زمان واریز یارانه نقدی تیر و تاریخ واریز یارانه تیر و ساعت واریز یارانه تیر و پرداخت یارانه تیر و مبلغ یارانه تیر و زمان دقیق برداشت یارانه تیر و اخبار جدید یارانه در تیر را در نم نمک ببینید.

اعلام زمان واریز یارانه تیر ماه 99

پرداخت یارانه نقدی تیرماه در حالی یک روز زودتر انجام خواهد شد که قرار است از این ماه اقساط وام یک میلیونی یارانه‌بگیران از آن کسر شود.زمان واریز یارانه نقدی تیر ماه 99 + تاریخ و ساعتزمان واریز یارانه نقدی تیر ماه 99 + تاریخ و ساعت

دولت معمولا یارانه‌های نقدی را در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند، اما برای تیرماه مبلغ یارانه یک روز زودتر یعنی ساعت 24 روز 19 تیرماه به حساب سرپرستان واریز خواهد شد.

در ماه جاری شروع کسر اقساط وام یک میلیونی یارانه‌بگیران نیز در دستور کار قرار دارد؛ وام یک میلیونی طرحی بود که از اردیبهشت‌ماه و به منظور حمایت از خانوارها در جریان شیوع ویروس کرونا اجرایی شد که طی آن با توجه به منابعی که بانک مرکزی در نظر گرفت، هر خانوار یارانه‌بگیر که حدود 23 میلیون خانوار بودند، می‌توانستند طی فرآیندی اعلام نیاز کرده و به حساب آنها واریز شود.

بیش از 22 میلیون خانوار در این طرح تقاضای خود را اعلام کرده و برایشان تسهیلات یک میلیونی واریز شد که طبق پیش‌بینی‌های اولیه قرار بر این بود که بعد از تنفسی که در نظر گرفته شد اقساط از حساب یارانه کسر شود و قرار است از تیرماه این موضوع عملیاتی شود. در وام یک میلیونی که با کارمزد چهار درصد پرداخت شده، هر ماه 35 هزار تومان مبلغ اقساط است که از حساب یارانه افراد از این ماه کسر می‌شود.

یارانه نقدی تیرماه صدوسیزدهمین مرحله‌ی پرداخت‌های یارانه 45 هزار و 500 تومانی به ازای هر نفر است که برای حدود 78 میلیون نفر پرداخت می‌شود. البته مدتی است که دولت آمار جدیدی از افراد یارانه‌بگیر اعلام نکرده است. به همراه یارانه نقدی در هر ماه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز پرداخت می‌شود.

زمان واریز یارانه ها

زمان واریز یارانه تیر 1399


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه ها در ایران یکی از مهم ترین بخش ها و نمایان ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه ها می انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه ها از مواد سوختی ، مواد خوراکی ، آب ، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می کند که بخشی از این یارانه های حذف شده (۶۰ درصد در سال ۱۳۹۰) به صورت نقدی به مردم پرداخت می شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می شود. این کار در اواخر دهه ۱۳۸۰ به اجرا گذاشته شد و بخش عمده آن در دهه ۱۳۹۰ انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی ، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

این مطلب مفید بود؟
(19 رای)
83.2%

نظرات کاربران  

21
به نام خدا اینجانب مهردادجواهری داری ۳فرزند که فرزند ۲۲ساله من عقب افتاده است و همسرم نیز ام اس دارد و بیکار هستم از خجالت به بهزیستی هم نرفتم آیا درست است یارانه را دولت تدبیر و امید که باید جوابگو باشد قطع کند آیا هر دولتی مثل روحانی ۸سال فقر را تحمیل کرد نباید درپایان ارزیابی آن توسط تمام نهادها فقط ازطریق نمایندگان رهبری بازرسی شود چون فقط رهبر است که از ملت مسلمان حمایت کرده است و ثابت شده یارو حامی مستضعفان بوده از خدا فقط طول عمر برای رهبر عزیزم خواستارم حتی حاضرم بخاطر رهبر بمیرم ولی رهبر یک تنه با مفسدان میجنگد
1399-04-04 13:02
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,650