ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشی و دستور تهیه کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشی و طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر با پف زیاد و طرز تهیه کیک اسفنجی برای 10 نفر بدون فر و طرز تهیه کیک اسفنجی برای تولد با خامه و کیک اسفنجی بدون فر برای 8 نفر و طرز تهیه کیک اسفنجی با شیر بدون فر و طرز تهیه کیک با خامه صبحانه بدون فر و طرز تهیه کیک اسفنجی برای 15 نفر بدون فر و طرز تهیه کیک وانیلی بدون فر با پف زیاد در نم نمک.

مواد لازم کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشی

تخم مرغ 6 عدد
شکر 1 پیمانه
بیکینگ پودر 1 ق چای خوری
آرد 200 گرم معادل 1 پیمانه و 1/2 پیمانه
وانیل نوک ق چای خوری
شیر 1/3 پیمانه

طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشی مرحله به مرحله

کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشیطرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشیطرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشی

مرحله اول : آماده سازی

ابتدا یک قابلمه مناسب انتخاب کنید باید داخل قابلمه قالب کیک را بگذارید پس حتما گنجایش مناسب داشته باشد سپس یک سه پایه کوتاه داخل قابلمه قرار دهید از وسیله به عنوان سه پایه می توانید استفاده کنید مانند یک کاتر استیل بزرگ سپس در قابلمه را بگذارید و قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و سه بار الک می کنیم.

 

مرحله دوم : هم زدن سفیده و زرده

سفیده و زرده تخم مرغ را جدا می کنیم. سفیده را با دور تند همزن خوب بزنید در حدی که سفید مانند خامه سفت شده و زمانی که ظرف را بر می گردانید بیرون نریزد سپس سفیده را داخل یخچال گذاشته تا خنک بماند اگر همزن برقی ندارید می توانید با همزن دستی بزنید تا سفیده کاملا فرم بگیرد. زرده را به همراه وانیل و شکر با همزن بزنید تا از لختگی خارج شود سپس شیر را افزوده و با دور تند همزن خوب بزنید تا کشدار و حجیم شود در حین هم زدن حتما با کمک لیسک دورگیری کنید تا همه زرده هم بخورد وگرنه کیک بوی زهم خواهد داد.

 

مرحله سوم : تهیه مایه کیک اسفنجی بدون فر

وقتی زرده حجیم شده از مخلوط آرد و سفیده تخم مرغ به تناوب طی چند مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند اصلا نباید پف سفیده بخوابد سپس قالب مورد نظر را آماده کنید و کف قالب را کاغذ روغنی انداخته و دیواره قالب را کمی چرب کنید.

مرحله چهارم : پخت کیک اسفنجی بدون فر

مایه کیک را داخل قالب ریخته و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه آن خارج شود سپس قالب را روی سه پایه که داخل قابلمه قرار دادید بگذارید و دمکنی قابلمه را گذاشته و کیک را بمدت 45 دقیقه دم بگذارید حتما زیر قابلمه شعله پخش کن باشد شما می توانید قابلمه نچسب انتخاب کنید و مستیقم کیک را داخل قابلمه ریخته و دم بگذارید بعد از دم کشیدن کیک را از قالب خارج کنید و به دلخواه تزئین کنید. نوش جان

کیک اسفنجی بدون فر برای خامه کشی

فوت و فن های دستور پخت کیک اسفنجی بدون فر

  • اصلا در حین پخت کیک در قابلمه درب آن را باز نکنید و بعد از گذشت 45 دقیقه با خلال دندان چک کنید اگر سالم بیرون درنیامد کمی بیشتر زمان دهید.
  • اگر از کاغذ روغنی استفاده نمی کنید کف و دیواره قالب را چرب و آردپاشی کنید.
  • می توانید همین رسپی را در فر نیز انجام دهید.
  • حتما شعله ملایم و کم باشد.
  • اگر دمکنی ندارید یک پارچه تمیز را انتخاب کنید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن