ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

دونالد ترامپ در جریان سخنرانی در تجمع انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیای آمریکا هدف تیراندازی قرار گرفت اما جان سالم به در برد.

سوء قصد به جان ترامپ در حین سخنرانی/ ترور نافرجام ماند

دونالد ترامپ در جریان سخنرانی در تجمع انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیای آمریکا هدف تیراندازی قرار گرفت اما جان سالم به در برد.جزئیات ترور نافرجام دونالد ترامپ حین سخنرانی در آمریکاجزئیات ترور نافرجام دونالد ترامپ حین سخنرانی در آمریکا

ساعات اولیه بامداد بود که رسانه های آمریکایی از سو قصد به جان دونالد ترامپ در جریان سخنرانی در تجمع انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیای آمریکا خبر دادند.

در همین باره پایگاه خبری اسکای نیوز عربی در خبری فوری از وقوع تیراندازی شامگاه جمعه به وقت محلی در حین سخنرانی رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمع انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیای آمریکا خبر داد.

به گزارش این رسانه ها در پی تیراندازی در حین سخنرانی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا به طور ناگهانی سخنرانی خود را قطع کرد و دست به سمت گوش خود برد و در همین حال مردم در اطراف او از صدای شلیک وحشت زده شدند.

لحظاتی بعد از این خبر تصاویر ویدئویی و عکس های منتشرشده از محل حادثه حاکی از آن بود که صورت ترامپ غرق در خون شده است. اما مدتی نگذشت که مشخص شد ترامپ جراحت سطحی از ناحیه گوش پیدا کرده است.

تیراندازی بامداد یکشنبه در حین سخنرانی ترامپ در «باتلر» پنسیلوانیا رخ داد و مأموران «سرویس مخفی» آمریکا در حالی که از صورت وی خون سرازیر بود و با دست خود به نشانه سلامتی به سمت دوربین اشاره می کرد ، وی را تحت حفاظت شدید و از محل خارج کردند.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد که صدای شلیک های قوی قبل از نقش بر زمین شدن ترامپ شنیده شده است. اما در همین رابطه سی ان ان به نقل از منابع ویژه خبری خود تأیید کرد که عامل تیراندازی نیز در تجمع انتخاباتی ترامپ در ایالت پنسیلوانیا کشته شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از مقامات امنیتی نوشت : عامل تیراندازی در میان شرکت کنندگان در تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ حضور نداشت و فرد ضارب با شلیک مأموران «سرویس مخفی» آمریکا از پا درآمد. در همین رابطه تصاویری منتشر شد که فرد ضارب را بر پشت بام یک ساختمان نشان می داد که کشته شده بود.

در همین حال رسانه های آمریکایی تصاویری از یک شخص منتشر کردند و گفته شد که ضارب ترامپ شناسایی شده است. در همین رابطه به گفته اداره پلیس باتلر ، فرد ضارب» مارک ویولت» نام دارد که از اعضای سازمان چپ افراطی «آنتیفا» است. گفته می شود او پیش از این کار در صفحه یوتیوب خود با انتشار ویدئویی گفته بود : «عدالت در راه است».

اما ان بی سی آمریکا در گزارشی از واکنش های داخلی در آمریکا در پی تیراندازی به دونالد ترامپ اعلام کرد که نگرانی فزاینده ای در نهادهای قانون گذار وجود دارد که این می تواند یک تلاش جدی برای ترور ترامپ باشد.

سی ان ان همچنین گزارش داد که پلیس محلی در نیویورک گشتی های خود را در اطراف برج ترامپ و مناطق دیگر در سطح شهر افزایش داده است.

این شبکه خبری افزود : پلیس نیویورک سطح تدابیر امنیتی خود را در خیابان شماره چهلم معروف وال استریت و فولی اسکوآر و نیز در اطراف ساختمان شهرداری افزایش خواهد داد.

روزنامه واشنگتن پست نیز به نقل از دادستان شهر باتلر از توابع ایالت پنسیلوانیا نوشت : در جریان سوءقصد به جان ترامپ دو نفر کشته شده اند و یکی از آن دو به نظر می رسد عامل تیراندازی است.

واکنش ها به ترور ترامپ : بایدن دستور حمله را صادر کرده است

رسانه های خبری گزارش دادند که پسر دونالد ترامپ نیز در شبکه اجتماعی ایکس این حادثه را «تروریستی» توصیف کرد.

در واکنش به ترور نافرجام ترامپ ، برخی کاربران شبکه های اجتماعی گمانه زنی کردند که ممکن است ترور ترامپ توسط خود او طراحی شده باشد و اقدام نمایشی برای جذب رأی بیشتر باشد.

استاندار ایالت پنسیلوانیا در پی سو قصد به جان ترامپ گفت : خشونت علیه هر حزب و رئیس سیاسی به هیچ وقت قابل قبول نیست.

سناتور چاک شومر ، رهبر اکثریت حزب دموکرات در مجلس سنای آمریکا در پی وقوع سوءقصد به جان دونالد ترامپ گفت : از حادثه تیراندازی در میتینگ انتخاباتی ترامپ وحشت زده ام و اکنون احساس راحتی دارم ،

مایک جانسون ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به تیراندازی به دونالد ترامپ گفت : «این اقدام وحشتناک خشونت سیاسی در یک تجمع مبارزاتی مسالمت آمیز جایی در این کشور ندارد و باید به اتفاق آرا و قاطعانه محکوم شود.»

مایک کولینز ، عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در توییتی در شبکه ایکس با نکوهش جو بایدن در جریان تیراندازی به ترامپ گفت : «جو بایدن دستور حمله را صادر کرده است.»

باراک اوباما در واکنش به ترور نافرجام دونالد ترامپ در شبکه خبری ایکس نوشت : «برغم اینکه کماکان ما تا این لحظه نمی دانیم واقعاً چه اتفاقی دقیقاً افتاده ، اما بایستی همه ما اکنون خشنود باشیم که به ترامپ آسیبی جدی وارد نشده است.»


بیوگرافی دونالد ترامپ

دونالد جان ترامپ متولد 14 ژوئن 1946 یک سیاستمدار آمریکایی است که بین سال های 2017 تا 2021 چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بود.

  • تاریخ: یکشنبه, 24 تیر 1403

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن