در ادامه با بیوگرافی کامل صدف خادم بوکسور زن ایرانی به همراه عکس های خانوادگی و حواشی جنجالی صدف خادم با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه صدف خادم و همسرش(Sadaf Khadem)

  • نام اصلی : صدف خادم
  • متولد : 3 بهمن 1373 تهران
  • زمینه فعالیت : بوکس زنان
  • پیشه : بوکسور
  • مدرک تحصیلی : مهندسی ورزش
  • سالهای فعالیت :
  • قد :

بیوگرافی کامل صدف خادم

صدف خادم متولد 3 بهمن 1373 در تهران بوکسور اهل ایران است.بیوگرافی صدف خادم بوکسور و همسرش + زندگینامهبیوگرافی صدف خادم بوکسور و همسرش + زندگینامه

صدف خادم - Sadaf Khadem

صدف خادم - Sadaf Khadem

فارغ التحصیل رشته مهندسی ورزش در مقطع کارشناسی است.

اولین زن بوکسور ایران

او اولین مبارزه بین المللی خود را مقابل «آن شووَن» (Anne Chauvin) از فرانسه برگزار کرد. صدف خادم در این مبارزه حریف فرانسوی را شکست داد. خادم اولین زن ایرانی حاضر در یک مسابقه رسمی بوکس و اولین زن ایرانی است که در یک مسابقه بوکس رسمی به پیروزی رسیده است.این مسابقه از آن جهت حائز اهمیت است که در ایران ، بوکس برای زنان ممنوع بوده است.

مسابقات بین المللی صدف خادم

مسابقات بین المللی صدف خادم

شروع با بسکتبال

خادم ابتدا در سن 9 سالگی شروع به ورزش و به طور خاص بسکتبال کرد. سپس بعد از مشاهده بسکتبالیست های حرفه ای که برای افزایش روحیه ، بوکس هم تمرین می کنند ، شروع به تمرین بوکس کرد.

صدف خادم دختر بوکسور

صدف خادم دختر بوکسور

پیگیری بوکس و رها کردن درس

تمرینات او ابتدا در بوستان طالقانی تهران و سپس به ورامین انتقال پیدا کرد. در این مدت او مسیر تمرین را از خانه شان در مرزداران تا ورامین هفته ای چند بار طی می کرد. در این زمان خادم در رشته مهندسی ورزشی نیز قبول شد اما دانشگاه را برای اینکه تمام زمان خود را به بوکس اختصاص دهد رها کرد و در کنار تمرین به مربیگری بدنسازی و بسکتبال نیز می پرداخت.

زندگی شخصی صدف خادم

زندگی شخصی صدف خادم

وضعیت ازدواج و همسر صدف خادم

از وضعیت ازدواج و همسر صدف خادم اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر صدف خادم

صدف خادم و مربی اش مهیار منشی پور

انتخاب مهیار منشی پور

بعد از سفری که خادم به ارمنستان داشت و با دیگر ورزشکاران تمرین کرد متوجه تفاوت کیفیت میان مربی خود و مربی های حرفه ای شد و به همین دلیل از ادامه کار با او صرف نظر کرد. در سال 1387، خادم در تمرینی گروهی با مهیار منشی پور آشنا شد و منشی پور بعد از دیدن تمرینات خادم ، مربیگری او را برعهده گرفت. در نهایت خادم توانست دعوتنامه مسابقه ای رسمی در فرانسه را کسب کند و با وجود مخالفت وزارت ورزش پا به این مسابقات بگذارد.

مهیار منشی پور مربی صدف خادم

مهیار منشی پور مربی صدف خادم

پیروزی بر حریف فرانسوی

خادم اولین مسابقه رسمی خود را ، که اولین مسابقه رسمی بوکسی است که یک زن ایرانی در آن شرکت کرده ، در شنبه شب 24 فروردین 97 در شهر بندری رویان در غرب فرانسه انجام داد. حریف او ، آن شوون ، بوکسوری فرانسوی بود. مسابقه میان خادم و شوون در سه راند برگزار شد و در پایان وی با کسب امتیاز بر حریف خود پیروز گردید. در این مسابقه مهیار منشی پور مربی گری خادم را برعهده داشت.

صدف خادم اولین بوکسور زن ایران

صدف خادم اولین بوکسور زن ایران

پس از پایان مسابقه ، خادم حریفان خود را در آغوش کشید و گریه کرد. او این پیروزی را به «تمام مردان و زنانی که جانشان را برای دفاع از ایران فدا کرده اند» تقدیم کرد و افزود «این قدم اول بود».

حواشی و حجاب

مسابقه میان صدف خادم و اَن شوون در روزهای پیش از برگزاری ، بسیار مورد توجه رسانه های فرانسوی و بین المللی قرار گرفت و از یک کانال تخصصی و سه کانال منطقه ای به طور مستقم پخش شد. شهردار روآیان نیز با حضور در روی رینگ این پیروزی را به مهیار منشی پور و صدف خادم تبریک گفت.

در روزهای بعدی فدراسیون بوکس ایران با انتشار اطلاعیه ای دخالت در این مسابقه را نفی کرد. در متن این اطلاعیه آمده است که :

با عنایت به این که فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بانوان هیچ گونه فعالیتی ندارد ، لذا برگزاری مسابقات و تمرینات این رشته ورزشی در هر مکانی مربوط به این فدراسیون نیست و مسؤولیت آن با برگزارکنندگان یا شخص شرکت کننده خواهد بود.

نوع پوشش این بوکسور زن نیز مغایر قوانین کشور ایران بود و حضور این بوکسور زن در این مسابقات بدون حجاب بود.

صدف خادم در حال تمرین بوکس

صدف خادم در حال تمرین بوکس

گفته می‎شود فدراسیون جهانی بوکس با پوشش دختران ایرانی در مسابقات بین‎المللی موافقت کرده اما همچنان در ایران میل چندانی برای توسعه این ورزش برای زنان وجود ندارد.


عکسهای صدف خادم

عکسهای اینستاگرام صدف خادم

عکسهای اینستاگرام صدف خادم

عکسهای شخصی صدف خادم

عکسهای شخصی صدف خادم

تیپ متفاوت صدف خادم

تیپ متفاوت صدف خادم

مدل مانتو صدف خادم

مدل مانتو صدف خادم


منابع : نم نمک | صدف خادم اینستاگرام/ صدف خادم فیسبوک/ صفحه شخصی صدف خادم / صدف خادم ویکی پدیا/ صدف خادم تلگرام/wnt ohnl

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی