ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، خواص انواع سنگ یشم برای سلامت جسم و روح و خواص سنگ یشم در اسلام و خواص سنگ یشم برای صورت و تشخیص سنگ یشم اصل از تقلبی و خواص سنگ یشم سیاه و خاصیت سنگ یشم و قیمت هر کیلو سنگ یشم و سنگ یشم در کجا یافت می شود و قیمت سنگ یشم در نم نمک.

فواید و خواص سنگ یشم سبز برای بدن

در غرب، سنگ های قیمتی ، مانند : الماس و یاقوت، بالاترین نماد وضعیت را نشان می دهند. اما در چین، این یشم است که نماد وضعیت، معنویت، خلوص و سلامت را بیش از 9000 سال است که نشان می دهد. ارزش فرهنگ چینی برای یشم سبز را نمی توان دست کم گرفت ، احترام به این سنگ در طول تاریخ دیده شده است و تا این روز برای دوام ، خلوص ، رنگ ، سختی و بیشتر از همه به خاطر زیبایی و قدرت آن باارزش بوده است.خواص انواع سنگ یشم برای سلامت جسم و روحخواص انواع سنگ یشم برای سلامت جسم و روح

سنگ یشم

تاریخچه یشم :

استخراج و کار در چین از عصر حجر ، به مجموعه گسترده ای از برنامه های کاربردی تبدیل شده است. به مهره ، تزئینات جواهرات ، آثار هنری ، ابزار موسیقی ، اثاثیه ، تجهیزات درمانی و همچنین ابزار و سلاح برای جنگ آویزان می کرده اند. باستان شناسان کشف کردند که حتی اعضای ثروتمند جامعه به همراه لباسی از یشم دفن می شدند ، این لباس منحصر به فرد از ورقه های یشم سبز بود که با سیم طلا یا نخ ابریشم به هم دوخته شده بودند و همیشه وضعیت دفن شده را به نمایش می گذاشتند.

سنگ مورد احترام :

یشم علاوه بر این که نماد وضعیت و ماده ای است که در تمام طول تاریخ شکل می گیرد ، برای بسیاری از خواص فیزیکی و معنوی اش مورد احترام بوده است. اعتقاد به این که یشم سبز از نسل ها دوام آورده است و این باور است که بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

این سنگ به خاطر رنگ سبز روشنش بسیار معروف است اما می توان آن را در رنگ های مختلف سیاه ، آبی ، ارغوانی ، قرمز ، زرد ، زرد یا سفید یافت. اعتقاد بر این است که هر رنگ یشم ، شفابخشی ، معنا ، و قدرت را به ارمغان می آورد ، اما گفته می شود که معنای مرکزی آن ریشه در حکمت آرام ، درمان و محافظت دارد. این بخش فوق العاده جالب سلامت نم نمک را بخوانید تا برخی واقعیات جالب را در مورد یشم سبز البته در باورهای کهن چین و هند کشف کنید ، چرا که این یشم برای قرن ها برای زیبایی و رفاه مورد استفاده بوده است و اگر یشم سبز را در خانه خود وارد کنید ، چه انتظاری می توانید داشته باشید.

یشم چطور ساخته می شود؟

با کمال تعجب ، یشم نام سنگ معدنی است که دو سیلیکات مختلف یشم را دارد - نفریت و جادیت. چیزی که ما آن را یشم می نامیم ، یک کریستال واکس خورده و کوتاه نیست ، مانند الماس یا یاقوت - یک سنگ ساخته شده از یکی از این ترکیبات معدنی است و از بلورهای کوچک به هم پیوسته تشکیل شده ا ست. اگر چه هر دوی آن ها به عنوان یشم شناخته می شوند ، اما تفاوت هایی هم با یکدیگر دارند.

سنگ یشم اصل

خواص و فواید یشم

یشم نفریت :

نفریت جید ، اولین یشمی است که در چین کشف شد. این فرم از زمان های باستان مورد استفاده قرار گرفته و حکاکی شده است و به عنوان یشم سنتی شناخته می شود. نفریت به طور کامل استخراج شده است که سپرده های اصلی در چین در حال حاضر همه از دست رفته هستند.

یشم جادیت :

یشم جادیت با چگالی تر و آسان تر از آن است که با ساخت این فرم توسط هنرمندان چینی که توسط مردم چین باارزش تلقی می شوند ، کار کند. سخت تر و درخشان از نفریت است ، و معمولا گران تر است

اگر چه آن ها ترکیب بندی های مختلف ، سختی ، تراکم و ساختارهای بلوری را دارند ، اما هر دو به طور استثنایی دارای سنگ سخت ، ظاهر مشابه ، و به همان اندازه دارای خواص متافیزیکی یکسان هستند.

سنگ یشم در کدام منطقه پیدا می شود؟

این جید از سراسر جهان تامین شده است. در طول زمان ماقبل تاریخ ، منابع شناخته شده کلیدی یشم در چین ، هند و کره یافت شده است.تا به امروز ، این مواد معدنی باارزش در کانادا ، ماوری (نیوزلند) ، مسوامریکا (گواتمالا) و حتی اگر باستان شناسان کشف کرده اند که در سراسر جنوب شرقی آسیا یشم سبز پیدا کرده اند ، امروزه بیش از 70 درصد از جهان از برمه نشات می گیرد.

سنگ یشم چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

در تمام این روش های گفته شده در نم نمک از آن استفاده شده است :

 • اجسام فیزیکی
 • مهره ها
 • جواهرات
 • تزئینات
 • کار های هنری
 • مجسمه ها
 • ماسک ها
 • اثاثیه
 • ابزار
 • سلاح برای جنگ
 • مقبره
 • سازهای موسیقی
 • آرامش ذهن و نگرانی های رو به کاهش
 • مراقبت از پوست
 • کمک به دفع مسمومیت
 • استخوان ها و ماهیچه ها را آرام می کند

خاصیت سنگ یشم

روش های استفاده از سنگ یشم

شناسایی یشم جعلی چگونه است :

با تجدید حیات یشم به عنوان سنگی که همه آن را برای زیبایی و خواص درمانی اش می خواهند ، در دسترس بودن یشم یک شبه دو برابر شده است.بسیاری از اشیا فیزیکی و ابزارهای پوستی در حال حاضر به عنوان یشم معرفی می شوند و در اینترنت با قیمت پایین فروخته می شوند با این حال ، همه سنگ هایی که به عنوان یشم سبز فروخته می شوند ، یشم واقعی نیستند.

متاسفانه ، برای سرمایه گذاری بر روی تقاضا برای این سنگ گران ، بسیاری از کارخانجات از شیشه رنگی برای ظاهر یشم استفاده می کنند و دیگر تولید کنندگان در برخورد با انواع دیگر سنگ مانند سنگ مرمر ، سرپانتین ، آوانگاردین و کوارتز استاد شده اند. برای دسترسی به مزایای التیامی یشم ، باید سنگ واقعی را با محتوای مواد معدنی مثل نفریت یا جادیت به دست آورد.

منبع :

برای افزایش شانس خرید یک یشم معتبر ، به دنبال منبعی باشید که یشم را به عنوان نوع A تایید می کند ، مدارکی که سنگ یشم را در آب آلو طبیعی قرار می دهند (درمان های شیمیایی تند) و تنها از موم طبیعی مانند موم ، برای صیقل دادن سنگ استفاده می کند.

خواص درمانی و فواید قابل توجه روحی روانی سنگ یشم

عوارض پوستی :

برای قرن ها ، یشم برای شکل دادن پوست بوده است. شا زوکانگ ، گوا شا ورول یشم ابزارهایی هستند که هر دو از یشم هستند و برای کمک به افزایش سرزندگی و زیبا کردن ظاهر پوست به کار می روند. با حرکات منحصر به فرد مرتبط با این ابزارها ، شما می توانید پوست راسم زدایی کنید و آن را تسکین دهید ، ظاهر تورم و پفی را کاهش می دهد ، به بستن منافذ کمک می کند و نشانه های دیگر پیری را کاهش می دهد. این اثرات همراه با خواص درمانی سنگ یشم می توانند به داشتن پوستی تمیز تر ، محکم تر و صاف تر کمک کند.ابزارهای زیبا و لوکس که باعث می شوند ما احساس بهتری داشته باشیم و جوان تر به نظر برسیم.

استفاده چینی ها از سنگ یشم در سم زدایی پوست در طب مدرن

ابزاری برای سم زدایی پوست وجود دارد که به چین باستان متعلق است . این ابزار دسته دار که دو قطعه سنگ یشم در دو طرف آن روی حلقه هایی نصب شده تا به شکل غلتان درآید. امروزه برای ماساژ صورت و نفوذ بهتر کرم در پوست غلتک هایی وجود دارد اما منظورما رولرهای سوزن دار قابل استفاده برای میکرونیدلینگ نیست. در چین باستان از سنگ نیمه قیمتی یشم یا جید برای این غلتک ها استفاده می شد.

سنگ های نیمه قیمتی چیست ؟

سنگ های نیمه قیمتی که زیاد گرانبها نیستند اما طرفداران زیادی را در طب سنتی به علت رنگ و کانی های موجود در آن ها روی بدن انسان تاثیر فراوان می گذارند . پس از درمان یک بیماری توسط پزشک متخصص از این سنگ ها به عنوان طب مکمل استفاده می شود. یکی از این سنگ های نیمه قیمتی یشم یا جید (Jade) است که از آنها برای درمان یا انجام مراسم مذهبی در تمدن های قدیم مانند هند ، چین ، سرخ پوستان و اقوامی مثل آزتک ها و مایاها استفاده می کردند. برای زییایی و دفع سموم پوست صورت نیز از رولر یا غلتک سنگ یشم در چین قدیم استفاده می شد.

سنگ یشم

فواید روحی روانی سنگ یشم

استفاده از غلتک در پزشکی مدرن

امروزه نیز برخی از کلینیک های زیبایی از این رولرها استفاده می کنند . طی سال های اخیر برخی از شرکت ها این رولر را تولید نموده اند البته نه از نوع سنگی آن تا فرد بتواند در خانه یک ماساژور صورت داشته باشد. استفاده از این رولرها به این صورت است که غلتک را روی پوست حرکت می دهند با حرکت غلتک بر روی پوست به پوست فشار ملایمی وارد می شود که این فشار سبب خروج سموم از پوست و توازن مایعات پوستی می شود.

اتفاقاتی که با حرکت غلتک سنگ یشم بر روی پوست می افتد :

 • گردش خون بهتر می شود زیرا غلتک مانند یک ماساژور عمل می کند.
 • حرکت غلتک روی برخی از قسمت های صورت مانند گونه سبب توازن مایعات جمع شده در آن می شود.
 • پف زیر چشم را از بین می رود.
 • سبب بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می شود.
 • سبب سفت شدن عضلات صورت شده و چین و چروک ها را کاهش می دهد.
 • سلول سازی پوست را تسریع می بخشد.
 • با گردش غلتک روی پوست سبب کندن سلول های مرده و ظاهر شدن سلول های جدید زیر آن می شود.
 • سبب جذب بهتر کرم های پوست و تاثیرگذاری بیشتر کرم ها می شود.
 • استفاده از غلتکی که با سنگ یشم درست شده باشد پوست را شفاف تر می کند.

نحوه استفاده از غلتک سنگ یشم

1. ابتدا پوستتان را تمیز کنید.

2. کرم روز یا شب ، کرم مرطوب کننده یا سرم پوست تان را بزنید.

3. برخلاف جاذبه زمین غلتک را روی گردن و صورت حرکت دهید.

4. رولر را به مدت نیم ساعت قبل از استفاده در فریزر بگذارید تا سرد شود و تاثیر آن به علت سرد شدن سنگ بهترشود.

استفاده از این غلتک سبب بهتر جذب شدن کرم ها به پوست می شود و پوست شما را به دلیل سریعتر شدن جریان خون شاداب می کند . سنگ یشم دارای خواص ضد پیری است بنابراین با این ماساژ شما تاثیر کرم های ضد پیری و رفع چین و چروک را دو برابر می کنید و به جوان سازی پوست خود می پردازید.

مصارف جید و مقاصد :

یشم سنگ آرامش در میان طوفان است. عملکرد آن اعصاب را متعادل می کند و ضربان قلب را تسکین می دهد. یک تکه از یشم در جیب خود نگهداری کنید و یا از یک طرف از آن یک آویز داشته باشید تا گاه به گاه انرژی به شما بدهد و به طور سنتی بدن شما را از بیماری محافظت کند.

همچنین جید ممکن است برای خلق اثر شوک یا ترس از اینکه خیلی جوان یا خیلی مسن در بیمارستان یا دور از خانه و خانواده مورد توجه قرار می گیرد ، به کار رود.

یشم سبز یک کریستال عشق است و آن حامی عشق جدید است و قابل اعتماد بودن و وفاداری را افزایش می دهد. هم چنین عشق را بعدا در زندگی ایجاد می کند.

به عنوان یک حمایت حرفه ای از سنگ، یشم به پزشکان، پرستاران، دامپزشکان و همه طبیبان سنتی در ایجاد تشخیص عملی و کاربردهای آن ها کمک می کند.

فواید سنگ یشم

سنگ یشم

انرژی شفا دهنده سلامتی یشم :

یشم یا همان جید یک سنگ تمیز کننده قدرتمند است که تصفیه بدن و اندام های حذف را افزایش می دهد. عالی است که کلیه ها ، طحال و غدد آدرنالی را درمان کرده ، سموم را از بین برده و مایعات و نسبت های آب - نمک و نمک را در بدن متعادل کنیم.

سنگ یشم برای استخوان ها و مفاصل ، به خصوص باسن مفید است و برای درمان عفونت های باکتریایی و ویروسی ، سیستیت و جنیتو - عفونت های ادراری و شب ادراری مفید است.

یشم دارای یک ویژگی ترمیمی است که به هر دو سیستم سلولی و اسکلتی اجازه اتصال مجدد به خود را می دهد و در حذف درد مرتبط با التیام بدن خودش کمک می کند. جید همچنین به بخیه برای ایجاد و التیام مناسب کمک می کند و برای کاهش گرفتگی عضلات و "اسب های چارلی" به کار رفته است.

تصور می شود که جید با اختلالات جنسی ، به خصوص مرد ، مقابله کند و همراه داشتن آن طی زایمان مفید است. یشم نیز می تواند برای کمک به دختران نوجوان با بی اشتهایی مورد استفاده قرار گیرد.

التیام انرژی عاطفی یشم :

یشم یک " سنگ خواب " است، افکار منفی را دور کرده و ذهن را آرام می کند. شخصیت را تثبیت می کند، ذهن را با بدن ادغام می کند، ایده ها را تحریک می کند و وظایف را پیچیده تر می کند و عمل کردن را آسان تر می کند ، که اگر روی پیشانی قرار گرفته، خواب های خوبی به وجود می آورد. جید به خاطر سپردن رویاها و انتشار احساسات سرکوب شده از طریق فرآیند رویایی بهبود می بخشد.

یشم از محدودیت های تحمیل شده چشم پوشی می کند و به پرورش ایده ها و تمایلات کمک می کند ، جاه طلبی و ایجاد آن افکار را در واقعیت فیزیکی تسهیل می کند.

یشم بااعتماد به نفس و خودکفایی ، اعتماد به نفس و خودکفایی را فراهم می کند.

التیام چاکراه ها و متعادل کردن انرژی :

یشم چاکراه قلب رامتعادل و هماهنگ می کند و به سلامت احساسی و فیزیکی کمک می کند ؛ چاکراه قلب نزدیک قفسه سینه است و تعاملات ما را با دنیای خارج تنظیم می کند و آنچه را که ما درک می کنیم و مقاومت می کنیم را کنترل می کند. این به ما توانایی تعادل بین خودمان در محیط را می دهد. زمانی که ناحیه قلب از تعادل خارج شده ، ممکن است احساس کنترل یا کنترل کردن در یک رابطه را داشته باشید و از ضعف های کوچک دیگران انتقاد کنید. ممکن است به خوبی خود را بیابید که پاسخ های احساسی بسیار قوی به محرکه ای بیرونی روزمره داشته باشید.

انرژی این کریستال سبز برای رفع انسدادها مورد استفاده قرار می گیرد و دوباره ناحیه قلب را برقرار می کند و به ما کمک می کند نیازهای خود و عواطفمان را به روشنی درک کنیم.

انرژی معنوی یشم :

چینی های باستان معتقدند که یشم سنگ فراوانی است که بیانگر جریان انرژی مثبت در واقعیت زندگی فرد است. آن هماهنگی و شادی را در روابط تجاری و خانوادگی و فراوانی به ارمغان می آورد.

انرژی رنگ یشم :

یشم سبز یک "بلور رشد کرده" است - یک مجرای قدرتمند از نیروی زندگی زمین برای تولد ، توسعه و آفرینش ، و قدرت تجدید حیات مداوم. این یک کمک قوی در پرورش ، چه از روابط خانوادگی نوپا و یا یک سرمایه گذاری تجاری جدید است. گرین جید برای نگه داشتن یک سرمایه گذاری در مسیر ، پروژه ای در برنامه زمانبندی ، و زندگی در مسیر ، عالی است. کریستال های سبز روشن تر رشد معنوی را ترویج می کنند و التزام به هدف بالاتری را تجدید می کنند. رنگ های تیره تر معرف رشد فیزیکی و قدرت و ایمنی در سفر هستند.

یشم زیتونی شعاع سبز رشد را با اشعه زرد ناشی از نور خورشید خالص، زمان توسعه، قدرت و بلوغ با هم ترکیب می کند و حساسیت ما را به معانی جدید افزایش می دهد و مسیر را به سوی عقل و درک هدایت می کند که این نتیجه جستجوی دانش و روشن گری است.

در سایه روشن تر، یشم زیتونی در تلاش ما برای درک جهان طبیعی، تلاش هایی که نیاز به تمرکز عمیق، عزم و استقامت برای چالش های ذهنی دارد را فراهم می کند. " یشم زیتونی " با تن دقیق تر به ما کمک می کند تا در تلاش طولانی برای درک و آگاهی بیشتر به ما کمک کند. عالی است برای دستیابی به اهدافی که نیازمند پایداری عمیق و هدف طولانی مدت هستند - نه رشد زیاد و بی نظیر ، بلکه رشد آهسته ، پایدار و مراقبت عمیق از یک تماس زندگی است.

سنگ یشم سبز

هر آنچه باید درباره یشم بدانید

فنگ شویی یشم :

"یشم" از انرژی چوب ، انرژی رشد ، توسعه ، شروع جدید ، تغذیه و سلامت بهره می برد. نیروی زندگی را افزایش می دهد ، فراوانی را به ارمغان می آورد و ما را از نظر فیزیکی در حال رشد نگه می دارد.

از کریستال های سبز برای افزایش هر نوع فضایی که برای خوردن غذا استفاده می شود ، در اتاق یک کودک کوچک ، و یا در مکانی از منزل تان استفاده کنید که در آن پروژه جدیدی را آغاز می کنید.

انرژی چوب به طور سنتی مربوط به مناطق شرق و جنوب شرقی یک خانه یا اتاق است. این منطقه در ارتباط با محیط خانواده و سلامت و منطقه مرفه و وفور در ارتباط است.

این یک تقویت کننده اعتماد به نفس است و به شما کمک می کند به راحتی و آرامش با افراد مشکل مقابله کنید.

انرژی این سنگ شما را در هر نوع شرایطی حفظ خواهد کرد. یشم همچنین انرژی های عشق، ثروت و سلامت را به ارمغان خواهد آورد.

شما یک موج شادی را در این جنبه های زندگی تجربه خواهید کرد و این همه تفاوت را خواهد داشت!

زمانی که یک رکود در حرفه خود را تجربه می کنید، یشم به شما کمک می کند تا اهداف هدفمندی تری ایجاد کنید. این سنگ همچنین به شما در درک پتانسیل کامل خود در هر دو چشم انداز شخصی و حرفه ای کمک می کند.

یشم به شما حکمت آرامش می دهد و آن را در سیستم خود دور می اندازد. همچنین به شما نشان خواهد داد که چطور می توانید خود واقعی خود را ببینید. این کار شما را به دنبال اهداف شخصی خود تشویق می کند. این موضوع به شما یادآوری می کند که خود بسندگی و عزم خود برای افزایش هر زمانی که سقوط می کنید و هر بار که یک ایست بازرسی را تجربه می کنید.

یشم همچنین به عنوان سنگ ابدی جوانان شناخته می شود و این یعنی در واقع وقتی این سنگ را در زندگی خود دارید، همیشه آن روحیه پر شیطنت را دارید.

یشم ، عشق و روابط

یشم به شما کمک می کند تا مسائل عمیق خود را روشن کنید تا بتوانید قطعنامه ها را پیدا کنید هر چیزی که هست در قلب تو پنهان شده است.

چگونه می توان از یشم برای بهترین نتایج استفاده کرد؟

یشم یک تقویت کننده رویایی فوق العاده است. زمانی که خواب هستید می توانید آن را زیر بالش خود قرار دهید و از خواب عمیق و آرامش بخش لذت ببرید.

تکه ای از یشم سبز را در فضایی که پروژه را شروع می کنید قرار دهید. یشم سبز را در حوزه های دیگر منزل، اداره، یا کسب وکار برای موفقیت و خوش شانسی قرار دهید.

همچنین می توانید آن را در شرق یا جنوب شرقی اتاق یا خانه تان قرار دهید تا روابط شخصی خود را تقویت کرده، سلامت خود را افزایش دهید و رفاه و فراوانی را به اشتراک بگذارید.

جید یک سنگ محافظ است که می تواند شما را در برابر آسیب، تصادف و یا بدشانسی محافظت کند.

یشم همچنین یک سنگ مدیتیشن عالی است. به آرامی با سنگ در دستان خود به مدت چند دقیقه بنشینید و اجازه دهید انرژی های گرم و آرامبخش شما را احاطه کنند.

با کاربرد مناسب سنگ های یشم سبز به اثبات رسیده است :

اساسا هر یک از درد بدن شما معمولا مسکن مصرف می کند و یا برای ماساژ درمانی استفاده می شود ؛ درد تسکین درد چند ساعت طول می کشد، نه فقط چند دقیقه.هنگامی که گرمای ویژه مادون قرمز دور از میان سنگ های یشم سبز عبور می کند، اجازه می دهد تا حرارت بیشتر از یک لایه گرمایش سنتی نفوذ کند و به اعماق عضلات، مفاصل و اندام ها نفوذ کند گردش خون شما را افزایش می دهد - که به طور مستقیم منجر به تسکین درد و التیام - در چند دقیقه یا کم تر می شود.

نکات کلیدی در مورد جید :

1. یکی از رایج ترین سنگ های مورد استفاده در ترمیم کریستال است.

2. طبیبان سنتی مدت ها است که مزایای سلامتی یشم را مورد استفاده قرار می دهند.

3. هنگامی که ترکیب ترکیبی ، گرمای مادون قرمز و سنگ های یشم برای تسکین درد فوق العاده ای برخوردار است ، زیرا گرما به قسمت های آسیب دیده بدن نسبت به گرمای مادون قرمز نفوذ می کند.

مزایای پوشیدن لباس های گران قیمت از جواهر آلاتی همچون یشم سبز

کنترل حرارت بدن

سنگ یشم سبز می تواند عناصر سرد را جذب کند که آن را خاص می سازد.

ممکن است هنگام لمس کردن احساس خنکی داشته باشد و زمانی که برای مدت زمانی بر روی پوست قرار می گیرد می تواند دمای بدن را کاهش دهد. بسته به این که کدام قسمت از بدن سگ مخالف است ، توانایی سنگ برای خنک شدن می تواند جریان خون را تقویت کرده و گردش خون را ترویج کند. افرادی که از سکته مغزی رنج می برند ، فشار خون بالا ، بیماری قلبی و بی حسی می توانند باعث تسکین برخی از یشم سبز شوند.

آرامش روانی با سنگ یشم :

برای قرن ها ، اعتقاد بر این است که سنگ یشم سبز ، نیروی مثبت و مثبتی را به افرادی تحمیل می کند . برخی افراد ادعا کرده اند که پس از پوشیدن جواهرات از یشم سبز ، احساس آرامش بیشتری می کنند. گفته می شود سنگ باعث خرسندی معنوی فرد می شود و استرس را آسان تر می کند.

*** خواص نام برده از سنگ یشم در این بخش از سلامت نم نمک برگرفته از متونی است که منعکس کننده باورهای باستانی مردم چین و هند بوده برای همین ممکن است در برخی موارد و توضیحات موارد گفته شده کمی بزرگنمایی یا غیر واقعی بودن احساس شود که ریشه در متن منبع دارد و سایت نم نمک هیچ تغییری در آنها نداده است.***

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نظر دادن