ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، خواص چای ماچا و فواید چای ماچا و مزایای خوردن چای ماچا و خواص چای ماچا در طب سنتی و خواص چای ماچا برای سلامتی و فواید چای ماچا برای پوست و خواص چای ماچا برای تقویت مو و چای ماچا برای زیبایی و مصرف چای ماچا در بارداری و حاملگی و خواص درمانی چای ماچا و طبع چای ماچا و ارزش غذایی چای ماچا و عوارض چای ماچا و مضرات چای ماچا و چای ماچا برای لاغری و کاهش وزن در نم نمک.

خواص چای ماچا و فواید آن برای سلامت و کاهش وزن

ماچا نوعی چای سبز است که از برگ های چای جوان و خرد کردن آن ها به پودر سبز روشن تهیه می شود. سپس پودر به آب داغ اضافه می شود. چنانچه در این بخش از سلامت نم نمک خواهیم گفت تفاوت این چای با چای سبز معمولی در این است که در آن برگ ها در آب ریخته می شوند و سپس برداشته می شوند.خواص چای ماچا برای سلامتی ، لاغری و پوست + طرز تهیهخواص چای ماچا برای سلامتی ، لاغری و پوست + طرز تهیه

نوشیدن دم کرده چای سبز ، کمی شبیه اسفناج جوشیده است ، اسفناج را بردارید و آب را بنوشید ، برگ های ماچا بر روی برگ های چای سبز رشد می کنند که در سایه نگهداری می شوند. سایه مقدار کلروفیل را در برگ ها افزایش می دهد ، این چیزی است که آن ها را به رنگ سبز روشن و پر از مواد مغذی تبدیل می کند. برگ ها با دست برداشته می شوند و ساقه ها و رگه ها جدا می شوند.

چای ماچا چیست

چای ماچا با چای سبز چه تفاوت هایی دارد؟

10 فایده نوشیدن چای سبز ماچا :

1. غنی از آنتی اکسیدان :

ما همه این کلمه رو قبلا خوانده بودیم. آنتی اکسیدان ها مواد مغذی جادویی و آنزیم هایی هستند که مسئول مبارزه با اثرات منفی اشعه ماورا بنفش هستند و پوست جوانی را به ما می دهند و از برخی بیماری های مهلک جلوگیری می کنند.

آنتی اکسیدان ها چیزی هستند که همه افراد آگاه از سلامتیشان از چنین غذاهایی به عنوان میوه های خام ، سبزیجات سبز ، و هنچنین شکلات تلخ استفاده می کنند. چای سبز ماچا تنها یک کاسه بیش از 5 برابر آنتی اکسیدان هایی است که در هر غذای دیگر وجود دارد - بالاترین میزان را از روش جذب ORAC (ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن).

فواید چای ماچا

خواص شگفت انگیز چای سبز ماچا

2. چای ماچا سرشار از کاتچین ، EGCg :

ممکن است قبلا شنیده باشید که همه آنتی اکسیدان ها مثل هم نیستند. چای ماچا شامل مجموعه ویژه ای از ترکیبات آلی شناخته شده به نام کاتچین است. در بین آنتی اکسیدان ها ، کاتچین قوی ترین و پرفایده ترین است. یک کاتچین به نام اپیگالوکاتچین گالات (EGCg) 60 درصد کاتچین را در چایی سبز ماچا می سازد. از بین همه آنتی اکسیدان ها ، EGCg به طور گسترده به خاطر خواص مبارزه با سرطان شناخته می شود. دانشمندان دریافته اند که ماچا بیش از 100 برابر EGCg بیشتری از هر نوع چای دیگر در بازار است.

3. چای ماچا برای تقویت آرامش :

برای بیش از یک هزار سال ، چای سبز ماچا توسط دائوس های چینی و راهبان بودایی ژاپنی به عنوان وسیله ای برای استراحت و مدیتیشن به هنگام آماده باش به کار رفته است. اکنون می دانیم که این حالت بالای آگاهی به دلیل اسید آمینه ال - تینین موجود دراین برگ ها است. ال - تینین تولید امواج آلفا را در مغز افزایش می دهد ، که باعث آرامش بدون خواب آلودگی ذاتی و ایجاد اختلال دیگر می شود.

چای ماچا آرامش بخش

آرامش و استراحت با چای ماچا

4.چای ماچا برای تقویت حافظه و تمرکز :

اثر جانبی دیگر ال-تینین ، تولید دوپامین و سروتونین است. این دو ماده شیمیایی برای بهبود خلق و خو ، بهبود حافظه و تقویت تمرکز بهتر کار می کنند - چیزی که می تواند به نفع همه باشد.

5.چای ماچا برای افزایش سطوح انرژی و استقامت :

سامورایی ها ، جنگجویان شریف قرون وسطی و مدرن ژاپنی ، قبل از وارد شدن به نبرد با توجه به خاصیت نیرو بخشی اش ، چای ماچا را می نوشیدند. در حالی که همه انواع چای سبز به طور طبیعی حاوی کافئین است ، اما افزایش انرژی دریافتی از ماچا تا حد زیادی به خاطر ترکیب منحصر به فرد مواد مغذی دیگری است.

مقاومت افزایش یافته یک کاسه چای سبز ماچا می تواند تا 6 ساعت طول بکشد و به دلیل اثرات ال - تینین ، نوشیدنی ماچا هیچ یک از اثرات جانبی معمولی محرک ها مانند اضطراب و فشار خون بالا را ندارد.

طرز مصرف چای ماچا

افزایش انرژی و مقاومت از خواص چای ماچا

6. چای ماچا برای کمک به کاهش وزن :

همانطور که قبلا بحث شد و در نم نمک گفتیم ، چای سبز ماچا غنی از کاتچین است که به طور خاص یک آنتی اکسیدانی است که به نام EGCg شناخته می شود. چای سبز ماچا حاوی سه برابر بیشتر از این آنتی اکسیدان در مقایسه با انواع چای سبز است. تحقیقات نشان می دهد که کاتچین تاثیر مثبتی بر شاخص توده بدنی دارند.در یک مطالعه ، کاتچین بر چربی بدن در 2 گروه از مردان سالم ژاپنی ارزیابی شد.

پس از دو هفته تغذیه سالم ، مردان به دو گروه با شاخص های وزن بدن مشابه و دور کمر تقسیم شدند. این مطالعه 12 هفته به طول انجامید و شرکت کنندگان یک بطری چای سبز حاوی 690 میلی گرم کاتچین یا یک بطری چای سبز حاوی 22 میلی گرمی کاتچین را نوشیدند. بعد از نتایج حاصل از مطالعه معلوم شد که موارد زیر به مقدار زیادی در نوشیدن چای همراه با کاتچین کاهش یافت.

 • شاخص توده بدنی
 • دور کمر
 • جرم چربی بدن
 • ناحیه چربی زیر پوست

به همین دلیل ، تصور می شود که نوشیدن چای سبز به ویژه چای سبز ماچا می تواند به کاهش اضافه وزن کمک کند.

در مطالعه ای دیگر مشخص شد که EGCg موجود در ماچا می تواند متابولیسم را در طی ورزش با شدت متوسط افزایش دهد. محققان دریافتند که عصاره چای سبز می تواند به میزان 17 درصد سوختن چربی ها را افزایش دهد ، زمانی که به مدت 30 دقیقه دوچرخه سواری می کنند.

چای ماچا برای لاغری

چای ماچا برای لاغری و سوزاندن چربی ها

7.چای ماچا برای سم زدایی بدن :

در طول سه هفته گذشته ، قبل از این که برگ های چای درست شوند ، توسط گل کاملیا برای محروم کردن آن ها از نور خورشید پوشیده شده است. این باعث افزایش شدید تولید کلروفیل در رشد جدید گیاهان می شود. سطح بالای کلروفیل موجود در چای سبز ماچا تنها باعث سبز زیبای این گیاه می شود. ماچا نیز یک سم زدای قدرتمند است که می تواند به طور طبیعی فلزات سنگین و سموم شیمیایی را از بدن حذف کند.

8. چای ماچا برای تقویت سیستم ایمنی بدن :

نشان داده شده است که کتچین موجود در چای سبز ماچا خاصیت آنتی بیوتیکی دارد ، که سلامت کلی را ارتقا می دهند. علاوه بر این ، تنها یک کاسه چای سبز ماچا مقادیر قابل توجهی از پتاسیم ، ویتامین های A و C ، آهن ، پروتئین و کلسیم را تامین می کند.

مطالعات بیشتر حتی گفته اند که مواد مغذی موجود در ماچا ممکن است توانایی مهار کردن حملات HIV بر سلول های T انسان را داشته باشند.

فایده نوشیدن چای ماچا

خاصیت آنتی بیوتیکی چای ماچا

9.چای ماچا برای بهبود کلسترول :

محققان کاملا مطمئن نیستند که نوشیدن چای سبز ماچا چگونه تاثیر مثبتی بر کلسترول دارد ، با این حال مطالعات جمعیت های مختلف نشان می دهد افرادی که با یک پایه منظم چای ماچا را مصرف می کنند ، سطح کلسترول (بد) کمتری دارند در حالی که در همان زمان سطوح بالاتری از کلسترول HDL یعنی کلسترول خوب را نشان می دهد.

مردانی که چای سبز ماچا را می نوشند ، حدود 11 درصد کم تر از آن هایی که نمی نوشند ، دچار بیماری های قلبی می شوند.

10. طعم عالی چای ماچا :

نوشیدن چیزی فقط به خاطر سلامتی می تواند مثل بلعیدن دارو باشد. ناخوشایند است و از آن می ترسید.هر چه باشد ، برای شما خوب است. درست است؟ مطمئنا.خوشبختانه ، برخلاف بسیاری از چای های دیگر که نیاز به شکر ، شیر ، یا لیمو دارند تا طعم آن ها را خوب کند ، ماچا کاملا شگفت انگیز است.به خاطر طعم خوب اسید آمینه ال-تینین است که منحصر به فرد است. پس بنشینید ، آرام باشید ، و از یک کاسه چای ماچا داغ لذت ببرید.

طرز تهیه چای سبز ماچا به روش ژاپنی

برای تهیه چای سبز ماچا ابتدا یک فنجان ، پودر چای سبز ماچا و همزن بامبو را آماده کنید؛

مرحله اول : به طور سنتی برای تهیه چای سبز ماچا 1.8 گرم پودر ماچا را به هر فنجان آب اضافه می کنند ، برای اندازه گیری این میزان می توانید از یک قاشق چای خوری استفاده کنید (هر قاشق چای خوری 1.5 تا 2 گرم ظرفیت دارد.)

مرحله اول : 1.8 گرم پودر چای ماچا را آماده کنید

مرحله اول : 1.8 گرم پودر چای ماچا را آماده کنید

حالا پودر چای سبز ماچا را از صافی رد کنید تا ناخالصی های آن گرفته شود.

مرحله اول : پودر چای ماچا را صاف کنید

مرحله اول : پودر چای ماچا را صاف کنید

مرحله دوم : آب را گرم کنید ولی نگذارید بجوشد ، بهترین دما برای تهیه چای سبز ماچا و برای اینکه خواص خود را از دست ندهد استفاده از آب گرم با دمای 79 درجه سانتیگراد می باشد.

مرحله سوم : آب گرم را به فنجان حاوی پودر چای ماچا اضافه کنید.

مرحله سوم : آب گرم را به پودر چای ماچا اضافه کنید

مرحله سوم : آب گرم را به پودر چای ماچا اضافه کنید

مرحله چهارم : در این مرحله باید با استفاده از همزن مخصوص بامبو پودر چای ماچا و آب را با هم ترکیب کنید ، بهتر است همزن را به مدت 30 تا 60 ثانیه در جهت زیگزاگ حرکت دهید تا مواد خوب با هم ترکیب شوند و چای کف کند.

مرحله چهارم : آب گرم و پودر چای ماچا را با استفاده از همزن بامبو ترکیب کنید

مرحله چهارم : آب گرم و پودر چای ماچا را با استفاده از همزن بامبو ترکیب کنید

مرحله پنجم : 30 تا 60 ثانیه پودر چای و آب را به صورت حرکات زیگزاگ ترکیب کنید

مرحله پنجم : 30 تا 60 ثانیه پودر چای و آب را به صورت حرکات زیگزاگ ترکیب کنید

مرحله آخر : چای سبز ماچا آماده شد ، تا گرم است بنوشید.

مرحله آخر : چای سبز ماچا آماده نوشیدن است

مرحله آخر : چای سبز ماچا آماده نوشیدن است

برای استفاده از خواص چای ماچا و جلوگیری از عوارض جانبی بهتر است تنها یک یا دو فنجان چای ماچا در روز بنوشید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن