ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل امیر قلعه نویی بازیکن سابق استقلال و مربی فوتبال به همراه عکس های خانوادگی و افتخارات امیر قلعه نوعی و  دارایی امیر قلعه نویی و خانه و ماشین امیر قلعه نویی و منزل امیر قلعه نویی کجاست و امیر قلعه نویی و همسرش و شماره تلفن امیر قلعه نویی و پدر و مادر امیر قلعه نویی و همسر امیر قلعه نویی اهل کجاست و پدر امیر قلعه نویی اهل کجاست با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه امیر قلعه نویی و همسرش(Amir Ghalenoei)

  • نام اصلی : اردشیر قلعه نویی
  • متولد : 1 آذر 1342 تهران
  • القاب : ژنرال
  • زمینه فعالیت : ورزش فوتبال
  • پیشه : بازیکن سابق و مربی
  • پست : هافبک
  • مدرک تحصیلی : دیپلم
  • سالهای فعالیت : 1358 تاکنون
  • قد : 165 سانتیمتر
  • فرزندان : خاتون و محمدهوتن

بیوگرافی کامل امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی متولد 1 آذر 1342 در تهران ، بازیکن سابق و سرمربی فوتبال است.بیوگرافی امیر قلعه نویی و همسر و فرزندانش[زندگینامه]بیوگرافی امیر قلعه نویی و همسر و فرزندانش[زندگینامه]

امیر قلعه نویی - Amir Ghalenoei

امیر قلعه نویی - Amir Ghalenoei

دیپلم است و تحصیلات دانشگاهی ندارد ، وی پیشینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را دارد.

خانواده شلوغ و فوت پدر

نام اصلی اش اردشیر قلعه نویی با اصالت نیشابوری است ، او اهل محله نازی آباد تهران است. پدرش نام اردشیر را برای او انتخاب کرد ، اما از همان کودکی بیشتر با نام امیر صدایش می کردند.

در یک خانواده پرجمعیت با 7 خواهر و برادر بزرگ شد ، پدرش راننده ماشین سنگین ولوو بود که در هفت سالگی اش درگذشت و از آن به بعد مجبور به کارگری شد. در نوجوانی شاگرد قنادی بود و پس از آن تا قبل از پیوستن به استقلال به مدت حدود 10 سال مزرعه کشاورزی خودش را اداره می کرد.

پدر و مادر امیر قلعه نویی

پدر و مادر امیر قلعه نویی

شروع فوتبال

فوتبال را در کودکی از میدان انصاری نازی آباد در کنار برادر بزرگترش شروع کرد تا اینکه سال 1355 وقتی 13 ساله بود به تیم جوانان افسر رفت .

او سپس در تیم سازمان فوتبال نیز مدتی حضور داشت.

راه آهن تا استقلال و تیم ملی

فوتبال حرفه ای را در سال 1358 وقتی 16 ساله بود با ورود به تیم راه آهن شروع کرد ، دو سال در راه آهن بود سپس 6 سال در شاهین بازی کرد.

او در سال 1366 بازیکن لژیونر شد و یکسال در السد قطر بازی کرد تا اینکه سال 67 در 25 سالگی به استقلال پیوست و به مدت 10 سال بازیکن این باشگاه بود.

قلعه نویی از سال 65 به تیم ملی رفت و سابقه 20 بازی و یک گل زده هم دارد ، ایشان در سال 1376 وقتی 34 ساله بود از بازی در فوتبال خداحافظی کرد.

امیر قلعه نویی و منصور پورحیدری

امیر قلعه نویی و منصور پورحیدری

مربیگری

دوره مربیگری را بصورت کوتاه در باشگاه بایر لورکوزن گذراند سپس مدتی کوتاه مربی تیم کشاورز بود تا اینکه در فصل 1380 به برق تهران رفت.

در سال 1381 به استقلال اهواز رفت تا اینکه سال 1382 تا 1385 هدایت استقلال تهران را بدست کرد ، آخرین حضور او در استقلال سال 91 تا 94 بود.

