ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، افراد معروف و چهره های متولد 7 اسفند و بیوگرافی چهره های متولد 7 اسفند و درگذشت بازیگران در 7 اسفند و هنرمندان فوت شده در هفت اسفند سلبریتی های به دنیا آمده در هفتم اسفند و مرگ افراد مشهور ایرانی را در نم نمک ببینید.

چهره های متولد و درگذشته در 7 اسفند

امروز 7 اسفند همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی که در ادامه شما را با بیوگرافی مختصری از آنها آشنا میکنیم. ایرج نوذری ، فریدون صلاحی ، فرخ غفاری از جمله چهره های مشهور ایرانی هستند که در 7 اسفند متولد شدند . همچنین امروز ، هفتم اسفند سالروز درگذشت علی اکبر دهخدا شاعر کشورمان است.چهره های متولد و درگذشته 7 اسفند [عکس و بیوگرافی]چهره های متولد و درگذشته 7 اسفند [عکس و بیوگرافی]

این چهره های مشهور ایرانی در 7 اسفند متولد شدند

میرطاهر مظلومی

میرطاهر مظلومی بازیگر و صداپیشه اهل ایران 7 اسفند 1350 در تهران متولد شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 اسفند

میرطاهر مظلومی بازیگر کشورمان در 7 اسفند متولد شد

ایرج نوذری

ایرج نوذری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 7 اسفند 1342 متولد شد. این هنرمند کشورمان فرزند زنده یاد منوچهر نوذری است. ایرج نوذری در سریال مسافری از هند به زبان هندی صحبت میکرد و این بیانگر تسلط او بر این زبان است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 اسفند + تصاویر

ایرج نوذری بازیگر کشورمان در 7 اسفند متولد شد

دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی است. او به زبان های سانسکریت ، هندی ، اردو ، اسپانیایی ، فرانسوی و انگلیسی مسلط است و هم اکنون ریاست امور بین الملل کونگ فوی ایران را برعهده دارد.

فریدون صلاحی

فریدون صلاحی کارگردان ، نویسنده و بازیگر تئاتر کشورمان در 7 اسفند 1313 متولد شد. فریدون صلاحی در دیماه سال 1338 در بخش تئاتر تروپ هنری شهرزاد گام های مهمی در اجرای نمایشنامه های اجتماعی و انتقادی برداشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 اسفند + تصاویر

فریدون صلاحی کارگردان و نویسنده کشورمان در 7 اسفند متولد شد

وی برنامه های متنوع و روشنگری را در رادیو مشهد اجرا می کرد و همزمان با تأسیس اداره کل فرهنگ و هنر خراسان در سال 1348 گروه تئاتر نیما را بنیاد نهاد و نزدیک به 30 نمایشنامه را با موضوعات اجتماعی و انتقادی به صحنه نمایش برد. فریدون صلاحی در سال 1387 درگذشت.

فرخ غفاری

فرخ غفاری در 7 اسفند 1300 در تهران به دنیا آمد. در یازده سالگی به همراه پدرش حسن علی غفاری (معاون الدوله) که وزیر مختار ایران در بلژیک شده بود به اروپا رفت و تحصیلاتش را در آنجا ادامه داد. در پانزده سالگی علاقه مند به دیدن فیلم های کلاسیک شد و در رشته ادبیات تحصیل کرد و فعالیت هنری را با تئاتر در فرانسه آغاز کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 اسفند + تصاویر

فرخ غفاری هنرمند کشورمان در 7 اسفند متولد شد

او سینمای حرفه ای را با ساخت فیلم جنوب شهر در سال 1337 آغاز کرد. غفاری در روز یکشنبه 26 آذر 1385 در شهر پاریس درگذشت و در گورستان مون پارناس به خاک سپرده شد.

علی اکبر دهخدا

علی اکبر دهخدا متولد 1257 تهران و درگذشته 7 اسفند 1334 در تهران ، ادیب ، لغت شناس ، سیاست مدار و شاعر ایرانی است. او مولف و بنیان گذار لغت نامه دهخدا نیز بوده است.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 7 اسفند + تصاویر

علی اکبر دهخدا شاعر کشورمان در 7 اسفند درگذشت

مهم ترین نام مستعار میرزا علی اکبر خان قزوینی در چرند و پرندش دخو بود. دخو مخفف کلمه دهخدا است. از آثار دهخدا می توان به «امثال و حکم» در چهار جلد اشاره کرد . از دیگر مکتوبات وی «شرح حال ابوریحان بیرونی» و تصحیحاتی بر دیوان های شعرای نامی ایران بود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن