در ادامه با بیوگرافی کامل گابریل کالدرون بازیکن و مربی فوتبال و سرمربی پرسپولیس به همراه عکس های خانوادگی و افتخارات گابریل کالدرون با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه گابریل کالدرون و همسرش(Gabriel Calderón)

  • نام اصلی : گابریل هومبرتو کالدرون
  • متولد : 7 فوریه 1960 آرژانتین
  • رشته ورزشی : فوتبال
  • پیشه : بازیکن و مربی فوتبال
  • مدرک تحصیلی :
  • پست : هافبک
  • قد : 1.8 متر
  • همسر : روزا نات
  • فرزندان : لورا و جان

بیوگرافی کامل گابریل کالدرون

گابریل کالدرون متولد 7 فوریه 1960 بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل آرژانتین است.بیوگرافی گابریل کالدرون و همسرش + سرمربی پرسپولیسبیوگرافی گابریل کالدرون و همسرش + سرمربی پرسپولیس

گابریل کالدرون - Gabriel Calderon

گابریل کالدون - Gabriel Calderon

با 180 سانتی متر قد در پست هافبک بازی می کرد و تا مقطع زیر 23 سال تیم ملی کشور هم دعوت شد و در تیم های بتیس و پاری سن ژرمن نیز دوران خوبی داشت.او حالا سرمربی فوتبال شده است.

از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به اتلتیکو ایندپندینته ، باشگاه فوتبال سیون ، باشگاه فوتبال ریسینگ کلاب ، رئال بتیس ، لانوس و پاری سن ژرمن اشاره کرد.

حرفه ای از 14 سالگی

گابریل در شهر 26 هزار نفری راوسون آرژانتین متولد شد.

در سال 1974 وقتی 14 ساله بود فوتبال حرفه ای را با جوانان تیم El Porvenir شروع کرد و دو سال بعد در 16 سالگی توانست در تیم بزرگسال این باشگاه بازی کند.

از باشگاه تا تیم ملی

از سال 1977 وقتی 17 ساله بود عضو تیم ملی زیر 21 ساله آرژانتین شد و در 20 بازی 5 گل بثمر رساند او سپس بین سال های 1981 تا 1990 عضورتیم ملی زیر 23 سال بود.

او هم تیمی مارادونا در تیم های ملی زیر 21 و 23 سال بود.

گابریل کالدرون بازیکن سابق تیم آرژانتین

گابریل کالدرون بازیکن سابق تیم آرژانتین

از بتیس تا پاری سن ژرمن

آقای کالدروان در سال های 1974 تا 1994 در 9 تیم بازی کرد ، بهترین عمر فوتبالی اش بازی در تیم های رئال بتیس در سال 1983 تا 1987 و پاری سن ژرمن بین سال های 1987 تا 1990 بود.

نهایتا وقتی 34 ساله بود از دنیای حرفه ای خداحافظی کرد.

زندگی فوتبالی گابریل کالدرون

زندگی فوتبالی گابریل کالدرون

وضعیت ازدواج و همسر گابریل کالدرون

گابریل کالدرن به شدت محافظه کار است و کمتر تن به مصاحبه می دهد ، او سالها پیش با Rosa Nutt ازدواج کرده که ثمره این زندگی یک دختر بنام لورا و یک پسر بنام جان می باشد.

وضعیت ازدواج و همسر گابریل کالدرون

بیوگرافی گابریل کالدرون و همسرش

شروع مربیگری

از سال 1997 وقتی 37 ساله بود با تیم کان دوران سرمربیگری اش را شروع کرد ، او از سال 2004 به آسیا آمد و یکسال سرمربی تیم ملی عربستان سعودی شد.

از سال 2007 تا 2008 سرمربی تیم ملی عمان بود تا اینکه مدتی در الاتحاد ، الهلال ، بنی یاس بود سپس بین سال 2012 تا 2013 سرمربی تیم ملی بحرین شد.

او به مدت 5 ماه سرمربی رئال بتیس شد اما نیم فصل جدا و هدایت تیم الوصل را برعهده گرفتو از سال 2017 تا 2019 نیر سرمربی القطر بود.

کارنامه مربیگری گابریل کالدرون

کارنامه مربیگری گابریل کالدرون

گابریل کالدرون پرسپولیس

بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ در پایان فصل 98 - 1397 گابریل کالدرون آرژانتینی در 8 تیر ماه 1398 بعنوان سرمربی تیم پرسپولیس انتخاب شد تا هدایت این تیم را بدست بگیرد.

گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس

گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس

مربی نه چندان پر افتخار

کالدرون مربی پر افتخاری به حساب نمی آید ، اما تجربه بسیار زیادی در تیم های غرب آسیا دارد که می تواند برای پرسپولیس مفید باشد. کارشناسان معتقدند برخی انتخاب های بد او باعث شده کارنامه اش نامطمئن شود. کارنامه او شباهت زیادی به کارنامه برانکو هنگام پیوستن به پرسپولیس دارد.

کالدرون همانند برانکو ایوانکوویچ سابقه حضور در لیگ عربستان را در کارنامه دارد و روی نیمکت تیم های مطرح الهلال و الاتحاد این کشور نشسته است.

این مرد آرژانتینی 8 سال قبل تر از برانکو موفق به حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا شده که او نیز به مقام نائب قهرمانی رضایت داده است.

با این حال دو سابقه قهرمانی در لیگ عربستان و یک قهرمانی جام حذفی به نام خود ثبت کرده است اما در 7 سال اخیر اکثرا با تیم های خود ناموفق ظاهر شده است.

زندگی شخصی گابریل کالدرون مربی فوتبال

زندگی شخصی گابریل کالدرون مربی فوتبال


منابع : نم نمک | گابریل کالدرون اینستاگرام/ گابریل کالدرون فیسبوک/ صفحه شخصی گابریل کالدرون/گابریل کالدرون ویکی پدیا/ گابریل کالدرون تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
30%

نظر دادن