ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه علیرضا جاپلقی طلوع تهران و ویدیو طلوع تهران علیرضا جاپلقی و علیرضا جاپلقی و علیرضا جاپلقی ویکی پدیا و فیلم طلوع تهران علیرضا جاپلقی و علیرضا جاپلقی پارکور اینستاگرام و دوست دختر علیرضا جاپلقی و علیرضا جاپلقی پارکور کار و دوست دخترش را در نم نمک ببینید.

زندگینامه علیرضا جاپلقی و همسرش(Alireza Japalaghy)

  • نام اصلی : علیرضا جاپلقی
  • متولد : 7 شهریور 1371 تهران
  • زمینه فعالیت : ورزش پارکور
  • پیشه : پارکور کار
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت :
  • قد :
  • والدین : محمد جاپلقی

بیوگرافی کامل علیرضا جاپلقی

علیرضا جاپلقی متولد 7 شهریور 1371 در تهران ، ورزشکار پارکور اهل ایران است.بیوگرافی علیرضا جاپلقی پارکورکار و دوست دخترش + عکسبیوگرافی علیرضا جاپلقی پارکورکار و دوست دخترش + عکس

علیرضا جاپلقی - Alireza Japalaghy

علیرضا جاپلقی - Alireza Japalaghy

علیرضا جاپلقی در حرفه ورزشی پارکور فعالیت دارد و البته علاقه بسیاری به بازیگری در سینمای هالیوود دارد. زندگی حرفه‌ای خود را با ژیمناستیک شروع کرد و حالا از چهره‌های جنجالی و خاص فضای مجازی در خلق صحنه‌های هیجانی در ارتفاع است.

عکسهای جدید علیرضا جاپلقی

عکسهای جدید علیرضا جاپلقی

علاقه از کودکی

وی 16 ساله بود به ورزش علاقه نشان داد و به پیشنهاد پدرش وارد رشته ژیمناستیک شد تا انرژی نهفته خود را تخلیه کند. اما در این حین با دوستی بنام محمد عدالت با رشته ورزشی پارکور آشنا شد و کم کم تمرینات خود را به سمت این رشته ورزشی برد.

ورود به پارکور

محمد عدالت یکی از دوستان جاپلقی او را با رشته ورزشی پارکور آشنا کرد و کم کم از ورزش ژیمناستیک به سمت پارکور رفت.

عکس علیرضا جاپلقی

عکس علیرضا جاپلقی

آسیب دیدگی شدید

در اولین روز‌های تمرین خارج از باشگاه و در پارک بعد از انجام یک حرکت اکروباتیک بخاطر برخورد شدید سر با زمین در حین انجام فن پارکور حافظه کوتاه مدت خود را از دست داد و حتی مسیر تحصیلی اش نیز مختل شد.

عکسهای اینستاگرام علیرضا جاپلقی

عکسهای اینستاگرام علیرضا جاپلقی

ماجرای ناپدید شدن پدر

خرداد 1389 درست زمانی که علیرضا جاپلقی 18 ساله و منتظر اعزام به خدمت سربازی بود به طرز کاملا مرموز و بی سرو صدا پدرش در بیست و هشتمین سال خدمت خود ناپدید شد. تلاش‌ها برای پیدا کردن این افسر مبارزه با مواد مخدر بی نتیجه ماند و هنوز هم پرونده قطور او باز می‌باشد.

کودکی علیرضا جاپلقی در آغوش پدرش

کودکی علیرضا جاپلقی در آغوش پدرش

مهاجرت و بازگشت

بعد از ماجرای پدر و سرخوردگی شدید و مشکلات در اخذ پایان خدمت بصورت غیرقانونی از مرز ماکو به ترکیه رفت و مدتی آرزو‌های خود را در این کشور دنبال کرد. او، اما با نتیجه نرسیدن فعالیت اش دوباره به ایران بازگشت.

وضعیت ازدواج و همسر علیرضا جاپلقی

از وضعیت ازدواج و همسر علیرضا جاپلقی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

حواشی علیرضا جاپلقی

حواشی علیرضا جاپلقی

شروع به کلیپ سازی در ارتفاع

بعد از عدم کسب موفقیت حرفه‌ای در رشته پارکور فعالیت خود را به ارتفاع برد و از مهر ماه 1397 با ضبط ویدیو‌هایی از پارکور در ارتفاع به شدت مورد توجه قرار گرفت.

علت دستگیری علیرضا جاپلقی

علت دستگیری علیرضا جاپلقی

کلیپ طلوع تهران

پس از ضبط چند ویدیو ، پا را فراتر گذاشت و کلیپ طلوع تهران را منتشر کرد او در این ویدیو به حرکات نمایشی در ارتفاع با دوست دختر خود و بوسیدن و در آغوش کشیدن دختر جوان می پردازد.

اواخر اردیبهشت ماه 1399 بعد از انتشار چندین ویدیو کلیپ از کار‌های خارق العاده خود در ارتفاع به همراه یک دختر او را به دردسر انداخت در نهایت بنا برگفته برادرش با مراجعه ماموران امنیتی به خانه بازداشت شد.

بوسیدن دختر توسط علیرضا جاپلقی

کلیپ حاشیه ساز علیرضا جاپلقی

مائده دوست دختر علیرضا جاپلقی

مائده هژبری نامی است که در کلیپ هایش از دوست دختر علیرضا جاپلقی منتشر شده و معلوم نیست که نام واقعی اوست یا نام مستعار.

دستگیری و حذف پیج شخصی

او پس از انتشار ویدیوی طلوع تهران با دستور قضایی بازداشت شد و پس از چند روز دوست دخترش هم به همین سرنوشت دچار شد و صفحا اینستاگرام علیرضا جاپلقی با تمام ویدیو و عکسهایش حذف شد اما آزاد شد و به ترکیه رفت.

علیرضا جاپلقی در تاریخ 9 تیر 1399 فیلمی را انتشار داد که در آن همراه برادرش داخل ماشین پلیس ترکیه نشسته بود. او گفت که از مرز زمینی به ترکیه رفته است که ارتش او را بازداشت کرده و تحویل پلیس داده است. جاپلقی عنوان کرد نمی‌داند او و همراهش را که در تصویر مشخص بود برادرش است به کجا می‌برند.

علیرضا جاپلقی

عکسهای شخصی علیرضا جاپلقی پارکورکار

پارکور چیست؟

پارکور ورزشی است که در آن حرکات عبور از موانع تمرین می‌شود. این ورزش از تمرین عبور از میدان موانع نظامی سرچشمه گرفته است. در این روش ورزشکار سعی می‌کند به سریع‌ترین و موثرترین شکل و بدون استفاده از وسایل کمکی از یک نقطه به نقطه دیگر برسد.

ورزش پارکور شامل حرکاتی مانند دویدن، جهیدن، بالا رفتن از اشیاء، معلق شدن، غلت خوردن و ... است. پارکور را هم به تنهایی و هم همراه با افراد دیگر می‌تواند انجام داد و معمولا هم در فضای شهری انجام می‌شود؛ هرچند که در هر جایی می‌توان آن را تمرین کرد. عده‌ای پارکور را یک هنر‌های رزمی بدون مبارزه می‌دانند.

در پارکور ورزشکار باید یک مسیر را با روش‌های ابداعی خودش طی کند و همچنین گاهی بهترین مسیر را هم محاسبه کند و با انجام حرکات ورزشی و عبور از بالا، پایین و میان اجسام به مقصد برسد.

بسیاری ریشه پارکور در اروپای غربی را در نتیجه فعالیت‌های جرج هربرت در دوران جنگ جهانی اول می‌دانند. او با الگو گرفتن از بومیان آفریقا حرکاتی ورزشی را طراحی کرد. اما ورزش پارکور به شکل کنونی را دیود بِل فرانسوی در سال 1988 ابداع کرد، اما از اواخر دهه نود بود که محبوب شد و در فیلم‌ها، مستند‌ها و بازی‌های ویدئویی متفاوت از آن استفاده شد.

بیوگرافی علیرضا جاپلقی پارکورکار و دوست دخترش

بیوگرافی علیرضا جاپلقی پارکورکار و دوست دخترش

عکسهای اینستاگرام علیرضا جاپلقی

عکسهای اینستاگرام علیرضا جاپلقی

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
68%

نظر دادن