ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا ، تحت تاثیر پیش بینی ها از کمبود عرضه در ماه های آینده ، برای سومین روز معامله متوالی افزایش یافت.

صعود قیمت نفت مهارناپذیر ماند

به گزارش نم نمک ، بهای معاملات نفت برنت با 39 سنت معادل 0.4 درصد افزایش ، به 94 دلار و 32 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 53 سنت معادل 0.6 درصد افزایش ، به 91 دلار و 30 سنت در هر بشکه رسید.پیش بینی قیمت نفت در سال 2023پیش بینی قیمت نفت در سال 2023

تینا تِنگ ، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت : سیاست محرک اقتصادی چین ، آمار اقتصادی منعطف آمریکا و ادامه کاهش تولید اوپک پلاس ، عوامل مثبتی هستند که از روند صعودی قیمت ها در بازار نفت حمایت می کنند.

معامله گران به نظاره تصمیمات و اظهارات هفته جاری مقامات بانک های مرکزی از جمله بانک مرکزی آمریکا درباره سیاست نرخ بهره و آمار اقتصادی مهم چین خواهند نشست.

نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت هفته گذشته برای سومین هفته متوالی صعود کردند و به بالاترین حد از نوامبر سال 2022 رسیدند و در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سه ماهه از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در سه ماهه نخست سال 2022 قرار دارند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند : کاهش تولید عربستان و روسیه ، ممکن است بازار را در سه ماهه چهارم سال میلادی جاری ، با دو میلیون بشکه در روز کمبود عرضه روبرو کند و روند نزولی متعاقب ذخایر ، ممکن است بازار را در معرض افزایش قیمت بیشتری در سال 2024، قرار دهد.

عربستان سعودی و روسیه کاهش عرضه اضافی خود را تا پایان سال 2023 تمدید کردند تا اقدامات اوپک پلاس برای حمایت از بازار را تقویت کنند و همزمان ، پالایشگاه های چینی تحت تاثیر حاشیه سود قوی صادرات ، تولیدشان را بالا برده اند.

بر اساس گزارش رویترز ، به گفته تحلیلگران ANZ ، رشد تقاضای جهانی برای نفت به 2.1 میلیون بشکه در روز می رسد که مطابق با پیش بینی های آژانس بین المللی انرژی و اوپک است.

  • تاریخ: دوشنبه, 27 شهریور 1402

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن