ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه آموزش روش تهیه حلوای اوماج بدون شیره انگور مجلسی و حلوای اوماج با دوشاب و دستور حلوای اوماج اردبیل و طرز تهیه حلوای اوماج زنجان و دستور تهیه حلوای اوماج بدون شیره و مواد لازم حلوای اوماج بدون شیره و طرز تهیه حلوای اوماج بدون شیره با رسپی خانگی و فوت و فن حلوای اوماج بدون شیره خانگی و راز خوشمزگی حلوای اوماج بدون شیره و ترفندهای درست کردن حلوای اوماج بدون شیره و زمان تهیه حلوای اوماج بدون شیره و نکات مهم در تهیه حلوای اوماج بدون شیره خانگی و تزیین حلوای اوماج بدون شیره را در نم نمک بخوانید.

دستور تهیه حلوای اوماج

اوماج یک حلوای محلی خوشمزه می باشد که اصولا توسط تبریزی ها طبخ می شود و در مراسمات عزاداری استفاده می شود ، همچنین مانند حلوا زعفرانی در ماه رمضان نیز این حلوا برای افطاری در نظر گرفته می شود.طرز تهیه حلوای اوماج بدون شیره انگور + نکاتطرز تهیه حلوای اوماج بدون شیره انگور + نکات

طرز تهیه حلوای اوماج

عکس حلوای اوماج

مواد لازم حلوای اوماج

  • شیر : یک فنجان
  • آرد گندم الک شده : یک لیوان
  • شکر : یک لیوان
  • آب : یک لیوان سر خالی
  • روغن مایع : نصف لیوان
  • زرد چوبه : یک قاشق چایخوری
  • گلاب : 1/3 لیوان
  • زعفران دم کرده : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلوا :

ابتدا آب و شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود و یکی دو جوش بزند. بعد آن را کنار بگذارید.سپس یک لیوان آرد را با زردچوبه مخلوط کنید و در سینی بریزید و بعد یک فنجان شیر را چندین بار روی آرد اسپری کنید و هم بزنید تا زمانی که کل آرد به شکل گلوله گلوله و یا خرده نان بشود.

روش درست کردن حلوای اوماج

عکس تزیین حلوای اوماج

چرا به این نوع حلوا اوماج می گویند؟

سپس یک ساعت در سینی پهن کنید تا آرد خشک شود و در طی این مدت چند بار آرد را زیر رو کنید. و بعد در غذاساز یا خرد کن بریزید تا یکدست شود.به این آرد در اصطلاح( اوماج )میگویند.

نصف لیوان روغن را داخل قابلمه ای بریزید و داغ کنید و بعد اوماج را اضافه کنید و با حرارت کم خوب هم بزنید تا از رنگ سفیدی در بیاید و به رنگ کرم شکلاتی در بیاید.

حالا شربت ، زعفران و گلاب را اضافه و هم بزنید تا حلوا جمع شود.

حلوا را با حرارت کم به مدت یک ساعت دم کنید و هر ده دقیقه هم بزنید تا ته نگیرد.

حلوای اوماج آماده شده را به سلیقه دلخواه شکل دهید و با خلال پسته تزیین کنید.

این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
68%

نظر دادن