ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل علی قلی زاده بازیکن فوتبال تیم ملی ایران و لژیونر کشور به همراه عکس های خانوادگی با همسرش یاسمن فرمانی و عکس عروسی علی قلی زاده و همسرش و علی قلی زاده در تمرین پرسپولیس و علی قلی زاده در استقلال و علی قلی زاده پرسپولیسی است یا استقلالی و علی قلی زاده کچل و علی قلی زاده به پرسپولیس پیوست و پدر علی قلی زاده و گوش علی قلی زاده با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه علی قلی زاده و همسرش(Ali Gholizadeh)

  • نام اصلی : علی قلی زاده نوجه ده
  • متولد : 20 اسفند 1374 در اردبیل
  • زمینه فعالیت : فوتبال
  • پیشه : فوتبالیست
  • پست : مهاجم
  • قد : 176 سانتی متر
  • همسر : یاسمن فرمانی

بیوگرافی کامل علی قلی زاده

علی قلی زاده زاده 20 اسفند 1374 در اردبیل یک بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم برای شارلوا در لیگ برتر بلژیک بازی می کند.بیوگرافی علی قلی زاده فوتبالیست و همسرش + فرزندانبیوگرافی علی قلی زاده فوتبالیست و همسرش + فرزندان

علی قلی زاده و پدرش

علی قلی زاده و پدرش

محل تولد علی قلی زاده

او اصالتا اهل روستای نوجه ده ای اردبیل بوده ولی در تهران بدنیا آمده است مثل اغلب بچه ها فوتبال را با توپ پلاستیکی از کوچه و خیابان و سپس بصورت جدی با فوتسال بازی می کرد.

خانواده فوتبالیست

پدرم بازیکن اسبق تیم فوتبال راه آهن تهران است ، او در دهه شصت بازی می کرد و اتفاقا از خاکی بازان تهران است که سال ها با علیرضا منصوریان در زمین های خاکی پایتخت همبازی بود.

برادر بزرگترم هم فوتبالیست بود و در تیم های جوانان ، امید پیکان و بزرگسالان تیم استقلال اهواز بازی می کرد و همبازی میلاد میداوودی در تیم استقلال اهواز بود.

برادر و پدرم نقش مشاورانم را بازی می کنند و وجودشان برای من در فوتبال نعمت بوده است.

علی قلی زاده و برادرش امین

علی قلی زاده و برادرش امین

گلهای ملی

وی همچنین برای تیم ملی فوتبال جوانان و نوجوانان ایران نیز بازی کرده است. او در 6 بازی دوستانه تیم ملی بزرگسالان 3 گل به ثمر رسانده است.

علی قلی زاده ، اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد

علی قلی زاده ، اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد

از کودکی وارد آکادمی سایپا شد و حالا در اوج دوران فوتبال خود بازیکن تیم ملی و لژیونر می باشد می گوید عاشق دریبل زدن هستم و دوست دارم حرکات تکنیکی انجام دهم.

وضعیت ازدواج و همسر علی قلی زاده

او در 21 آبان 97 ازدواج کرده و متاهل است و نام همسر وی یاسمن فرمانی بازیکن فوتبال بانوان ایران است.

علی قلی زاده و همسرش یاسمن فرمانی

علی قلی زاده و همسرش یاسمن فرمانی

یاسمن فرمانی همسر علی قلی زاده

یاسمن فرمانی همسر علی قلی زاده

حضور در آکادمی سایپا

در سال 1385 وقتی 10 ساله بود در آکادمی سایپا حضور داشت و یک رده پایین تر از نونهالان بازی می کرد ، دقیقا سالی که علی دایی تیم بزرگسالان سایپا را قهرمان لیگ برتر کرد.

علی قلی زاده و محمدصادق بارانی

علی قلی زاده و محمدصادق بارانی

از نونهالان تا بزرگسالان

از سال 85 تا 90 در رده های سنی مختلف سایپا بازی می کرد سپس از سال 90 تا 91 در تیم دوم سایپا بود تا اینکه رسما از سال 91 به تیم بزرگسالان سایپا رفت و در لیگ برتر بازی کرد.

علی قلی زاده بازیکن تیم ملی

علی قلی زاده بازیکن تیم ملی

خانواده فوتبالی و شماره 11

در مورد علاقه اش به شماره 11 می گوید :

این شماره از پدرم به ارث رسیده ، او قبل از جنگ ایران و عراق در تیم راه آهن بازی می کرد و برادرم هم در استقلال اهواز بود که بد شانسی آورد پایش شکست و از فوتبال کنار رفت.

علی قلی زاده در تیم ملی

علی قلی زاده در تیم ملی

جام جهانی و معافیت سربازی

علی قلی زاده از سال 88 در رده نوجوانان تیم ملی تا جوانان و امید و سپس از سال 97 در تیم ملی بزرگسالان بازی کرده و در جام جهانی 2018 حضور داشت.

او با توجه به حضور در جام جهانی با اینکه هیچ بازی انجام نداد جزو 7 بازیکنی بود که توانست طبق قانون سرباز قهرمان ، معافیت سربازی بگیرد.

علی قلی زاده و مهدی ترابی

علی قلی زاده و مهدی ترابی

شارلوا بلژیک

قلی زاده در تابستان 97 با عقد قرارداری دو ساله به مبلغ 350 هزار یورو به باشگاه فوتبال رویال شارلوا بلژیک پیوست و حالا در این کشور اروپایی بازی می کند.

علی قلی زاده و همسرش

علی قلی زاده و همسرش

لیگ لهستان

این وینگر خوش تکنیک در نهایت 20 تیر 1402 با قرارداد سه ساله به باشگاه «لخ پوزنان» لهستان پیوست ، قرارداد او به مبلغ 1 میلیون و 800 هزار یورو بود که گرانترین نقل و انتقال فوتبال این کشور بود.

الگویم نیمار است

الگوی من در فوتبال نیمار است و همیشه سعی می کنم حرکات او را یاد بگیرم البته دریبل زدن من تخریب بازیکنان نیست و دوست دارم که حرکات تکنیکی انجام بدهم.

علی قلی زاده بازیکن شارلوا بلژیک

علی قلی زاده بازیکن شارلوا بلژیک

آمار و عملکرد
باشگاه های حرفه ای
سال ها باشگاه ها بازی† (گل)†
2013-2018 سایپا 66 (8)
2018-2023 رویال شارلوا 134 (21)
2023 ← قاسم پاشا (قرضی) 4 (0)
2023- لخ پوزنان 10 (0)
تیم ملی‡
2010-2013 نوجوانان ایران 13 (4)
2013-2015 جوانان ایران 2 (1)
2017 امید ایران 3 (1)
2018- ایران 36 (6)

مدل موهای علی قلی زاده

مدل موهای علی قلی زاده


منابع : نم نمک | علی قلی زاده اینستاگرام/ علی قلی زاده فیسبوک/ صفحه شخصی علی قلی زاده/علی قلی زاده ویکی پدیا/ علی قلی زاده تلگرام/ugd rgd chni

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(17 رای)
76.4%

نظر دادن