از سال 94 تا 96 دو سال هدایت تراکتورسازی تبریز را برعهده گرفت سپس سال 96 تا 97 در ذوب آهن و سال 97 تا 98 نیز سرمربی سپاهان اصفهان بود.

پرافتخارترین مربی لیگ

ایشان در دوران سرمربیگر خود 5 بار استقلال و 2 بار سپاهان را به قهرمانی در لیگ برتر رساند و سابقه 5 نایب قهرمانی هم با تیم های مختلف لیگ را دارد.

همین آمار باعث شده لقب پرافتخارترین سرمربی را سالها یدک بکشد.

عکس جوانی امیر قلعه نویی در تیم ملی

عکس جوانی امیر قلعه نویی در تیم ملی

تجربه مسافرکشی

قلعه نویی در اوایل شروع فوتبال خود با اولین حقوق و فروش طلاهایش مادرش یک پیکان مدل 61 گرفت تا برای امرار معاش خانواده مسافرکشی کند.

وضعیت ازدواج و همسر امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی و همسرش سالهاست ازدواج کرده که ثمره این زندگی یک دختر بنام خاتون و یک پسر بنام محمدهوتن می باشد ، هوتن مدتی فوتبالیت بود و حالا تاجر است.

همسر امیر قلعه نویی در کنار پسرش

همسر امیر قلعه نویی در کنار پسرش

ازدواج دخترش و دامادش

در یکی از باغ های احمدآباد مستوفی در اطراف تهران ، امیر قلعه نویی مراسم ازدواج دخترش با سعید خالدیان که نمایشگاه ماشین دارد را برگزار کرد. چهره های زیادی در این مراسم حضور داشتند؛ از امیر جعفری بگیرید تا آرش برهانی ، حنیف عمران زاده و خیلیهای دیگر. ماشین عروس هم مازراتی خود ژنرال بود که گل آرایی شده بود.

عکس داماد امیر قلعه نویی

عکس داماد امیر قلعه نویی

بیوگرافی هوتن قلعه نویی

هوتن قلعه نویی پسر امی قلعه نویی متولد 16 فروردین 1375 می باشد.

پسر و همسر امیر قلعه نویی

پسر و همسر امیر قلعه نویی

از رستوران داری تا مبل فروشی و ساخت و ساز

حالا این سرمربی فوتبال علاوه بر رستوران داری در اکباتان و ونک ، یک مبل فروشی لاکچری در خیابان ولی عصر و استخر و سونای VIP دارد.

او در ساخت و ساز هم فعال است که کار نظارت پروژه هایش زیر نظر دوستانش می باشد.

تیم بارسلونا

تمام بازی ها خارجی را که دنبال می کنم ، صرفا به جهت این است که چیزی یاد بگیرم؛ فوتبال بارسلونا را واقعا دوست دارم چون سرعت دارد.

عکس های شخصی امیر قلعه نویی

عکس های شخصی امیر قلعه نویی

نود نمی دیدم!

باور کنید معمولا ساعت 11 تا 11:30 می خوابم و ساعت 6 از خوابی بلند می شوم و فرصتی برای دیدن برنامه 90 نمی شود.

با این حال پخش برنامه نود از 20 اسفند 1397 برای همیشه متوقف شد.

عکس خاتون قلعه نویی دختر امیر قلعه نویی

عکس خاتون قلعه نویی دختر امیر قلعه نویی

اهل خرافات و طلسم

قلعه نویی به شدت اهل خرافات است ، گفته شده یکبار در سپاهان و یکبار در تراکتورسازی از یک فرد مشهور خواسته تا تیمش را از طلسم در بیاورد.

اردت به علی پروین

ارادت خاصی به علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس دارد و از او بعنوان سلطان سلطان ها نام می برد که هم از نظر اخلافی و هم فنی بسیار قبولش دارد.

تفریحات

در مواقع بیکاری در منزل پینگ پنگ و والیبال بازی می کند و در فصل خود اگر شرایط آب و هوایی مساعد باشد به توچال می رود تا اسکی کند.

امیر قلعه نویی و نیکی کریمی در ماشینش

امیر قلعه نویی و نیکی کریمی در ماشینش

هدایت تیم ملی ایران

قلعه نویی برای اولین بار در 17 مرداد 1385 وقتی 43 ساله بود هدایت تیم ملی را بدست گرفت تا بتواند ایران را به مقام قهرمانی جام ملت های آسیا برساند.

اما در مرحله یک چهارم نهایی در ضربات پنالتی مغلوب کره جنوبی شد تا در سال 1386 از تیم ملی کنار برود.

با گذشت 13 سال و بعد از جدایی کارلوس کیروش ، آقای امیر قلعه نویی اینبار سال 98 در 56 سالگی و با کوله باری از تجربه دوباره هدایت تیم ملی را بدست گرفت.

امیر قلعه نویی و پسرش هوتن

امیر قلعه نویی و پسرش هوتن

انتقاد از ریای مذهبی در ورزش ایران

در پاییز 1390 در برنامه زنده ورزش و مردم ، در انتقاد از ریای مذهبی حاکم بر ورزش ایران گفت : «در هفته دفاع مقدس هستیم ، اما پیام آن عزیزان (شهدای جنگ) گم شده است. در مملکت ما یک سری آقایان ریش می گذارند و فقط دروغ می گویند.» او در واکنش به مداخله مجری برنامه که خواست حرف او را قطع کند گفت : «اجازه بفرمایید صحبتم را بکنم. مسوولیت صحبتم با خودم است.» در اسفند 1391 هم در کنفرانس خبری پیش از بازی نفت و استقلال گفت : «عده ای دم از مسلمانی می زنند و «ض» والضالین شان تا قدس می رود ولی حق آدم ها را نمی دهند… مدیر ورزشی نبودند و تا توانستند از تریبون ها برای شهرت استفاده کردند.»

عکس های اینستاگرام امیر قلعه نویی

عکس های اینستاگرام امیر قلعه نویی

انتقاد از بزرگنمایی ماجرای نصرتی و رضایی در رسانه ها

در آبان 1390 و در جریان ماجرای حاشیه ای محمد نصرتی و شیث رضایی در بازی پرسپولیس - داماش ، خواستار بخشش نصرتی شد و گفت : «بنده کار نصرتی و شیث را محکوم می کنم و می گویم با این مسائل باید برخورد شود. اما حرفم این است که در صدا و سیما و برنامه نود با پرداختن به این مسایل مشکلات دیگر جامعه مثل اشتغال و … را مخفی نگه می دارند. درست در روزهایی که بحث اختلاس و استیضاح وزیر مطرح بود این داستان راه افتاد.»

منزل امیر قلعه نویی کجاست؟

امیر قلعه نویی از مربی های سرمایه دار فوتبال ایران محسوب می شود و طبیعی است که خانه او که در شمالی ترین نقطه تهران قرار دارد باید مجلل باشد.

اختلاف با ناصر حجازی و واکنش های پس از مرگ وی :

قبل از مرگ ناصر حجازی و هنگامی که وی در بیمارستان کسری بستری بود ، به عیادت وی رفت که در ابتدا گروهی از هواداران ناصر حجازی مانع ورود او به بیمارستان شدند ، اما با دخالت نیروی انتظامی خود را برای عیادت به اتاق ناصر حجازی رساند. به دلیل تنش پیش آمده در بیمارستان و اعتراض گروهی از هواداران حجازی به قلعه نویی ، او در مراسم تشییع و ترحیم حجازی شرکت نکرد تا مانع تکرار تنش های احتمالی در آن مراسم شود.

ناصر حجازی و امیر قلعه نویی

ناصر حجازی و امیر قلعه نویی


منابع : نم نمک | امیر قلعه نویی اینستاگرام/ امیر قلعه نویی فیسبوک/hldv rgui k,dd/ صفحه شخصی امیر قلعه نویی/امیر قلعه نویی ویکی پدیا/ امیر قلعه نویی تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(7 رای)
88.6%

نظر دادن