ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، سایت بهینه و سایت بهینه چه ویژگی هایی دارد و آموزش بهینه سازی سایت جوملا و بهینه مارکت و سایت بهینه پردازش و اموزش بهینه سازی سایت و بهینه سازی سایت چیست و بهینه سازی سایت چیست و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و افزایش ترافیک سایت و سئو سایت و سئو و بهینه سازی و سایت بهینه چگونه است و قیمت سئو سایت و آموزش بهینه سازی سایت وردپرس در نم نمک.

سایت بهینه چگونه است؟

آموزش بهینه سازی سایت و تمرین عملی سئو امروزه یک ضرورت است که وبمستران و همه کسانی که می خواهند دیده شوند باید برای آن برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. در این مطلب از سایت نم نمک سعی شد تا مقدمات آموزش بهینه سازی سایت تقریبا پوشش داده شود و شما را آماده کند برای شروع گام های بعدی.سایت بهینه چه ویژگی هایی دارد؟سایت بهینه چه ویژگی هایی دارد؟

سایت بهینه

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست وجو

بهینه سازی برای موتوهای جست و جو یا همان سئو (Search Engine Optimization) به معنی انجام فعالیت هایی است منجر می شود سایت ها هنگام جست­­جوی کاربران با کلیدواژه های مخصوص ، در موتورهای جست وجو بهتر دیده شوند.

همه موتورهای جست­وجو شرایطی را طراحی کرده اند که هر ساله به ­روز می شود و به هر وب ­سایتی که برای آن شرایط بهینه ­تر طراحی شده باشد ، امتیاز بهتری می دهند و طبیعتاً در نتایج جست­ وجوی کاربران ، آن سایت را بالاتر قرار می ­دهند. برای دیدن الگوریتم امتیازدهی گوگل می توانید از راهنمای گوگل بهره ببرید.

روی کدام موتور جست وجو متمرکز شویم

موتو­رهای جست­وجوی گوناگونی با الگوریتم ها و قدمت های متفاوت وجود دارند ، اما همان ­طور که می­ دانید ، رهبر این صنعت گوگل است؛ اگرچه رقبای بزرگی چون ماکروسافت و یاهو نیز در این بازار حضور دارند.

در شکل زیر سهم بازار سایر موتورهای جست­جو مثل بینگ ، یاهو ، AOL ، ASK ، بایدو را می ­بینید. اما شاید بتوان گفت سهم گوگل در کشور ما بیشتر از این اعداد خواهد بود لذا بهترین گزینه آن است که زمان و پول خود را برای بهینه سازی سایت در گوگل اختصاص دهیم که البته با این کار سایت شما نسبتاً برای سایر موتورهای جست­ وجو نیز تا حد خوبی بهینه خواهد شد چرا که بسیاری از الگوریتم ها و فاکتورهای بهینه سازی موتورها مشابه است.

سایت بهینه

موتورهای جست­ وجو چگونه کار می ­کنند

همان طور که می دانید موتورهای جست­ وجو سعی می­ کنند به شما کمک کنند در میلیاردها محتوایی که در لحظه در اینترنت منتشر می ­شود بهترین نتیجه را بگیرید اما این دسترسی به این حجم محتوا چگونه صورت می گیرد.

خزنده ها :

ربات های اتوماتیکی هستند که به همه صفحات سر می ­زنند و محتوای آن ها را بررسی می کنند.

ایندکس :

ربات ­های خزنده گوگل نتیجه بررسی خود را اصطلاحاً ایندکس می ­کنند تا ذخیره شده باشد. ازین روست که هنگامی که شما جست ­وجویی انجام می ­دهید زیر یک ثانیه نتایج را به شما منعکس می­ کند چرا که اگر می ­خواست در لحظه جست ­وجوی شما ، میلیاردها میلیارد صفحه را جست ­وجو می ­کرد چندین دقیقه لااقل باید منتظر می ­ماندیم.

بازاریابی با موتورهای جستجو (SEM) چیست Search Engine Marketing

بازاریابی با موتورهای جست­وجو در واقع یک چتری است که روی 2 مفهوم است :

1. سئو

2. تبلیغات در گوگل

بنابراین درواقع SEM به معنای آن است که برای بازاریابی با موتورهای جست وجو هم استراتژی سئو مناسبی داشته باشیم و هم آن که با تبلیغات کلیکی در موتورهای جست­ و­جو در صدر نتایج ظاهر شویم.

سایت بهینه

چرا حتماً باید آموزش بهینه سازی سایت دید. چرا سئو لازم است

1. سئو خوب یک سایت ، جلب اعتماد و اعتبار می کند.

سایتی که در کلید واژه های مربوط به خودش در جست وجوی کاربران بالاتر دیده می شود ، ناخودآگاه در ذهن آن کاربر یک حس اعتماد برانگیخته خواهد شد و آن وب­سایت را به عنوان یک سایتی قابل اعتماد تلقی خواهد کرد مگر آنکه عکس آن به او ثابت شود.

2. سئو خوب به معنی تجربه کاربری خوب نیز هست.

هنگامی ­که شما می خواهید سئو سایت خود را بهبود دهید باید فعالیت ­هایی را انجام دهید که آن فعالیت ها خواسته یا ناخواسته روی بهبود تجربه کاربری سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

3. سئو نسبتاً ارزان است.

از بین همه تاکتیک های معرفی شده آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جست ­وجو از واجب ­ترین هاست چرا که نسبت به سایر تاکتیک ها بسیار ارزان ­تر است.

4. اگر در صفحه اول گوگل نیستید ، انگار نیستید.

آمارها نشان می­دهد که 3 نتیجه اول گوگل (به جز ادوردزها) بیش از 61 درصد کلیک­ ها را به خود اختصاص می­ دهند و فقط 10 درصد کلیک ها به صفحه دوم می روند و این یعنی اگر در صفحه اول گوگل (ایده آل 3 نتیجه اول است) نیستید ، باید حتماً سعی کنید باشید.

آیا باید خودم روی سئو کار کنم یا باید به متخصص سئو برون سپاری کنم

با دیدن الگوریتم های جست ­وجوی گوگل یا با سرچ کردن درباره سئو و آموزش بهینه سازی سایت این حس در بسیاری از افراد ایجاد می ­شود که سئو موضوعی بسیار پیچیده است لذا صلاح می ­بینند که آن را به یک آژانس سئو برون سپاری کنند. اگر یک آژانس سئو خیلی حرفه ای یا یک فریلنسر خوب باشد شاید مزیت هایی برای شما مثل تخصصی تر کار کردن و سرعت بیشتر ایجاد کند اما این برون سپاری هزینه های دیگری ممکن است ایجاد کند که از فرصت های این کار بسیار چشمگیرتر است.

سایت بهینه

1. برون سپاری سئو مثل برون سپاری بخش پشتیبانی مشتریان است.

سئو فقط درباره جایگاه شما در گوگل نیست بلکه درباره این است که بدانیم مشتریان ما چه رفتاری در سایت ما دارند ، چه جیزی آن ها را ترغیب به یک کلیک یا یک عملیات خواهد کرد و … لذا برون سپاری سئو یعنی از دست دادن تجربیات و اطلاعات بسیار ارزشمند از رفتار و علایق مشتریان ما.

2. آژانس یا فریلنسر بد سئو شما را نابود خواهد کرد.

آژانس یا فریلنسری که به شما چنین جملاتی بگوید نابودکننده کسب وکار شما خواهد بود : سئو تضمینی ، زیر یک ماه صفحه اول گوگل هستید ، همه سئو تاکتیک است تاکتیک کبوتری ، پاندا ، دیپ مایند و … که خیلی پیچیده است ، رنک الکسا زیر 1000 تضمینی و دائمی و … اگر با چنین شعارهای تبلیغاتی کار سئو خود را به آژانسی برون سپاری کردید ، آنها مجبور هستند از ابزارهای کلاه سیاه سئو استفاده کنند که به مرور گوگل سایت شما را شناسایی کرده و احتمالا جریمه خواهد کرد.

3. سئو یک فعالیت دائمی است نه یک برنامه زمانی موقت.

اصلا نفس قرارداد بستن با یک آژانس برای یک مدت زمان مشخص به معنی آن است که سئو را درست درک نکرده ایم. سئو جزئی از فعالیت های مادام العمر یک کسب وکار است نه این که مثلا به مدت یک سال به صورت یکی از پروژه های شرکت برون سپاری شود و بعد با سئو کاری نداشته باشیم.

در باب معایب برون سپاری سئو بسیار می توان سخن گفت لذا بهتر است از مزایای آن صرف نظر شود و خودمان دست به کار شویم. با ابزارها و آموزش های در دسترس امروز ، سئو آن قدرها هم مساله پیچیده ای نیست بلکه با رعایت چند نکته ساده شما چندین و چند رتبه در نتایج گوگل رشد خواهید کرد. آموزش بهینه سازی سایت و سئو را امروزه شما می توانید از منابع بسیاری دریافت کنید یا اگر سایت وردپرس دارید افزونه هایی مثل افزونه Yoast SEO به خوبی با نکاتی ساده شما را راهنمایی می کنند تا نتایج بهتری بگیرید.

سئو چقدر زمان می ­برد

سئو یک تاکتیک بازاریابی آنلاین است که شما ممکن است تشخیص دهید که آیا می­خواهید از این کانال جذب مشتری داشته باشید یا این که خیر. مثلاً شاید متوجه شوید که مشتریان شما آن­چنان در گوگل دنبال راه حل مساله خود نیستند.

اگر پاسخ شما بله است و می­ دانید که می توانید از گوگل مشتریان زیادی جذب کنید دیگر انجام فعالیت های سئو به یکی از فعالیت های مادام العمر کسب وکار شما تبدیل می ­شود. در سازمان ­های بزرگتر که در حوزه آنلاین مشغول هستند حتی مدیر سئو یا مدیر بازاریابی موتورهای جست ­وجو را به طور جداگانه و تخصصی استخدام می کنند که او نیز اقدام به تشکیل تیم سئو برای خود می ­کند. در کسب وکارهای کوچک تر نیز ممکن است همان مدیر دیجیتال مارکتینگ مسوولیت بهینه سازی سایت را نیز داشته باشد.

بنابراین پاسخ به این سوال که سئو چقدر زمان می ­برد از این زاویه سوال غلطی است چرا که یک پروژه کوتاه مدت نیست که برای آن زمان انجام پروژه تعریف شود بلکه یکی از فعالیت های اصلی بازاریابی است که دست کم می توان به یک پروژه بسیار بلند مدت تشبیهش کرد.

اما از زاویه دیگر این پرسش صحیح است. این که دیدن نتایج عملکردها در حوزه سئو بعد از چند­وقت اتفاق می افتد و جایگاه سایت ما در گوگل ارتقا می­یابد. اگر بخواهیم پاسخی نسبی دهیم تا به شما دید خوبی بدهد پاسخ آن از 3 ماه تا 1 سال است. یعنی نتیجه بهینه سازی هایی که از امروز شروع می ­کنید را حداقل از 3 ماه دیگر خواهید دید که مثلا رنک الکسا شما بهبود می یابد یا در صفحات گوگل بیشتر دیده می ­شوید.

سایت بهینه

اما پاسخ دقیق­ تر آن است که زمان سئو بستگی دارد. بستگی به متغیرهای زیر :

  • کلیدواژه های مرتبط به کسب وکار شما
  • ارتباط منطقی محتوای سایت شما به کلید واژه ­ها
  • قدمت دامین و ب سایت شما
  • دیزاین فعلی وب سایت شما
  • زمان میانگین ماندن در صفحات کاربران در سایت شما
  • موقعیت جغرافیایی
  • رقابت حوزه کاری شما روی کلیدواژه های مرتبط
  • فعالیت های شما در حوزه شبکه های اجتماعی
  • واکنش شما به روندهای گوناگون جدید
  • و…

همه این موارد می­ تواند روی زمان دیدن نتایج کار سئو شما تاثیرگذار باشد.

سئو چقدر هزینه بردار است

طبق پاسخی که به سوال قبل دادیم که زمان سئو بسیار بلند مدت و جزئی از فعالیت ­های روتین یک کسب وکار است لذا هزینه آن نیز عدد مشخصی ندارد. مادامی که در حال انجام فعالیت سئو هستید باید هزینه آن را بپردازید. هزینه سئو از جنس زمان است. زمانی که نیروهای شما در شرکت ­تان یا به صورت تمام­ وقت یا پاره وقت می گذارند و شما حق الزحمه آن ­ها را پرداخت می کنید. هزینه های بهینه سازی سایت خیلی وقت­ ها با سایر هزینه ­های دیگری که شما مثلا برای تولید محتوا یا بهبود کدها و باگ ­های سایت انجام می ­دهید هم پوشانی هایی نیز دارد و هزینه خالص سئو نیست.

باورهای نادرست درباره سئو و بهینه سازی سایت در ایران

1. سئو ، ترافیک رایگان است.

اصلاَ این طور نیست. هنگامی شما می ­توانید بگویید که ترافیک ارگانیک رایگان از طریق سئو به سایت من سرازیر شده است که مقدار زیادی از لحاظ زمانی و فناوری روی سئو سرمایه گذاری کرده باشید.

2. با تمرکز روی سئو همه مشتریان را درو خواهیم کرد.

کم نیستند کسانی که فکر می ­کنند اگر همه سرمایه ­گذاری و تمرکز خود را روی سئو جمع کنند می­ توانند همه مشتریان بازار را برای خود جمع کنند و رقبا را شکست دهند. اصلاً اینگونه نیست ، سئو و SEM تنها یکی از ده ­ها کانال جذب مشتری است و شما هرگز نمی ­توانید که تنها از یک کانال همه مشتریان را جذب کنید بلکه حتی درست هم نیست که این کار را انجام دهید.

3. رنک الکسا یعنی نتیجه سئو

اگرچه در بسیاری مواقع سایت ­هایی با سئو و ترافیک بسیار خوب رنک الکسای خوبی هم دارند اما باید بدانید لزوما همیشه اینطور نیست و تنها معیار شما برای موفقیت در سئو نباید رتبه الکسا باشد.

4. اصلا نیازی به سئو نیست ، گوگل خودش همه چیز را می­فهمد

متاسفانه خیر. اگرچه گوگل روز به روز در حال ارتقای خود و بهبود الگوریتم ­های خودش است اما شما نیز باید در حوزه سئو و بهینه سازی سایت خود و ارائه محتوای با کیفیت تلاش کنید تا گوگل شما را بهتر نمایش دهد.

5. می­ خواهم فقط در کلیدواژه فلان نتیجه اول گوگل باشم.

این که برای یک کلید واژه مشخص تلاش کنیم خوب است اما باید بدانید که ریسک بزرگی است خصوصاً اگر رقابت در آن کلید واژه بسیار پر هزینه باشد. چرا که شما ممکن است x تومان هزینه کنید و در یک کلید واژه رتبه اول شوید و Y کلیک بگیرید اما شما با X/2 هزینه می ­توانید 10Y کلیک بگیرید اگر در سایر کلید واژه های چند کلمه ای و کم رقابت ­تر سرمایه گذاری می­ کردید.

به ترافیکی که وارد یک سایت در حوزه سئو شده دقت کنید. با این که سایت moz.com روی کلمه keyword بیشترین کلیک را گرفته اما تعداد بیشتری کلیک از کلید واژه های طولانی ­تر بدست آمده است که قابل توجه است. بنابراین حتما به حضور در سایر کلیدواژه ها فکر کنید تا ترافیک بسیار بیشتری را ساده تر جذب کنید.

سایت بهینه

6. یک قرارداد سئو 100 درصد تضمینی بسته ایم.

اصلاً یک آژانس یا فریلنسر سئو نمی ­تواند بدون آنکه کسب وکار شما را کامل بشناسد و با کمک از خود شما قول تضمین درباره رتبه گوگل یا الکسا دهد. اگر هم چنین قولی داد و زیر مثلا 3 ماه رتبه الکسا شما را به شدت بهبود داد مطمئناً از روش های نامتعارف و خلاف قوانین گوگل پیروی کرده است. در این صورت یا دچار هشدار (Penalty) از گوگل خواهید شد و یا حداقل به زودی آن رتبه و جایگاه را از دست خواهید داد و به جایگاه قبلی حتی بدتر باز خواهید گشت.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن