ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، اگر می خواهید چگونگی یادگیری برنامه نویسی رو یاد بگیرید این مقاله از نم نمک رو بخوانید تا بفمهمید کجا بروید و چه بخوانید.

برنامه نویسی را با چه زبانی شروع کنیم؟مقدمات کلی برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی یکی از کارهای سرگرم کننده و مفید می باشد. یادگیری زبان علاوه بر سرگرم بودن ، باعث اشتغال می شود و می توانید درآمد کسب کنید. حال اگر می خواهید چگونه برنامه نویسی کردن رو یاد بگیرید این مقاله رو بخوانید تا بفمهمید کجا بروید و چه بخوانید.چگونه میتوان یک برنامه نویس حرفه ای شد؟ + نکاتچگونه میتوان یک برنامه نویس حرفه ای شد؟ + نکات

بخش 1 از 3 : انتخاب یک زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی : زبان برنامه نویسی کامپیوتر دستورالعمل های تعریف شده می باشد که کامپیوتر از آنها پیروی می کند. این دستور العمل ها ، می توان با تعدادی از زبان های گوناگون نوشته شوند. حال شما باید زبانی را انتخاب کنید که به آن نیاز دارید و می توانید راحت تر کار خود را انجام دهد.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

تفکر درباره زبان های C، C++، C# : این زبان برنامه نویسی ها ، بهترین زبان برای ایجاد برنامه های کاربردی مستقل و بازی می باشد و طرفداران زیادی دارند. C و C++ کمی مشکل می باشد برای کسانی که مبخواهند تازه شروع به یادگیری کنند ، اما غیرممکن نیست. یکی از مزیت یادگیری این دو زبان این است که شما درک خواهید کرد که مادر تمامی زبان ها C و C++ می باشد.

برنامه نویسی سی پلاس پلاس

زبان جاوا و جاوا اسکریپت : اگر می خواهید پلاگین برای وب سایت بنویسید جاوا اسکرپیت و اگر دوست دارید در زمینه موبایل کار کنید جاوا.

آموزش برنامه نویسی جاوا

پایتون را امتحان کنید : پایتون یک زبان برنامه نویسی متنوع و بسیار گسترده در سیستم عامل های گوناگون استفاده می شود. پایتون یک زبان برنامه نویسی راحت برای تاره کارها می باشد و می توانید راحتی آن را فرا بگیرید.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

پی اچ پی : زبان برنامه نویسی PHP یکی از قدرتمندترین زبان ها می باشد که می توانید در زمینه برنامه نویسی وب کارهایی بزرگ کنید. هم اکنون سایتهای زیادی با پی اچ پی نوشته شده اند و هم اکنون هم یکی از بهترین ها می باشد. اگر به برنامه نویسی در زمینه وب علاقمند هستید بدون شک PHP یک انتخاب خوب می باشد.

آموزش برنامه نویسی پی اچ پی

بخش 2 از 3 : یادگیری زبان برنامه نویسی

درباره رفتن به کلاس آموزشی فکر کنید : خوب است برای یادگیری به یک آموزشگاه برنامه نویسی مراجعه کنید و بهتر است آموزشگاهی بروید که به شما مدرک می دهند. زیرا اگر می خواهید استخدام شوید ، شرکت علاوه بر مهارت شما ، به مدرک نیز توجه می کند.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

سایتهای آنلاینی نیز وجود دارند که می توانید در این سایتها عضو شوید و با پرداخت هزینه ای اندک شروع به یادگیری زبان برنامه نویسی کنید. برخی از این سایت ها نیز به شما مدرک نیز می دهند.

چگونه میتوان یک برنامه نویس حرفه ای شد؟

یکی دیگر از روشهای یادگیری استفاده از وب سایت هایی می باشند که به صورت رایگان برنامه نویسی را به شما آموزش می دهند. در اینترنت وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند که با یک جستجو می توانید آنها را پیدا کنید.

بخش 3 از 3 : به خودتان برنامه نویسی تدریس کنید

یک کتاب خوب برای شروع بخوانید ، البته بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چه زبان برنامه نویسی میخواهید یاد بگیرید. خوشبختانه کتاب های با زبان اصلی و فارسی زیادی وجود دارد که در هر کدام می توانید نکته هایی را ببنید.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

بعد از یادگیری زبان اول ، سراغ زبان برنامه نویسی دیگر بروید. همیشه سعی کنید تمرکز خود را رو یک زبان برنامه نویسی نزارید و زبان های قدرتمند دیگر را یاد بگیرید.

چگونه میتوان یک برنامه نویس حرفه ای شد؟

تمرین کنید : همیشه به این نکته توجه کنید که تمرین کردن یکی از بهترین عامل ها برای یادگیری است. هامیلتون هولت ، هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار ، کار و تلاش مستمر است.

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن