در ادامه آموزش روش تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی مجلسی و دستور تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی و مواد لازم ماکارون بدون رنگ خوراکی و طرز تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی با رسپی خانگی و فوت و فن ماکارون بدون رنگ خوراکی خانگی و راز خوشمزگی ماکارون بدون رنگ خوراکی و ترفندهای درست کردن ماکارون بدون رنگ خوراکی و زمان تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی و نکات مهم در تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی خانگی و تزیین ماکارون بدون رنگ خوراکی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم شیرینی ماکارون

  • سفیده تخم مرغ : 2 عدد
  • پودر بادام : 90 گرم
  • پودر قند : 120 گرم
  • وانیل : نوک قاشق چایخوری
  • شکر دانه ریز : 30 گرم
طرز تهیه شیرینی ماکارون

طرز تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکیطرز تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکیطرز تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی

برای تهیه شیرینی ماکارون ابتدا سفیده های تخم مرغ را داخل کاسه ای می ریزیم و کنار می گذاریم تا به مدت 2 ساعت در دمای محیط بماند و رطوبت آن کاملا گرفته شود.بعد پودر بادام که بهتر است خودتان آن را درست کنید.

در این مرحله پوست بادام ها را بگیرید و اجازه بدهید کاملا خشک شوند و آسیاب کنید و در آخر از الک رد کنید بدون فشار آوردن روی بادام ها چون باعث روغن انداختن آن می شود و ماکارون را در حین آماده کردن دچار مشکل می کند.

حالا پودر بادام را با پودر قند داخل کاسه ای الک می کنیم و کنار می گذاریم.سفیده ها را با دور تند همزن برقی می زنیم تا پف کند و حجم بگیرد و آنوقت همان طور که در حال همزدن هستیم شکر را کم کم اضافه می کنیم.

در این مرحله همز دن را تا زمانی ادامه می دهیم که اگر کاسه را برعکس کنیم مواد از داخل آن بیرون نریزد. در ادامه وانیل به آن اضافه می کنیم و با لیسک به صورت دورانی کاملا مخلوط می کنیم

همین طور ترکیب پودر قند و پودر بادام الک شده را نیز کم کم اضافه می کنیم و همگی مواد را دورانی مخلوط می کنیم تا علاوه بر اینکه مایه شیرینی کاملا مخلوط و یکدست شود ، پف سفیده های تخم مرغ نیز نخوابد.

سپس مایه را داخل قیف می ریزیم و قلم مو را داخل کمی روغن می زنیم و صفحه سیلیکونی مخصوص ماکارون را با آن چرب می کنیم و سینی فر را بیرون می آوریم و صفحه سیلیکونی را داخل آن قرار می دهیم. حالا با قیف مایه ماکارون را داخل دایره های صفحه می ریزیم تا کاملا صفحه پر شود و چند بار صفحه را به زمین آرام می کوبیم تا هوا اضافه داخل آن خارج شود و کنار می گذاریم تا در دمای محیط 1 ساعت استراحت کند و رویه ببندد. زمانیکه روی مایه ماکارون ها دست می زنیم به دست نچسبد. در ادامه فر را روشن می کنیم و روی 130 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا به مدت 5 دقیقه گرم شود و بعد ماکارون ها را داخل فر می گذاریم تا به مدت 20 دقیقه بپزند. پس از گذشت زمان پخت ماکارون ها را از داخل فر بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شوند و از صفحه سیلیکونی راحت جدا می کنیم و از هر نوع کرمی که تمایل داریم اعم از گاناش یا خامه فرم گرفته داخل ماکارون ها قرار می دهیم و نوش جان

طرز تهیه ماکارون بدون رنگ خوراکی

خامه فرم گرفته

برای لایه بین شیرینی ماکارون می توانیم از خامه فرم گرفته استفاده کنیم که باعث خوشمزه تر شدن شیرینی می شود.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن