید امینی

سعید امینی بازیگر جوان کشورمنکه در فیلم نفس عمیق به کارگردانی پرویز شهبازی بازی تاثیرگذار و ماندگاری را ارائه کرده بود.این بازیگر با وجود پیشنهادات بسیاری برای بازیگری ، علاقه ای به ادامه کار در سینما نداشت.

سعید امینی در روز پنجم آبان 1392 بر اثر گازگرفتگی درگذشت.

سعید امینی بازیگر

ماهچهره خلیلی

ماهچهره خلیلی یکی از هنرمندانی است که در سن جوانی و بر اثر ابتلا به سرطان 17 مردادماه 99 در لندن درگذشت.

این بازیگر کشورمان که در سریال هایی چون مختارنامه ، کلاه پهلوی ، در چشم باد ، گذر از رنج ها ، دختر گمشده و مرضیه به ایفای نقش پرداخت و در سن 44 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

ماهچهره خلیلی در جوانی درگذشت

ماهچهره خلیلی در جوانی درگذشت

دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی و دختر زنده یاد پرویز فنی زاده بازیگر کشورمان یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینما است.

این عروسک گردان سرشناس کشورمان 8 دی ماه 1395 بعد از تحمل مدتی رنج بیماری درگذشت و بعد از سالها کلاه قرمزی را تنها گذاشت.

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

پیام صابری

پیام صابری بازیگر و کارگردان کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در سنین جوانی درگذشت.

این هنرمند کشورمان همسر زیبا بروفه بازیگر کشورمان بود که در 18 آذرماه سال 97 بر اثر ایست قلبی درگذشت و همسرش زیبا بروفه و پسرش اهورا را تنها گذاشت.

پیام صابری و همسرش زیبا بروفه

پیام صابری و همسرش زیبا بروفه

عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگر تئاتر و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در جوانی درگذشت.

این بازیگر کشورمان که در سریال هایی چون جنگ 77، کوچه اقاقیا ، قهوه تلخ ، ویلای من ، شوخی کردم ، درحاشیه و... ایفای نقش کرده بود 26 فروردین سال 96 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

عارف لرستانی بازیگر قهوه تلخ

عارف لرستانی بازیگر قهوه تلخ

محمود کاکاوند

محمود کاکاوند، بازیگر و ورزشکار ایرانی بود. او تنها در فیلم سینمایی «سام و نرگس» به کارگردانی و نویسندگی ایرج قادری در سال 1379 به ایفای نقش پرداخت.

محمود کاکاوند و محمدرضا گلزار

محمود کاکاوند و محمدرضا گلزار

حسین ابراهیمی

حسین ابراهیمی متولد 1355 در تهران در سوم بهمن ماه 1385 به دلیل ایست قلبی درگذشت.

وی نخستین بار در سال 1376 در مجموعه تلویزیونی کهنه سوار بازی کرد که در این مجموعه در نقش حسین ، جوانی که به رغم میل پدرش علاقه مند به ورزش کشتی است ، بازی کرد.

حسین ابراهیمی بازیگر سینما و تلویزیون

حسین ابراهیمی بازیگر سینما و تلویزیون

علی طباطبایی

علی طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی از جوانترین هنرمندانی بود که هشتم شهریورماه سال 94 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند فقید پسر سیدکمال طباطبایی تهیه کننده کشورمان بود که دوم آبان ماه سال 62 متولد شد و هنگام مرگ 31 سال سن داشت.

علی طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون

علی طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون

پوپک گلدره

پوپک گلدره بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران است که 27 فروردین 1385 در سن 34 سالگی پس از هشت ماه به سر بردن در حالت اغماء درگذشت.

پوپک گلدره را اغلب مخاطبان تلویزیون با نقش دریا در مجموعه نوستالژیک دنیای شیرین دریا و بازی در نقش نرگس در سریال نرگس می شناسند.

پوپک گلدره بازیگر سریال نرگس

پوپک گلدره بازیگر سریال نرگس

عسل بدیعی

درگذشت ناگهانی عسل بدیعی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از اتفاقات تلخ در جامعه هنری را رقم زد. عسل بدیعی 11 فروردین ماه سال 92 به کما رفت و روز بعد بر اثر ایست قلبی ، مرگ مغزی و... درگذشت.

سریال تا صبح و ششمین نفر از جمله سریال های ماندگار عسل بدیعی در تلویزیون بود.

عسل بدیعی بازیگر فقید سینما

عسل بدیعی بازیگر فقید سینما

نیما نهاوندیان

نیما نهاوندیان مجری برنامه های ورزشی تلویزیون یکی دیگر از هنرمندان جوان دنیای هنر است که سال 59 متولد شد و سوم دی ماه 1391 درگذشت.

ورزش از نگاه دو ، دورخیز ، توپ طلا و ... از جمله برنامه هایی بود که نیما نهاوندیان اجرای آن را برعهده داشت. نیما نهاوندیان بر اثر اصابت سر به میز و خونریزی مغزی درگذشت.

نیما نهاوندیان مجری برنامه های ورزشی تلویزیون

نیما نهاوندیان مجری برنامه های ورزشی تلویزیون

کیمیا یادگاری نژاد

کیمیا یادگاری نژاد بازیگر تئا تر بامداد پنجشنبه 15 آبان 1393 ، در 19 سالگی و یک روز پس از اجرای نمایش شهادت حضرت رقیه(س) بر اثر گازگرفتگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. او در نمایش هایی چون «هیچی» و «میوه های نارس» به ایفای نقش پرداخته بود. یادگاری نژاد متولد 1374 و دانشجوی سال آخر رشته بازیگری واحد رسانه و از اعضای فعال کانون نمایش فرهنگسرای تهران بود.

کیمیا یادگاری نژاد

او در سومین جشنواره تئا تر شهر به خاطر بازی روان و تأثیرگذارش در نمایش «میوه های نارس» کار گروهی اعضای کانون نمایش فرهنگسرای تهران به سرپرستی شاهد پیوند کاندیدای دریافت جایزه بهترین بازیگر شد.

محسن رسول اف

محسن رسول اف عکاس در سانحه هواپیمایی 737 قرقیزستان و در 25 سالگی درگذشت. او عکاس پشت صحنه فیلم های آتش سبز به کارگردانی محمدرضا اصلانی و لالایی ها به کارگردانی منیژه حکمت بود و به این ترتیب به سینما که خیلی به آن علاقه داشت نزدیک شد. گرایش اصلی محسن عکاسی هنری بود و در کنار آن به عکاسی در شاخه های دیگر می پرداخت. ساخت سه فیلم کوتاه و تجربی را نیز باید به این کارنامه یک ساله او افزود.

محسن رسول اف

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان را همه مخاطبان تلویزیون با نقش محمد در سریال نوستالژیک در پناه تو می شناسند. این هنرمند کشورمان سال 1347 متولد شد و 15 بهمن 1395 بر اثر عفونت ریه و ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند فقید کشورمان بازیگری را از حدود سال 68 در سینما و سپس تلویزیون آغاز کرد و سریال در پناه تو یکی از ماندگارترین سریال های او است.

حسن جوهرچی بازیگر سریال در پناه تو

حسن جوهرچی بازیگر سریال در پناه تو

داوود اسدی

داوود اسدی یکی دیگر از بازیگران جوانمرگ دنیای هنر است که سال 48 متولد شد و سوم فروردین ماه سال 87 در سن 38 سالگی درگذشت.

این بازیگر کشورمان با بازی در مجموعه ساعت خوش به شهرت رسید و در سریال هایی چون نوروز 72 ، پرواز 57 ، گل های 77 ، نرگس و... به ایفای نقش پرداخت.

داوود اسدی بازیگر درگذشته سینما

داوود اسدی بازیگر درگذشته سینما

مجید بهرامی

مجید بهرامی بازیگر تئاتر یکی دیگر از هنرمندانی بود که در جوانی درگذشت. این بازیگر تئاتر در 24 آبان ماه سال 93 در سن 37 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

مجید بهرامی را اغلب به عنوان بازیگر تئاتر می شناسند اما این هنرمند در فیلم هایی چون بدرود بغداد ، دانه های ریز برف ، گیلانه و سریال هایی چون یادداشت های کودکی به ایفای نقش پرداخته است.

مجید بهرامی بازیگر تئاتر

مجید بهرامی بازیگر تئاتر

ساناز کیهان

ساناز کیهان بازیگر سینما و تلویزیون یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینما است که 25 دی ماه سال 90 در سن 29 سالگی بر اثر تصادف درگذشت.

بازی در سریال خط قرمز و در نقش نگار یکی از ماندگارترین نقش های ساناز کیهان بود.

ساناز کیهان بازیگر سریال خط قرمز

ساناز کیهان بازیگر سریال خط قرمز

فرانک میری

فرانک میری بازیگر جوان سینما و تئاتر متولد 1361 در تهران بود.

فرانک میری فعالیت هنری خود را از سال 1381 در نمایش های دانشجویی آغاز کرد و در تئاترهای مختلفی مانند عشقه» به کارگردانی محمد رحمانیان ، «تئوری بیندر مایر» به کارگردانی محمد خداوردی ، «پیک نیک در میدان جنگ» به کارگردانی محمد هوشمندفر ، «راز ماهی طلایی آکواریوم آقای ژان» به کارگردانی احمد ایرانی خواه ، «ما کجا اینجا کجا» به کارگردانی میثم یوسفی و ... حضور داشت.

این بازیگر همچنین در فیلم سینمایی «پرونده هاوانا» و «جایی برای زندگی» ایفای نقش کرده بود. فرانک میری در تیرماه 1390، بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

فرانک میری بازیگر


خواننده های جوانمرگ دنیای هنر

ناصر عبداللهی

یکی از چهره های محبوب دنیای هنر که در جوانی درگذشت ناصر عبداللهی خواننده پاپ بود که در سن 35 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

ناصر عبداللهی درحالی که به عنوان یکی از محبوب ترین خواننده های پاپ شناخته میشد بر اثر اتفاقی شبهه برانگیز درگذشت و با صدایش در میان مردم ماندگار شد.

ناصر عبداللهی خواننده پاپ

ناصر عبداللهی خواننده پاپ

مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی خواننده پاپ یکی دیگر از هنرمندانی بود که در سن جوانی درگذشت. این خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ سال 63 متولد شد و 23 آبان ماه سال 93 بر اثر بیماری سرطان معده درگذشت.

مراسم تدفین مرتضی پاشایی یکی از شلوغ ترین مراسم تدفین هنرمندان بود که به دلیل ازدحام جمعیت پیکر او با تاخیر به صورت شبانه به خاک سپرده شد.

مرتضی پاشایی خواننده درگذشته پاپ

مرتضی پاشایی خواننده درگذشته پاپ

بهنام صفوی

یکی دیگر از خواننده های جوان مرگ دنیای موسیقی پاپ بهنام صفوی بود که خیلی زود و درحالی که تنها 35 سال داشت بر اثر تومور مغزی از دنیا رفت.

بهنام صفوی که از او به عنوان پسر مودب موسیقی ایران یاد میشد اولین آلبوم رسمی اش را سال 88 روانه بازار موسیقی کرد و به یکی از پرطرفدارترین خواننده های پاپ تبدیل شد.

بهنام صفوی خواننده پاپ

بهنام صفوی خواننده پاپ

نیما وارسته

نیما وارسته تنظیم کننده و نوازنده سرشناس موسیقی پاپ بود که سال 93 در سن جوانی و بر اثر ایست قلبی در منزلش درگذشت.

نیما وارسته رهبری ارکستر بنیامین و حمید عسکری و بسیاری از خواننده های پاپ و تنظیم و نوازندگی برای آنها را برعهده داشت.

نیما وارسته نوازنده و آهنگساز

نیما وارسته نوازنده و آهنگساز

این مطلب مفید بود؟
(8 رای)
90%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی