ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، افراد معروف و چهره های متولد 5 اسفند و درگذشت بازیگران در 5 اسفند و هنرمندان فوت شده در پنج اسفند سلبریتی های به دنیا آمده در پنجم اسفند و مرگ افراد مشهور ایرانی در نم نمک.

چهره های متولد و درگذشته در 5 اسفند

امروز 5 اسفند همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با آنها آشنا میکنیم. اگر مایلید بیشتر با چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند آشنا شوید باید بگوییم که زهرا سعیدی ، یوسف صیادی ، عبدالله روا و اردشیر احمدی از جمله چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند هستند.چهره های متولد و درگذشته 5 اسفند [عکس و بیوگرافی]چهره های متولد و درگذشته 5 اسفند [عکس و بیوگرافی]

این چهره های مشهور ایرانی در 5 اسفند متولد شدند

یوسف صیادی

یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 5 اسفند 1348 متولد شد.

وی فعالیت خود را از سال 1368 با ساخت فیلم کوتاه 8 میلی متری و بازی و کارگردانی مجموعه جنگ جوان در سال (1371) و مجموعه پرواز 57 اغاز کرد و با حضور و بازی در مجموعه تلویزیونی طنز و پُرمخاطب ساعت خوش که در سال 1372 پخش گردید به شهرت رسید.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

یوسف صیادی بازیگر کشورمان در 5 اسفند متولد شد

زهرا سعیدی

زهرا سعیدی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 5 اسفند 1332 در آبادان متولد شد. فعالیت حرفه ای را در سال 1349 با گروه تئاتر شیراز آغاز کرد و پس از آن در سال 1369 به ایفای نقش در سریالهای تلویزیونی پرداخت. او علاوه بر حضور در تئاتر و تلویزیون ، فعالیت خود را در سینما نیز ادامه داد و در سال 1375 اولین فیلم سینمایی خود را تجربه کرد.

زهرا سعیدی دو دختر و یک پسر دارد و 22 سال زبان انگلیسی تدریس میکرده است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

زهرا سعیدی بازیگر کشورمان در 5 اسفند متولد شد

عبدالله روا

عبدالله روا 5 اسفند 1364 در بروجن چهارمحال بختیاری متولد شد. مجری جوان کشورمان فرزند شهید است و پدرش در بهمن 1365 عملیات کربلای پنج شلمچه به شهادت رسید.

او از پر کار ترین مجریان صدا و سیما است و از معدود مجریانی است که در حوزه های متعدد به اجرای برنامه های تلویزیونی پرداخته است. به طوری که می توان گفت تجربه و توانمندی اجرا در زمینه های مختلف را دارا است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

عبدالله روا مجری کشورمان در 5 اسفند متولد شد

پروین میکده

پروین میکده بازیگر پیشکسوت کشورمان در 5 اسفند 1314 متولد شد.

از میان آثار تلویزیونی او می توان به تله فیلم «آقای ناقابل» ، سریال «پایتخت2» ، تله فیلم «به نام مادرم» ، سریال های «راه شب» ، «پای پیاده» ، «دوباره زندگی» ، «خانه به دوش» ، «مزرعه آفتابگردان» ، «پشت کنکوریها» ، «یادداشتهای کودکی» ، «شب آفتابی» ، «داستان یک شهر» و... اشاره کرد. این بازیگر کشورمان در 19 اسفند ماه 1392 در بیمارستان ، به دلیل سرطان کبد از دنیا رفت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

زنده یاد پروین میکده بازیگر کشورمان در 5 اسفند متولد شد

پرویز فنی زاده

پرویز فنی زاده پنجم بهمن ماه سال 1316 در تهران متولد شد.

خشت و آینه در سال 44 ساخته ابراهیم گلستان نخستین حضور فنی زاده در جلو دوربین فیلمبرداری بود. فنی زاده پس از بازی کوتاه دیگری در فیلم گاو (داریوش مهرجویی ، 1348) ، در فیلم رگبار (بهرام بیضائی ، 1350) و سپس تنگسیر (امیر نادری ، 1352) به ایفای نقش پرداخت.

دختر او دنیا فنی زاده نیز بازیگری و کاردر سینما و تئاتر و تلویزیون را از پدرش به ارث برد و با بازی وعروسک گردانی کلاه قرمزی نامش را برجسته ساخت. پرویز فنی زاده پنجم اسفند 1358 درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 5 اسفند + تصاویر

پرویز فنی زاده هنرمند کشورمان در 5 اسفند درگذشت

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(8 رای)
100%

نظر دادن