ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اصول سئو وردپرس و اصول سئو در نویسندگی و اصول سئو چیست و تولید محتوا و سئو چیست و سئو در وردپرس و پکیج آموزش سئو وردپرس و آموزش تصویری سئو وردپرس و نکات سئو در وردپرس و سئو محتوا در نم نمک.

آموزش تصویری اصول سئو وردپرس با نکات مهم

هنگامی که وب سایت و محتوای وردپرس تان را بهینه سازی می کنید ، احتمال بیشتری وجود دارد که به افرادی دسترسی پیدا کنید که در جستجوی اطلاعاتی درباره خدمات و محصولات مرتبط با شما هستند. این کار به شکل طبیعی انجام می شود ، یعنی برای اینکه محتوایتان بالاتر قرار بگیرد به گوگل یا موتورهای جستجوی مشابه پولی پرداخت نمی کنید.اصول سئو وردپرس با نکات مهم [آموزش تصویری]اصول سئو وردپرس با نکات مهم [آموزش تصویری]

تولید محتوای ارگانیک و با رتبه بالا ، مزیت دیگری هم دارد و آن این است که وب سایت شما و اطلاعات آن برای بازدیدکنندگان قابل اعتمادتر و اطمینان بخش تر خواهند بود (در مقایسه با گوگل ادز که در آن با پرداخت پول در بالای صفحه نتایج موتورهای جستجو قرار می گیرید) هر کسی که کسب وکار یا وب سایتی دارد باید از نظر سئو آن را بهبود بخشد و آموزش سئو وردپرس ببیند چرا که روش ساده و موثری برای افزایش ترافیک و از آن مهم تر افزایش تعداد مشتریان احتمالی (سرنخ ها) ، تبدیل و نظایر آنها است.

اصول سئو وردپرس

12 نکته آموزش سئو وردپرس

در این مطلب ، 12 روش برای بهبود سئوی وب سایت وردپرس شما ، افزایش ترافیک طبیعی و افزایش قدرت در موتورهای جستجو را در اختیارتان قرار داده ایم. این نکات را خوب یاد بگیرید تا بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری داشته باشید.

1. تنظیمات قابلیت رویت بودن وردپرس را بررسی کنید

در اولین قدم از آموزش سئو وردپرس تنظیمات قابلیت رویت بودن را در وردپرس بررسی کنید. این نرم افزار تنظیماتی دارد که به شما اجازه می دهد وب سایت تان را از دید موتورهای جستجو پنهان کنید. می توانید این کار را به شکل دستی هنگام ایجاد یا بازسازی وب سایت تان انجام دهید. با فعال سازی این قابلیت بازدیدکنندگان نمی توانند روند پیشرفت کار را ببینند.

اصول سئو وردپرس

همیشه دو بار بررسی کنید که این دکمه را فعال نکرده باشید. شاید تصادفا دست تان خورده باشد و یا اینکه پس از اتمام کارتان آن را همان طور روشن گذاشته باشید. اگر آن بخش فعال باشد ، سئوی شما کار نخواهد کرد.

2. پیوند یکتا (Permalink) را تغییر دهید

پرمالینک آدرس URL دائمی لینک یک پست ، صفحه یا وبلاگ خاص در وب سایت تان است. پرمالینک ها به وضوح بیان می کنند که مطلب ، صفحه یا وبلاگ شما واقعا درباره چیست؛ بنابراین بازدیدکنندگان می دانند دارند روی چه چیزی کلیک می کنند. شما باید این پیوند یکتا را نه فقط به منظور بهبود تجربه کاربری که برای بهبود سئو تغییر دهید. موتورهای جستجو این پرمالینک را می خوانند تا تعیین کنند که آیا وب سایت شما به پرسش جستجو شده خاصی پاسخ داده است یا خیر.

برای نمونه ، دربار کافه ای که قهو سرو می کند ، اگر صفحه ای دارید که آن را به دستورالعمل تهیه قهوه اختصاص داده اید ، پرمالینک شما ممکن است چیزی شبیه این باشد :

www.mysite.com/coffee-recipes

برای اینکه پرمالینک ها را به شکلی تغییر دهید که شامل توضیح دقیقی درباره محتوایتان باشد ، به پیشخوان وردپرس بروید ، روی تنظیمات کلیک کنید و سپس پرمالینک را انتخاب کنید.

اصول سئو وردپرس

در پایان روی ذخیره تغییرات (Save Changes) کلیک کنید.

3. تگ ها (برچسب ها) و دسته بندی ها را مشخص کنید

با استفاده از تگ ها و دسته بندی ها می توانید صفحات و پست های وبلاگ وب سایت تان را به ترتیب در گروه های خاص و گسترده قرار دهید. این کار به بهبود سئو کمک می کند ، زیرا به موتورهای جستجو امکان می دهد ساختار وب سایت شما را و اینکه حاوی چه محتوایی است تشخیص دهند.

نکته : تگ ها و دسته بندی ها تجربه کاربر را هم بهبود می بخشند. زیرا این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند تا به سرعت محتوایی را که در جستجوی آن هستند پیدا کنند و به شما نیز کمک می کند همه محتواهای وب سایت تان را به آسانی مدیریت کنید.

تگ ها

تگ ها شبیه کلیدواژه هایی هستند که می توانید از آنها برای توضیح چیزی که صفحه یا مطلب تان درباره آن است استفاده کنید. برای مثال ، همان مثال کافه را درنظر بگیرید. تگ هایی که می توانید برای یکی از صفحات تان استفاده کنید ، می تواند «چای» یا «کیک» باشد.

برای اضافه کردن تگ جدید یا دیدن تگ های فعلی می توانید به پیشخوان وردپرس بروید و روی گزینه «پست ها» و بعد گزینه «تگ ها» یا برچسب ها کلیک کنید.

اصول سئو وردپرس

دسته بندی ها

در قسمت دسته بندی ها می توانید مطالب و صفحات تان را گروه بندی کنید. درباره کافه با قهوه ، دسته بندی های شما می تواند شامل «قهوه بدون گلوتن» ، «کافه» و «منو کافه» باشد.

برای ایجاد دسته بندی به بخش نوشته ها بروید و روی «دسته ها» یا Categories کلیک کنید. در این بخش می توانید همه دسته های فعلی و نیز دکمه «دسته جدید را اضافه کنید» را ببینید.

4. یک افزونه سئو انتخاب کنید

افزونه های وردپرس با اضافه کردن ویژگی هایی که به شکل استاندارد در این نرم افزار وجود ندارد ، عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد. افزونه های بسیار زیادی وجود دارند که بسیاری از آنها در بهبود و آموزش سئو وردپرس به شما کمک می کنند. اگر نمی دانید کدام افزونه را باید در سایت تان پیاده کنید ، می توانید از کتابخانه افزونه وردپرس گزینه ای را که برایتان مناسب است جستجو کنید.

افزونه های سئو مانند Yoast SEO و All In One SEO Pack و The SEO Framework ویژگی هایی را به شما ارائه می دهند که با استفاده از آنها می توانید XML sitemaps یا نقشه سایت را ایجاد کنید ، تگ ها و دسته بندی ها را پیاده کنید ، عناوین و محتوایتان را با استفاده از عبارت های کلیدی و کلیدواژه ها بهینه کنید و از مزایای پشتیبانی گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. این افزونه ها خودشان به شما در نوشتن مطلب برای سایت نیز راهنمایی هایی می کنند تا بدانید که چگونه می توانید یک مطلب خاص را بهینه سازی کنید.

5. از XML sitemaps استفاده کنید

XML sitemaps فایل حاوی کدهایی است که روی سرور وب شما قرار دارد و شامل هر صفحه از وب سایت شماست. XML sitemaps به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای وب سایت شما را پیدا کنند ، ارزیابی کنند و به آن رتبه بدهند.

اگر خودتان کاملا به دانش کدگذاری مسلط هستید می توایند به صورت دستی XML sitemaps را برای وب سایت تان ایجاد کنید ، در غیر این صورت آسان ترین راه برای انجام این کار نصب افزونه سئو مانند یوست یا Google XML sitemaps است. این افزونه ها این کار را برایتان به شکل خودکار انجام می دهند.

6. در سایت تان از لینک های داخلی استفاده کنید

برای بهبود سئو باید قدرت وب سایت تان را افزایش دهید. یکی از روش های اصلی که موتور جستجو قدرت وب سایت شما را تعیین می کند ، تعداد لینک های داخلی در صفحات ، وبلاگ ها و محتواست.

برای لینک دادن به محتوا می توانید از هایلایت کردن کلمات استفاده کنید و روی آنها لینک موردنظرتان را درج کنید. دکمه لینک را در نوار ابزار وردپرس کلیک کنید و آدرس URL مطلبی را که می خواهید لینک بدهید در آن کپی کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، کلماتی که از آنها برای لینک دادن استفاده کرده اید به رنگ آبی یا هر رنگ موردنظر شما در می آیند و حاوی لینکی هستند که کاربر می تواند با کلیک روی آن کلمه به محتوای مورد نظر هدایت شود.

اصول سئو وردپرس

7. تصاویرتان را بهینه کنید

شما می توانید هر چیزی از جمله تصاویر را در وب سایت وردپرس بهینه کنید. برای بهینه سازی تصاویر ، از ویژگی متن Alt روی تصویر استفاده می کنید. موتور جستجو این متن ها را که توضیحی از تصاویر شماست می خواند و براساس آن به سایت شما رتبه می دهد و تعیین می کند که آیا تصاویر شما اطلاعاتی را که کاربران جستجو می کند دارد یا نه.

آسان ترین راه برای اضافه کردن متن Alt به تصاویر این است که از طریق افزونه سئو مانند بهینه سازی تصویر سئو (SEO Optimized Images) این کار را انجام دهید. همچنین می توانید در بخش رسانه یا Media وقتی تصویری را در سایت بارگزاری کردید نام جایگزین آن را نیز بگنجانید.

باید در بخش Alt text توضیحات مربوط به تصاویر را وارد کنید. هنگام وارد کردن توضیحات چند کلمه ای ، بین کلمات از خط تیره استفاده کنید. با این کار به موتور جستجو اعلام می کنید که از چند کلمه متفاوت استفاده کرده اید ، در غیر این صورت ممکن است موتور جستجو کل عبارت را به عنوان یک کلمه درنظر بگیرد.

اصول سئو وردپرس

برای مثال ، اگر برای تصویری از افزونه WordPress Contact Form Builder توضیح می نویسید ، توضیح تصویر شما باید به این شکل باشد : «WordPress-Contact-Form-Builder».

شکل های «WordPressContactFormBuilder» و «WordPress_Contact_Form_Builder» درست نیستند. در هر دو مورد وردپرس این توضیح را یک کلمه واحد به حساب خواهد آورد.

8. از SSL استفاده کنید

این واژه مخفف Secure Sockets Layer است. SSL فناوری امنیت استاندارد است که لینک های رمزگذاری شده بین سرور و جستجوگر را مدیریت می کند. SSL انتقال ایمن اطلاعات بین وب سایت شما و بازدیدکنندگان را فراهم می آورد. برای نمونه ، اگر شخصی فرم سفارش وب سایت شما را تکمیل کند و اطلاعات کارت اعتباری اش را وارد کند ، SSL اطمینان می دهد که این اطلاعات در طی مسیر به دست هکرها نخواهد افتاد.

SSL در بهینه سازی سئو نقش مهمی دارد ، زیرا موتورهای جستجو مانند گوگل برای رتبه دهی به وب سایت به دنبال ارتباطات ایمن و رمزگذاری شده هستند. بنابراین اگر دو سایت یکسان داشته باشیم که یکی SSL دارد و دیگری ندارد ، گوگل به احتمال بسیار زیاد سایت SSL دار را انتخاب می کند.

درحال حاضر وردپرس (WordPress.com) به شکل خودکار SSLها را به سایت تان اضافه می کند ، بنابراین نیاز نیست به شکل دستی کاری انجام دهید. اگر حساب کاربری متفاوتی مانند سایت WordPress.org را دارید که در آن خودتان باید مراقب امنیت وب سایت تان باشید ، یک افزونه SSL مانند Real Simple SSL را نصب کنید.

9. از لینک های خارجی غیرقابل دنبال کردن (Nofollow) استفاده کنید

لینک های داخلی سبب می شوند وب سایت قدرتمندی داشته باشید. اما هنگامی که از لینک دادن به منابع خارج از وب سایت تان و به مطلبی که اطمینان دارید کاربر باید آن را بخواند استفاده می کنید ، به آن وب سایت ها هم کمک می کنید تا قدرت بیشتری داشته باشند. بنابراین با اینکه این کار سبب می شود سئوی سایت تان بهبود یابد ، به بهینه سازی سئوی سایت هایی که آنها را در مطلب تان ذکر می کنید هم کمک می کنید. لینک های خارجی را به شکلی وارد کنید که غیرقابل دنبال کردن (یا به اصطلاح Nofollow) باشند.

این لینک ها نه تنها از اسپم شدن محتوا در وب سایت وردپرس جلوگیری می کنند ، بلکه به موتور جستجو اجازه نمی دهند که URLهایی را دنبال کند که شما در وب سایت تان به آنها لینک داده اید؛ با این کار رتبه و قدرت سایت خودتان را افزایش می دهید و نمی گذارید که به عنوان یک سایت فروشنده بک لینک شناخته شوید.

شما می توانید به شکل دستی یک لینک غیرقابل دنبال کردن را به سایت وردپرس تان اضافه کنید یا اینکه در هنگام اضافه کردن هایپرلینک به کلیدواژه یا عبارت های کلیدی تان کلمه «Nofollow» را در بخش Link Relationship اضافه کنید. تعدادی افزونه برای این کار در سایت وردپرس وجود دارد که در کتابخانه افزونه ها می توانید آن را پیدا کنید.

10. امنیت وب سایت تان را مدیریت کنید

همان طور که در بخش SSL گفته شد ، موتورهای جستجو عاشق وب سایت های ایمن هستند. این بدان معناست که قدرت و رتبه دهی وب سایت شما در صورتی که وب سایت امنی داشته باشید به شدت بهبود خواهد یافت.

وردپرس شما ، ممکن است ایمنی لازم را داشته باشد یا نداشته باشد و این به طرح آن بستگی دارد. می توانید افزونه هایی مانند Wordfence Security یا iThemes Security را برای افزایش حفاظت از وب سایت تان نصب کنید.

11. دیدگاه ها و نظرات را بهینه سازی کنید

دیدگاه هایی که کاربران برای مطالب می گذارند ، یکی از بهترین روش های افزایش جذب مخاطب به وب سایت تان است. درگیر شدن مخاطب در وب سایت به معنای ترافیک بیشتر ، به اشتراک گذاشتن لینک مطلب شما و برقراری تعامل با وب سایت شماست که همه اینها با هم به معنای بهبود سئو است. بااین حال ، دیدگاه های اسپم ممکن است سئو و رتبه وب سایت تان را خراب کنند. به همین دلیل باید مطمئن شوید که فقط دیدگاه های واقعی از افراد واقعی را منتشر کنید.

افزونه های وردپرس مانند All In One WordPress Security & Firewall و Spam Protection ، Anti Spam ، Firewall by CleanTalk می توانند دیدگاه های حاوی اسپم را مسدود کنند و انواع دیگر اسپم مانند فرم ناقص ارسال ها ، اشتراک ها ، سفارش ها و بسیاری دیگر از انواع اسپم ها را متوقف کنند. بسیاری از این افزونه ها ویژگی هایی دارند که همه انواع ارسال کنندگان شناخته شده اسپم را به طور کامل مسدود می کنند تا آنها نتوانند دوباره به وب سایت شما برگردند.

12. انتخاب www یا non-www

دو روش اصلی برای دسترسی به وب سایت ها از طریق URL وجود دارد. می توانید آنها را با www جستجو کنید (www.mysite.com) یا بدون www

موتورهای جستجو این دو آدرس یا نام دامنه رسمی را متفاوت از هم درنظر می گیرند ، به طوری که انگار دو وب سایت کاملاً متفاوت هستند. به همین دلیل باید یکی از آنها را انتخاب کنید. تفاوت خاصی ندارد که کدام یک را انتخاب کنید و تصمیم شما هیچ تأثیری در سئو نخواهد داشت. این فقط ترجیح شخصی شماست که کدام یک را انتخاب کنید. هنگامی که یکی از آنها را انتخاب کردید به همان بچسبید و سپس بهینه سازی سئو را آغاز کنید. می توانید این کار را با لینک دادن به نام دامنه رسمی تان به طور داخلی و خارجی در رسانه های اجتماعی و ایمیل انجام دهید. وقتی که با دامنه تان هماهنگ باشید و اغلب اوقات به آن لینک بدهید ، موتورهای جستجو قدرت و در نتیجه رتبه بهتری به شما می دهند. نیازی به گفتن نیست که این امر تا چه حد کار را برای بازدیدکنندگان ساده تر می کند.

برای انتخاب یکی از دو گزینه فوق به پیشخوان وردپرس بروید و روی تنظیمات کلیک کنید و در زیر تنظیمات عمومی بخش وارد کردن URL را خواهید دید.

اصول سئو وردپرس

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن