چهره های متولد 18 فروردین و بیوگرافی چهره های متولد 18 فروردین و درگذشت بازیگران در 18 فروردین و هنرمندان فوت شده در هجده فروردین سلبریتی های به دنیا آمده در هجدهم فروردین و مرگ افراد مشهور ایرانی در نم نمک.

چهره های متولد و درگذشته در 18 فروردین

امروز 18 فروردین ماه همزمان با سالروز تولد و درگذشت چهره های زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی که در 18 فروردین متولد شدند و درگذشتند می پردازیم.چهره های متولد و درگذشته در 18 فروردین + عکس و بیوگرافیچهره های متولد و درگذشته در 18 فروردین + عکس و بیوگرافی

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین متولد شدند و درگذشتند

مهران مدیری

مهران مدیری کارگردان ، مجری و بازیگر کشورمان 18 فروردین 1346 در تهران متولد شد.

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین متولد شدند

مهران مدیری کارگردان ، مجری و بازیگر کشورمان در 18 فروردین متولد شد

از جمله مجموعه های تلویزیونی که وی در آن ها کارگردان و بازیگر بوده می توان سریال های : ساعت خوش ، پاورچین ، نقطه چین ، شب های برره ، باغ مظفر ، مرد هزارچهره ، مرد دوهزارچهره ، قهوه تلخ ، ویلای من ، شوخی کردم و در حاشیه را نام برد.

علیرام نورایی

علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 18 فروردین 1356 در تهران متولد شد.

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین متولد شدند

علیرام نورایی بازیگر کشورمان در 18 فروردین متولد شد

وی تابحال در سریال های آسپرین ، پول کثیف ، جابربن حیان ، ماتادور ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ، سینمایی سیب ترش ، قلاده های طلا ، پله ، همیشه سینما و ، گنجشک های شاهد ، نور در تاریکی ، بعضی آرزوها بازی کرده است.

رضا بهرامی نژاد

رضا بهرامی نژاد کارگردان و مستند ساز کشورمان در 18 فروردین سال 1357 متولد شد.

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین متولد شدند

رضا بهرامی نژاد کارگردان کشورمان در 18 فروردین متولد شد

رضا بهرامی نژاد پس از کارگردانی چند فیلم کوتاه به صورت جدی به مستندسازی پرداخته که از آن میان می توان به مستندهایی چون سنگ قبری برای اردشیر ، آقایان پرنده ، ساحل نشینان ، سقف شیشه ای و آقای هنر اشاره کرد. بهرامی نژاد آقایان پرنده را برای شبکه آرته فرانسه ساخت و سه اثر آخر او برای شبکه 4 و سلسله مستندهای 20 شب کارگردانی شده اند.

محمود بنفشه خواه

بنفشه خواه در 27 مهر 1321 در تهران متولد شد. او بازی در تلویزیون را در سال 1365 با بازی در نقش کوتاهی در سریال ماجراهای آقای خیرخواه و بازی در سینما را از سال 1370 با بازی در فیلم مدرسه پیرمردها آغاز کرد.

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین درگذشتند

محمود بنفشه خواه بازیگر کشورمان در 18 فروردین درگذشت

آخرین حضور بنفشه خواه در سینما ، بازی در فیلم پسر آدم ، دختر حوا به کارگردانی رامبد جوان در سال 1387 بود . محمود بنفشه خواه در 18 فروردین 1389 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

سیروس جراح زاده

سیروس جراح زاده بازیگر و دوبلور کشورمان سال 1309 در آمل متولد شد. وی فعالیت سینمایی را بازی در سال 1332 به دعوت ساموئل خاچیکیان در فیلم دختری از شیراز آغاز کرد. سیروی جراح زاده 18 فروردین 1379 درگذشت.

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین درگذشتند

سیروس جراح زاده بازیگر کشورمان در 18 فروردین درگذشت

جمشید اسماعیل خانی

جمشید اسماعیل خانی بازیگر کشورمان در سال 1329 در شهرستان داراب متولد شد.

این چهره های مشهور ایرانی 18 فروردین درگذشتند

جمشید اسماعیل خانی بازیگر کشورمان در 18 فروردین درگذشت

وی همسر گوهر خیراندیش بازیگر پیشکسوت کشورمان بود که در 18 فروردین 1381 بر اثر سکته درگذشت.

محمدعلی فردین

محمدعلی فردین سوپراستار سینمای قبل از انقلاب 15 بهمن 1309 در تهران متولد شد. محمدعلی فردین یکی از محبوب ترین بازیگران قبل از انقلاب بود که بعد از انقلاب خانه نشین شد.

درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 18 فروردین

محمدعلی فردین بازیگر کشورمان در 18 فروردین درگذشت

از دیگر فعالیت های فردین قبل از عرصه سینما می توان به ورزش کشتی اشاره کرد او در قهرمانی کشتی جهان 1954 به مدال نقره دست یافت ، سلطان قلبها یکی از معروف ترین فیلم های محمدعلی فردین قبل از انقلاب است.

محمدعلی فردین روز پنج شنبه 18 فروردین 1379 در سن 69 سالگی بر اثر ایست قلبی در منزل شخصی اش از دنیا رفت.

بهرام زند

بهرام زند گوینده و دوبلور کشورمان در سال 1328 متولد شد و در 18 فروردین 1397 بر اثر بیماری و ایست قلبی در سن 69 سالگی درگذشت.

 بهرام زند دوبلور کشورمان در 18 فروردین 97 درگذشت

درگذشت بهرام زند دوبلور کشورمان در 18 فروردین

بهرام زند فعالیت در عرصه دوبله را از سال 1344 آغاز کرد و از سال 1358، به عنوان مدیر دوبلاژ شناخته شد و سرپرستی گویندگان سریال هایی چون امام علی (ع) و مدار صفر درجه و مدیریت دوبلاژ را در مجموعه های خارجی مانند جنگجویان کوهستان ، شرلوک هلمز و ناوارو را برعهده داشت.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی