در این مقاله چهارکلید اصلی که استفاده همزمان از آنها افزایش دهنده تمرکز و افزایش شدت در حین تمرین میباشد را برای شما بازگو خواهیم کرد.

اینگونه به سبک قهرمان المپیک تمرین کنید

اگر در مورد افزایش شدت برنامه ی تمرینی تان تا حد قهرمانان المپیک جدی هستید ، باید سرسختی خود از نظر ذهنی را در سطح بالایی نگه دارید. تمرین کردن مثل یک قهرمان المپیک مستلزم دل و جرأت و عزم و اراده ای محکم است ، حتی اگر ازنظر ورزشی با استعداد نباشید. شاید نتوانید مثل مایکل فلپس شنا کنید یا مثل اوسینبولت بدوید ، اما می توانید شدت تمرین خود را مثل یک ورزشکار المپیک افزایش دهید. اگر چه هرگز قرار نیست بر بالای سکو بایستید و سرود ملی کشورتان را بخوانید ، اما کاملاً قابلیت آن را دارید که مثل یک برنده ی مدال طلا تمرین کنید ، با این فرض که سرسختی و استحکام ذهنی را برای انجام این کار داشته باشید.چطور مثل یک قهرمان المپیک تمرین کنیم؟چطور مثل یک قهرمان المپیک تمرین کنیم؟

در این مقاله چهارکلید اصلی که استفاده همزمان از آنها افزایش دهنده تمرکز و افزایش شدت در حین تمرین میباشد را برای شما بازگو خواهیم کرد.

4 نشانه برای افزایش شدت تمرینات

یک مربی قدرتی استخدام کنید

استخدام یک مربی قدرت و آمادگی یکی از اختصاصی ترین شیوه های افزایش شدت تمرینتان است. حتی اگر زیاد با وزنه تمرین می کنید ، یک مربی قدرتی می تواند به شما کمک کند تا بازده تمرین خود را از طریق یک رژیم سخت به حداکثر برسانید. اگر استخدام یک متخصص تناسب اندام به صورت شخصی برایتان دشوار است ، از رسانه های مجازی کمک بگیرید. برای جلسات مربی گری حضوری متخصصان قدرت و آمادگی ، که می توانند برنامه ی ورزشی شما را سفارشی کرده تا کمک کنند به اهداف المپیکی خود برسید ، جایگزینی وجود ندارد.

سنگین بلند کنید و سخت بدوید

احساس می کنید به اوج تمرینتان رسیده اید؟ اگر خسته هستید و از برنامه ی صحیح وزنه برداری تان نتایجی به دست نیامده است ، وقت آن است که خودتان را به چالش بکشید. مربی قدرتی شما کمک خواهد کرد تا انگیزه و مسئولیت پذیری خود را در سطح بالا حفظ نمایید ، اما حفظ استحکام ذهنی لازم برای تمرین کردن تا حداکثر توان به خودتان بستگی دارد. ورزشکاران المپیک نه با سرعت ملایم روی تردمیل می دوند ، و نه هنگام بلند کردن وزنه «آن را آسان می گیرند» اگر در مورد تمرین کردن مثل یک قهرمان المپیک جدی هستید ، باید سنگین وزنه بزنید و سخت بدوید. از نظر ذهنی خودتان را برای چالش سخت و شدید فشار آوردن به خودتان تا حداکثر توان ، آماده کنید. اگر در مورد نحوه ی اجرای ورزش های وزنه برداری سنگین مثل اسکات و ددلیفت ابهامی دارید ، با یک مربی شخصی رسمی مشورت نمایید.

راهکارهایی برای شدت بخشیدن به تمرینات ورزشی

شدت بخشیدن به تمرین

آب بنوشید و استراحت کنید

برای بسیاری از افراد هیدراته ماندن فقط بخشی از ورزش کردن است ، اما نوشیدن مایعات و استراحت دادن به بدنتان در بین ورزش های شدید ، برای موفقیت شما حیاتی است. اگر می خواهید نتایجی هم سطح با قهرمانان المپیک به دست آورید ، توصیه می شود که به اندازه ی نصف وزن بدنتان ، همان تعداد اونس آب بنوشید. (هر 33 انس برابر با 1 لیتر است) این قانون عمومی به شکل مناسبی 60 دقیقه تمرین با شدت بالا را تکمیل می کند. اگر قصد دارید وزنه ی سنگین بلند کنید ، و تا حداکثر توان تمرین کنید ، لازم است که بر اهمیت نوشیدن آب به صورت مکرر در کل روز تأکید نماییم.

درست غذا بخورید و ریکاوری نمایید

تمرین کردن در سطحی که ضربان قلب شما را به حداکثر می رساند ، مستلزم یک رژیم سخت و زمان کافی برای ریکاوری است. تمرینات شما باید به گروه های عضلانی مختلف تقسیم شود؛ هیچ یک از گروه های عضلانی نباید در یک دوره ی 48 ساعته 2 بار تحت فشار قرار بگیرند. رژیم غذایی شما باید متشکل از کربوهیدرات های پیچیده ، پروتئین بدون چربی ، و مصرف محدود چربی باشد. بدن شما از کربوهیدرات ها برای سوخت رسانی در هنگام تمرین استفاده می کند و پروتئین را برای ریکاوری به کار می گیرد. غذا خوردن صحیح بخشی از درگیری های روزانه ی بسیاری از ورزشکاران در باشگاه است؛ کار ساده ای نیست. اما اگر استحکام ذهنی برای تمرین کردن مثل یک قهرمان را داشته باشید ، باید قادر باشید که نتایج تلاش های خود را ، هنگام صرف شام دوچندان کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 27,291