ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه با بیوگرافی کامل عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر آزادکار روسیه ای که مدال طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد به همراه عکس های خانوادگی عبدالرشید سعداله اف با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف و همسرش(Abdulrashid Sadulaev)

 • نام اصلی : عبدالرشید سعدالله اف
 • متولد :  9 مه 1996
 • ملیت : روسیه
 • قد : 1.8 متر
 • وزن : 86 کیلوگرم
 • لقب : تانک روسیه

بیوگرافی کامل عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف (به روسی : улрашид Булачевич Садулаев) (متولد 9 مه 1996) کشتی گیر آزادکار تیم ملی روسیه است. وی داغستانی و از آوارهای قفقاز است.بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر و همسرشبیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر و همسرش

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف اعجوبه کشتی روسیه

عبدالرشید سعدالله اف ( قهرمان جهان و المپیک ) کشتی گیری مسلمان است که در میان تماشاگران ، علاقه مندان و طرفداران ورزش کشتی به تانک کشتی روسیه معروف می باشد. کشتی گیر سعدالله اف در روستایی به نام داغستان روسیه به دنیا آمد ، پدر و مادر عبدالرشید سعدالله اف به شغل کشاورزی مشغول هستند.

جالب است بدانید عبدالرشید سعدالله اف با وجود این همه افتخار در ورزش برخی اوقات به کشاورزی می پردازد و این احتمال وجود دارد که سعدالله اف پس از دوران قهرمانی اش به کشاورزی در روسیه بپردازد.

عبدالرشید سعداله یف کشتی آزاد

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر آزادکار روسیه ای

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف با وجود اینکه متولد سال 1996 است و سن کمی دارد تا به حال توانسته است در تمام مسابقات ( قهرمانی اروپا ، مسابقات قهرمانی جهان ، مسابقات المپیک ) صاحب عنوان شود و مدال کسب کند. وی جزو چهره های عنوان دار و مشهور کشتی جهان می باشد که می توان گفت عبدالرشید سعدالله اف این توانایی را دارد که در آینده تعداد بسیاری از رکوردهای کشتی در جهان را جا به جا کند.

گفتنی است که کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف نشان مسلمانانِ کشور روسیه را در میان 20 هزار نماز گزارِ روسیه ای به خودش اختصاص داده است و یک مدرسه قدیمی و بسیار معروف که از مساحت 2200 متری برخوردار است را به دلیل زحماتش به نام عبدالرشید سعدالله اف زده اند.

بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف

زندگی ورزشی عبدالرشید سعدالله اف

وضعیت ازدواج و همسر عبدالرشید سعدالله اف

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف پس از قهرمانی اش در مسابقات المپیک 2016 ریو دوژانیرو در وزن 86کیلوگرم ، قصد به ازدواج نمودن گرفت و در حال حاضر متاهل است. عبدالرشید سعدالله اف مراسم عروسی بسیار باشکوهی اما ساده برگزار کرد ، به طوری که مورد توجه تعداد فراوانی از کشتی گیران و طرفداران ورزش کشتی قرار گرفت.

مراسم ازدواج عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف و همسرش

مخالفت خانواده از کشتی گیر شدن سعدالله اف

خانواده کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف مخالف این قضیه بودند که پسرشان به ورزش کشتی برود و مادر عبدالرشید سعدالله اف دوست داشت که پسرش پزشک شود و به کشتی نرود. سعدالله اف در رابطه با این موضوع می گوید : مادرم مخالف کشتی گیر شدن من بود و دوست داشت من پزشک شوم اما بعد از ورودم به ورزش کشتی حمایتم کرد و در نخستین موفقیتم نیز مبلغ 300 روبل به من جایزه داد.

مخالفت خانواده عبدالرشید سعدالله اف

دلیل مخالفت خانواده کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

لقب تانک عبدالرشید سعدالله اف

زیاد به لقب تانک کاری ندارم در ورزش هیچ چیزی مشخص نیست در حال حاضر ممکن است پیروز شوید ولی فردا شکست بخورید بنابراین من باید تنها تمرین کنم و تلاشم را چند برابر کنم و زمان را هرگز از دست ندهم.

عبدالرشید سعدالله اف تانک روسیه

عبدالرشید سعدالله اف ملقب به تانک روسیه

آغاز فعالیت ورزشی عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف برای نخستین بار خود در 16 سالگی پا به میدان مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان گذاشت و توانست قهرمان این دوره از رقابت ها در وزن 76 کیلوگرم شود. عبدالرشید سعدالله اف در سال 2013 به وزن 85 صعود کرد و مجدد به مسابقات نوجوانان اعزام شد که باز هم موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد.

بدین ترتیب وی در دو سال حضورش در مسابقات جهانی توانست دو مدال طلای مسابقات نوجوانان جهان را کسب کند و خودش را به مربیان کشور روسیه ثابت کند. اما نکته جالب توجه این است که عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان کشتی نگرفته است بطوری که در سن 18 سالگی باید اولین سال حضورش در رده جوانان را تجربه می کرد اما در رده سنی بزرگسالان شرکت کرد.

شرکت نکردن عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جوانان

شرکت نکردن عبدالرشید سعدالله اف در رده سنی جوانان به این دلیل بود که مربیان کشور روسیه طی تصمیماتی متوجه شدند که سعدالله اف از استعداد فوق العاده ای برخوردار است و توانایی فنی بالایی دارد ، بدین ترتیب تصمیم گرفتند عبدالرشید سعدالله اف را به رده سنی جوانان به مسابقات اعزام نکنند و او را در سن 18 سالگی برای مسابقات بزرگسالان آماده کنند. مربیان روسیه عبدالرشید سعدالله اف را برای محک زدن به مسابقات ایوان یارگین و جام یاشار دوغو فرستادند که کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در هر دو مسابقات فوق العاده ظاهر شد و قهرمان این مسابقات شد.

عبدالرشید سعدالله اف پس از قهرمانی اش در این تورنمنت رده سنی بزرگسالان به مسابقات کشتی قهرمانی اروپا سال 2014 اعزام شد که همانند دو مسابقات قبل در قهرمانی اروپا هم توانست قهرمان شود و مدال را طلا را کسب کند.

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف با توجه به عملکرد فوق العاده اش در سه مسابقات بزرگسالان با 18 سال سن ، برای مربیان کشتی روسیه راه دیگری جز انتخاب او نگذاشت و مربیان کشور روسیه مجبور شدند سعدالله اف را به طور مستقیم از رده سنی نوجوانان به رده سنی بزرگسالان بفرستند و عبدالرشید سعدالله اف در سال 2014 راهی مسابقات قهرمانی جهان تاشکند ازبکستان بزرگسالان هم شد.

کشتی گیر عبدالرشید سعداله اف در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک

عبدالرشید سعداله اف در مسابقات جهانی 2014

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در این مسابقات با 18 سال سن شرکت کرد و کمتر کسی فکر می کرد که وی بتواند در این مسابقات قهرمان شود ، اما عبدالرشید سعدالله اف توانست در این مسابقات توانست کشتی های بسیار خوبی بگیرد و با شکست تک تک رقبای رده سنی بزرگسالان از جمله سلیم یاشار از ترکیه به فینال مسابقات راه پیدا کرد و توانست در دیدار نهایی رینیریس سالاس از کشور کوبا را شکست داد و قهرمان مسابقات جهانی 2014 شد.

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی 2014

عبدالرشید سعدالله اف بر روی سکوی مسابقات جهانی 2014 تاشکند

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی 2015

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف سال 2015 برای دومین بار عضو تیم ملی روسیه در وزن 86 کیلوگرم شد و در مسابقات جهانی می توان گفت هیچ کشتی گیر نتوانست او را آزار دهد ، سعدالله اف در دورهای اول و دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی به کشی گیر کشورمان علیرضا کریمی برخورد کرد در پایان موفق شد علیرضا کریمی را با نتیجه 6 بر 2 شکست دهد و به فینال مسابقات راه پیدا کنید ، وی در دیدار فینال سلیم یاشار از کشور ترکیه را مغلوب کرد و قهرمان جهان در سال 2015 شد.

عبدالرشید سعدالله اف در جهانی 2015

عبدالرشید سعدالله اف بر روی سکوی قهرمانی مسابقات جهانی 2015 لاس و گاس

عبدالرشید سعدالله اف در المپیک 2016 ریو

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات المپیک 2016 در دور اول ایستوان ورب از کشور مجارستان را مغلوب کرد ، در دور دوم پترو سبالوس از کشور ونزوئلا را مغلوب کرد و در دیدار نیمه نهایی شریف شریف اف از کشور آذربایجان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد. عبدالرشید سعدالله اف در دیدار فینال توانست سلیم یاشار کشتی گیر کشور ترکیه را شکست دهد و برای نخستین بار به مدال طلای المپیک دست پیدا کند.

عبدالرشید سعداله یف در المپیک 2016

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان مسابقات المپیک 2016 رو دوژانیرو

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی 2017

سعدالله اف در سال 2017 در مسابقات قهرمانی جهان سال 2017 در وزن 97 کیلوگرم شرکت کرد و در دور نخست لوئیس میگوئل پرز از دومینیک را مغلوب کرد ، در دور دوم متئوسز فیلیچک از کشور لهستان را مغلوب کرد و در دور سوم و چهارم به ترتیب الیزبار اودیکادزه از کشور گرجستان و گئورگی کتویف کشور ارمنستان را مغلوب خود کرد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد که حریف او در فینال کایل اسنایدر آمریکایی بود. عبدالرشید سعدالله اف در دیدار فینال در یک کشتی نزدیک با کایل اسنایدر(قهرمان جهان و المپیک 97 کیلوگرم) در حالی که تا ثانیه های آخر پیش بود در لحظه های پایانی به کایل اسنایدر امتیاز داد و در نهایت با اختلاف یک امتیاز مقابل کشتی گیر آمریکایی شکست خورد و به مدال نقره مسابقات جهانی در وزن 97 کیلو گرم رسید.

باخت عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی

نایب قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی 2017 پاریس

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات قهرمانی جهان 2018

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات کشتی قهرمانی جهان در وزن 97 کیلوگرم در دور اول کشتی گیر ماگومدگاژی نوروف از مقدونیه را شکست داد و در دور دوم کشتی گیر مامد ابراگیموف از کشور قزاقستان را شکست داد و در دور سوم کشتی گیر ماگومد ابراگیموف از کشور ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت و عبدالرشید سعدالله اف در نیمه نهایی الیزبار اودیکادزه از کشور گرجستان را هم با اقتدار شکست داد. عبدالرشید سعدالله اف در دیدار فینال در همان یک دقیقه اول مقابل کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک با ضربه فنی به پیروزی رسید و به مدال طلای وزن 97 کیلوگرم در مسابقات جهانی بوداپست مجارستان 2018 رسید.
نکته : عبدالرشید سعدالله اف در فینال مسابقات جهانی پاریس در سال 2017 مغلوب کایل اسنایدر شده بود اما امسال از او انتقام سختی گرفت.

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی 2018

عبدالرشید سعدالله اف پس از پیروزی در مسابقه فینال جهانی وزن 97 کیلوگرم

قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف در جهانی 2018 مجارستان

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان مسابقات جهانی 2018 مجارستان در وزن 97 کیلوگرم

پلاک عجیب ماشین سعدالله اف

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف بعد از قهرمانی در مسابقات المپیک 2016 ریو جوایز فوق العاده ای از جمله خانه و ماشین را از مسئولان کشور روسیه گرفت. ماشینی که عبدالرشید سعدالله اف به عنوان جایزه دریافت کرد شماره پلاک بسیار جالب و جذابی دارد.

عبدالرشید سعدالله اف آزادکار وزن 97 کیلوگرم تیم ملی کشتی کشور روسیه بعد از قهرمان شدن در مسابقات جهانی 2014 و مسابقات جهانی 2015 و همچنین رقابت های المپیک 2016 ریو ، به دلیل سبک کشتی فوق العاده و خاصش و همچنین روحیه کشتی گرفتن بسیار بالایش به عنوان تانک کشتی کشور روسیه از سوی علاقه مندان و طرفداران ورزش کشتی لقب گرفت.

به همین دلیل پلاک خودرویی که این کشتی گیر عنوان دار از سوی مسئولان کشتی کشور روسیه به عنوان جایزه گرفت ، شماره پلاک خودرو این کشتی گیر عدد نبود بلکه بر روی آن (تانک روسیه) حک شده است.

دلیل حک شدن عدد 86 بر روی پلاک خودرو عبدالرشید سعدالله اف این است که وی صاحب سه مدال طلای جهانی و المپیک در وزن 86 کیلوگرم است.

 

پلاک عبدالرشید سعدالله اف

پلاک عجیب ماشین عبدالرشید سعدالله اف

علاقه عبدالرشید سعدالله اف به ایران

عبدالرشید سعدالله اف نابغه کشتی کشور روسیه و دارنده 3 مدال طلای مسابقات جهانی و المپیک درباره علاقه خود به کشور ایران اینچنین می گوید : از اینکه تعداد بسیاری از مردم کشور ایران ، کشتی گرفتن من را دوست دارند و نتایج کشتی من را دنبال می کنند بسیار خوشحال هستم . کشور ایران را خیلی دوست دارم و از حضور در ایران بسیار خوشحالم. در سال 2017 نیز برای حضور در مسابقات کشتی جام جهانی کرمانشاه به کشور ایران سفر کردم و خاطرات خیلی خوبی در ذهنمان به یادگار ماند چرا که مردم کشور ایران استقبال بسیار خوبی از ما کردند و به گرمی پذیرای تمام ما بودند.

عبدالرشید سعدالله اف ادامه می دهد : کشتی گرفتن در حضور تماشاگران بسیار زیاد کشور ایران که با شوق و اشتیاق بسیار زیادی کشتی گیرها را تشویق می کنند احساس بسیار خوبی و فوق العاده است که در هیچ جای دنیا همچنین چیزی وجود دارد.من از اینکه یک بار دیگر این شانس را پیدا کردم که مقابل تماشاگران پرشپور کشور ایران کشتی بگیرم بسیار خوشحال هستم. با وجود اینکه هزاران مایل از کشور ایران دور هستم منتها تعداد بسیار زیادی از مردم ایران کشتی های من را دوست دارند و نتایج کشتی هایم را دنبال می کنند و از بابت این احساس بسیار خوبی دارم و خوشحال هستم.

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

علاقه کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف به کشور ایران

نظر عبدالرشید سعدالله اف درباره رضا یزدانی

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف دارنده مدال 4 مدال جهانی و المپیک در رابطه با رضا یزدانی آزادکار وزن 97کیلوگرم کشور ایران اینچنین می گوید : از سنین کودکی رضا یزدانی الگوی من بود و همیشه علاقه بسیار به سبک کشتی رضا یزدانی داشتم. اگر روزی شرایط فراهم بشود و این امکان به وجود بیاید که با رضا یزدانی کشتی بگیرم ، از کشتی گرفتن با او بسیار خوشحال می شوم.

نظر عبدالرشید سعدالله اف درباره رضا یزدانی

صحبت های عبدالرشید سعدالله اف درباره کشتی گیر رضا یزدانی

مدال های کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

 • قهرمانی المپیک
 • طلا مسابقات المپیک ریو سال 2016 در وزن 86 کیلوگرم
 • قهرمانی جهان
 • نقره مسابقات جهانی پاریس سال 2017 در وزن 97 کیلوگرم
 • طلا مسابقات جهانی لاس وگاس سال 2015 در وزن 86 کیلوگرم
 • طلا مسابقات جهانی تاشکند سال 2014 در وزن 86 کیلوگرم
 • طلا مسابقات جهانی مجارستان سال 2018 در وزن 97 کیلوگرم
 • قهرمانی بازی های اروپایی
 • طلا مسابقات اروپایی 2015 باکو در وزن 86 کیلوگرم
 • مسابقات قهرمانی کشتی اروپا
 • طلا مسابقات قهرمانی اروپا کاسپییسک سال 2018 در وزن 92 کیلوگرم
 • طلا مسابقات قهرمانی اروپا وانتا سال 2014 در وزن 86 کیلوگرم

قهرمانی های کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف بر روی سکوی مسابقات جهانی و المپیک


تصاویر زیبا و دیدنی از عبدالرشید سعدالله اف

بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر عنوان دار روسیه

عبدالرشید سعدالله اف و علیرضا کریمی

کشتی علیرضا کریمی و عبدالرشید سعدالله اف

عکس کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر با اخلاق روسیه

کشتی گیر عبدالرشید سعداله یف

استقبال تماشاگران از عبدالرشید سعدالله اف

کشتی های عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان مسابقات انتخابی روسیه در سال 2017

عکس عبدالرشید سعداله یف و کایل اسنایدر

کشتی حساس عبدالرشید سعدالله اف و کایل اسنایدر در فینال جهانی 2017

عبدالرشید سعدالله اف و کایل اسنایدر

دو قهرمان طلایی مسابقات المپیک 2016

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر کشور روسیه

قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف

مدال قهرمانی جهان سال 2015 عبدالرشید سعدالله اف

ماشین عبدالرشید سعدالله اف

ماشین کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف در کنار قهرمانان کشتی

عبدالرشید سعدالله اف در کنار قهرمانان سنگین وزن کشتی دنیا

همسر عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف و همسرش

عبدالرشید سعدالله اف در کنار کشتی گیران

عبدالرشید سعدالله اف و سوسلان رومانوف و انور گدیوف

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان کشتی

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان جهان و المپیک

مدال قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف

تصویر مدال طلای المپیک 2016 عبدالرشید سعدالله اف

بیوگرافی عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر مسلمان

باختن کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

اولین باخت عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات جهانی

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

زندگی کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف در مکه

قهرمانی های عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف بر روی سکوی قهرمانی مسابقات المپیک 2016

ماشین عبدالرشید سعدالله اف

ماشین کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف و گادیسوف

عبدالرشید سعدالله اف در کنار گادیسوف قهرمان جهان

کشتی گیر عبدالرشید سعدالله اف

زندگی عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان جهان

عبدالرشید سعدالله اف و گاتسالوف اسطوره کشتی جهان

قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان مسابقات جام یارگین

Abdulrashid Sadulaev

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان اروپا در سال 2018

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان کشتی

قهرمانی عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات اروپا 2018

عبدالرشید سعدالله اف قهرمان جهان و المپیک

عبدالرشید سعدالله اف کشتی گیر پرقدرت روسیه

تمرینات کشتی عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف در تمرینات تیم ملی کشتی روسیه

زندگینامه عبدالرشید سعدالله اف

عبدالرشید سعدالله اف در انتخابی کشتی روسیه

عبدالرشید سعدالله اف در مسابقات المپیک

عبدالرشید سعدالله اف پس از قهرمانی در مسابقات المپیک 2016 ریو


منابع : نم نمک | عبدالرشید سعدالله اف اینستاگرام/ عبدالرشید سعدالله اف فیسبوک/ صفحه شخصی عبدالرشید سعدالله اف/عبدالرشید سعدالله اف ویکی پدیا/ عبدالرشید سعدالله اف تلگرام

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
96%

نظر دادن