در ادامه با بیوگرافی کامل زهرا خواجوی دروازه بان فوتبال بانوان به همراه عکس های خانوادگی و افتخارات زهرا خواجوی و ماجرای رکورد کلین شیت با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه زهرا خواجوی و همسرش(Zahra Khajavi)

  • نام اصلی : زهرا خواجوی
  • متولد : 19 بهمن 1377 نهاوند
  • زمینه فعالیت : فوتبال
  • پیشه : بازیکن فوتبال
  • پست : دروازه بان
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت :
  • قد : 160 سانتیمتر

بیوگرافی کامل زهرا خواجوی

زهرا خواجوی متولد 19 بهمن 1377 در نهاوند ، بازیکن فوتبال بانوان ایران است.بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان و همسرش + زندگینامهبیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان و همسرش + زندگینامه

زهرا خواجوی - Zahra Khajavi

زهرا خواجوی - Zahra Khajavi

از هندبان شروع کرد تا اینکه با فوتسال خانم گل شد و حالا در عرصه دراوزه بانی می درخشد رکوردار کلین شیت ایران بوده و نویر آلمانی الگویش می باشد.

شروع با هندبال

ورزش را از سال 1386 وقتی 9 ساله بودم با هندبال شروع کردم.

اما فوتبال را هم در کنار برادرم ادامه می دادم تا اینکه با استعفای مربی هندبالمان قید حضور در این رشته را زدم و سمت فوتسال رفتم.

عکسهای جدید زهرا خواجوی

عکسهای جدید زهرا خواجوی

مخالفت اطرافیان

وقتی فوتبال را شروع کردم همه می گفتند این یک رشته مردانه است ، مگر می شود دختر در این رشته توپ بزند!؟ همه تیکه می پراندند.

ولی وقتی وارد این رشته شدم و به مسابقات رفتم ، دیگران دیدند فوتبال زنان پیشرفت می کند و رفته رفته نظرها هم تغییر کرد.

تیپ متفاوت زهرا خواجوی

تیپ متفاوت زهرا خواجوی

از فوتسال تا خانم گلی

فوتبال را بعنوان بازیکن از فوتسال شروع کردم تا اینکه مدتی وارد فوتبال چمنی شدم و در رده های زیر 14 و 16 سال قهرمانی کشور به خانم گلی رسیدم.

ورود به دروازه بانی و تیم ملی

سال اولی که بعنوان بازیکن در تیم پاس همدان وارد لیگ برتر شدم ، یک روزی که گلر سر تیم نیامده بود به پیشنهاد مربی در چارچوب دروازه ایستادم.

بعد از آن بود که با پیشنهاد مربی و علاقه خود دروازه بان شدم و از 19 سالگی بعنوان دروازه بان به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمدم.

عکسهای اینستاگرام زهرا خواجوی

عکسهای اینستاگرام زهرا خواجوی

الگوهای دروازه بانی

الگوی جهانی من مانوئل نویر گلر بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان است و در ایران علیرضا بیرانوند ، مهدی رحمتی و پیام نیازمند را الگوی خود قرار دادم.

استقلالی ام

پرسپولیس را فقط بخاطر دو بازیکن آن شجاع خلیل زاده و علیرضا بیرانوند دوست دارم اما از کودکی از طرفداران دو آتیشه استقلال بودم.

رکورد کلین شیت ابران

خانم خواجوی دروازه بان در تیم وچان کردستان موفق شد در مجموع با 953 دقیقه ، رکورددار بسته ماندن دروازه در فوتبال ایران را بشکند.

این رکورد سابقا در اختیار پیام نیازمند با 935 دقیقه بوده است.

رکورد کلین شیت زهرا خواجوی

رکورد کلین شیت زهرا خواجوی

وضعیت ازدواج و همسر زهرا خواجوی

زهرا خواجوی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است ، می گوید برای ازدواج ترجیح می دهد شخصی ورزشی یا فوتبالی باشد تا شرایط همدیگر را بیشتر درک کنیم.

وضعیت ازدواج و همسر زهرا خواجوی

زندگی شخصی زهرا خواجوی

تلاش برای لژویونری

با اینکه از طرفداران تیم ملی آلمان و باشگاه بارسلونا می باشد اما بزرگترین آرزویش لژیونر شدن و رسیدن به تیم لیورپول انگلیس می باشد.

قد کوتاه

من نسبت به دو دروازه بان دیگر تیم ملی زنان قد کوتاه تری دارم اما هیچ وقت به خاطر انعطاف بدنی که دارم به مشکل نخوردم. روی توپ های هوایی هم مشکلی ندارم. اعتقاد دارم برای دروازه بان شدن حتما نیاز نیست قامت خیلی بلندی داشته باشید. فکر می کنم پسر آقای عابدزاده هم قد بلندی ندارد و دروازه بان های دیگری هم در دنیا هستند که قدشان خیلی بلند نیست.

استایل زهرا خواجوی

استایل زهرا خواجوی


منابع : نم نمک | زهرا خواجوی اینستاگرام/ زهرا خواجوی فیسبوک/ صفحه شخصی زهرا خواجوی / زهرا خواجوی ویکی پدیا/ زهرا خواجوی تلگرام
این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
80%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,470