ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، کد مورس و چگونه کد مورس را یاد بگیریم و آموزش تصویری کد مورس و آموزش کد مورس با نور و تبدیل حروف لاتین به کد مورس و متن با کد مورس و تبدیل کد مورس به انگلیسی و کد مورس با صدا و آموزش کد مورس شنیداری و فاصله در کد مورس و کد مورس با ضربه و کد مورس اعداد و نوشتن کد مورس و نحوه نوشتن با کد مورس و کاربرد کد مورس و نمونه متن با کد مورس را در نم نمک ببینید.

آموزش تصویری تبدیل حروف و اعداد به کد مورس

در عصر مدرن ، اگر می خواهید با کسی از راه دور صحبت کنید از یک تلفن همراه یا کامپیوتر استفاده می کنید. قبل از تلفن های همراه و حتی قبل از خطوط ثابت تلفنی ، بهترین گزینه استفاده از علائم مخابره ای بود ، حمل پیام توسط اسب و استفاده از کد مورس است.آموزش تصویری تبدیل حروف و اعداد به کد مورسآموزش تصویری تبدیل حروف و اعداد به کد مورس

همه پرچم ، دستگاه مورس یا اسب نداشتند ، اما هر کس می توانست ، کد مورس را یاد میگرفت و استفاده میکرد. samuel F.B مخترع دستگاه مورس این کد را در دهه 1830 اختراع کرد. او در سال 1832 شروع به کار روی تلگراف الکتریکی کرد ، و در نهایت به ثبت اختراع در سال 1837 منجر شد.

آموزش خواندن و نوشتن کد مورس

کاربرد کد مورس

در قرن 19 تلگراف موجب انقلاب در ارتباطات شد در حالی که کد مورس امروزه به طور گسترده ای استفاده نمی شود ، ولی هنوز شناخته شده است. همچنین در رادیو و هوافضاهای آماتور نیز یافت می شوند. هدایت غیر رادیویی(رادیویی) برج های دیدبانی(ndbs) و فرکانس های خیلی بالا (VHF) در محدوده هر جهت (vor) ناوبری هنوز از کد مورس استفاده می کنند.

این نیز یک وسیله ارتباطی جایگزین برای افرادی است که نمیتوانند صحبت کنند یا از دستان خود استفاده کنند (به عنوان مثال ، فلج یا قربانیان سکته مغزی ممکن است ازچشمک زدن استفاده کنند). حتی اگر نیاز واقعی به دانستن کد ندارید ، یادگیری و استفاده از کد مورس سرگرم کننده است.

نحوه خواندن کد مورس

آموزش کد مورس

آنچه در مورد کد مورس باید بدانید ، بیش از یک کد وجود دارد :

اولین چیزی که در مورد کد مورس باید بدانید این است که این یک کد واحد نیست. حداقل دو فرم از زبان تا به امروز وجود دارد در ابتدا ، کد مورس سیگنال های کوتاه و بلندی را ارسال میکرد که اعداد را نشان می داد که به کلمات تبدیل برمیگشتند. "نقطه ها" و ​​"خطوط" کد مورس اشاره به برش ها و فواصل نوشته شده در کاغذ برای ضبط سیگنال های طولانی و کوتاه هستند.

به دلیل استفاده از اعداد برای کد کردن حروف مورد نیاز یک فرهنگ لغت کد کامل وجود دارد و شامل حروف و نشانه گذاری ها نیز است. با گذشت زمان ، نوار کاغذی توسط اپراتورها جایگزین شد که می توانستند به راحتی با گوش دادن به آن رمزگشایی کنند اما کدی جهانی نبود. آمریکایی ها از کد مورس آمریکایی استفاده کردند. اروپایی ها از کد مورس قاره خود استفاده می کنند.

در سال 1912 ، کد مورس بین المللی ای یافت شد ، تا مردم کشورهای مختلف نیز بتوانند پیام های یکدیگر را بفهمند.هر کدام از مورس های آمریکایی و بین المللی هنوز استفاده می شوند.زبان مورس هنوز مورد استفاده قرار میگیرند.

آموزش کامل کد مورس

یادگیری زبان مورس چگونه؟

یادگیری زبان مورس مانند یادگیری همه زبانهای دیگر است. یک نقطه شروع خوب با چاپ یک نمودار از اعداد و حروف میتواند آغاز شود. اعداد منطقی ، به راحتی قابل درک هستند ، بنابراین اگر الفبا را پیدا کردید ، با همان ها شروع کنید توجه داشته باشید که نمادها متشکل از نقاط و خطوط هستند. این نیز به عنوان "dits" و "dahs" شناخته شده اند. dash یا dah سه بار تا یک نقطه یا dit طول می کشد. با یک فاصله کوتاه بین حروف و اعداد را در یک پیام جدا کنید. این فاصله ها متفاوت هستند :

  • فاصله بین نقاط و خطوط در یک خط ، نقطه(یک عدد) طولانی است.
  • فاصله بین حروف سه واحد است.
  • فاصله بین کلمات هفت واحد است.

کاربرد کد مورس در هوافضا

راهنمایی برای موفقیت

آیا مشکلی در یادگیری کدها دارید؟ برخی از افراد از ابتدا تا انتها کدها را حفظ می کنند ، اما یادآوری خواص آنها ساده تر است.

  • برخی از حروف معکوس یکدیگر هستند.
  • به عنوان مثال حرف A معکوس N است.
  • حروفT و E هر کدام یک کد و از نوع طولانی هستند.
  • حروف A ، I ، M و N از 2 کد تشکیل شده اند.
  • کلمه های D ، G ، K ، O ، R ، U ، W شامل 3 کد هستند.
  • حروف B ، C ، F ، H ، J ، L ، P ، Q ، V ، X ، Y ، Z شامل کدهای دارای چهار کاراکتری هستند.

اگر شما متوجه شدید که نمیتوانید کل کد را مدیریت کنید ، باید یک عبارت مهم در کد مورس یاد بگیرید : SOS.سه نقطه ، سه خط و سه نقطه ، از سال 1906 یک شکل استاندارد جهانی بوده است. سیگنال "ما را نجات دهید" ممکن است در حوادث اضطراری به چشم بیاید یا با چراغ نشان داده شود.

کد مورس انگلیسی

واقعیت جالب

نام شرکتی که این دستورالعمل ها را دسته بندی و میزبانی می کند ، dotdash نام خود را از نماد کد مورس برای حرف "A" خودش می گیرد.

امتیاز کلیدی یادگیری کد مورس

کد مورس شامل یک سری از نمادهای طولانی و کوتاه است که کد برای حروف و اعداد تعیین شده اند کدها ممکن است نوشته شوند یا ممکن است با صداها یا چشمک های نور انجام شوند. امروزه شایع ترین شکل کد مورس ، کد مورس بین المللی است ؛ با این حال ، کد مورس آمریکایی (راه آهن) هنوز در حال استفاده است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن