ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

اظهارات نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات 2024 آمریکا درباره ناتو ، خشم مقام های غربی را برانگیخت.

ترامپ ، ناتو و آمریکا را عصبانی کرد

به گزارش نم نمک ، مقام های ارشد غربی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا بابت اظهارنظر اخیر او درباره ائتلاف ناتو انتقاد کردند.دونالد ترامپ الان کجاست؟دونالد ترامپ الان کجاست؟

ترامپ ، نامزد پیشتار جمهوری خواهان در انتخابات 2024 آمریکا گفته ایالات متحده ممکن است از آن دسته از متحدان خود در ناتو که به اندازه کافی به ائتلاف منابع مالی تزریق نمی کنند ، در مقابل حمله احتمالی روسیه محافظت نکند.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز یکشنبه در واکنش به این اظهارات گفت : «هر اشاره ای مبنی بر اینکه ناتو از یکدیگر دفاع نخواهد کرد به امنیت ما از جمله آمریکا آسیب می رساند و سربازان آمریکایی و اروپایی را در خطر فزاینده قرار می دهد».

او همچنین گفته «هر حمله ای علیه ناتو با پاسخ قوی و متحد مواجه خواهد شد».

ترامپ طی سخنرانی روز شنبه در میان هواداران خود در کارولینای شمالی همچنین به کشورهای عضو ناتو هشدار داد دست روسیه را در مقابل کشورهای «متخلف» باز خواهد گذاشت.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز اظهارات ترامپ را «رقت انگیز و خطرناک» خواند و هشدار داد دومین حضور او در کاخ سفید «روابط خارجی آمریکا را ویران و دشمنان آن را  جسور خواهد کرد».

«نیکی هیلی» رقیب ترامپ در حزب جمهوری خواه گفت در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور «قاطعانه» در کنار ناتو می ایستد و این ائتلاف در 75 سال گذشته «موفق» بوده است.

او همچنین با ایراد اظهاراتی خصمانه علیه «ولادیمیر پوتین« رئیس جمهور روسیه ، به ترامپ هشدار داد «طرف اراذل و اوباش را نگیرد».

«ولادیسلاو کاسینیاک-کامیش» وزیر دفاع لهستان هم از ترامپ انتقاد کرد و گفت : «تضعیف اعتبار کشورهای متحد به معنای تضعیف تمام ناتو خواهد بود».

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا نیز گفت اظهارات «بی ملاحظه» درباره ناتو تنها در خدمت منافع روسیه است.

ترامپ در زمان ریاست جمهوری خود نیز بارها از برخی کشورهای اروپایی که به اندازه آمریکا هزینه های نظامی ناتو را نمی پردازند ، انتقاد کرده بود.


بیوگرافی دونالد ترامپ

دونالد جان ترامپ متولد 14 ژوئن 1946 یک سیاستمدار آمریکایی است که بین سال های 2017 تا 2021 چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بود.

  • تاریخ: دوشنبه, 23 بهمن 1402

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن