شکلات و اکنه و ایا شکلات تلخ باعث جوش صورت میشود و فواید شکلات تلخ برای پوست و مواد غذایی مضر برای جوش صورت و خواص شکلات قهوه و ایا بستنی شکلاتی باعث جوش میشود و دلایل اصلی ایجاد آکنه با خوردن شکلات و ارتباط مصرف شکلات و ایجاد آکنه و بروز جوش را در نم نمک مشاهده نمایید.

آیا شکلات باعث جوش و آکنه صورت میشود؟

شکلات منجر به ایجاد آکنه نمی شود. آکنه در اثر غدد چربی بیش از حد فعال ایجاد می شود. غدد چربی غددی میکروسکوپی هستند که به فولیکول های مو متصل می باشند. وظیفه آن ها ترشح روغن پوست (سبوم) است که به منظور ضد آب کردن بدن از ساقه مو ها عبور کرده و به پوست می رسد. اگر غدد ، بیش از حد روغن پوست ترشح کنند ، کانال در امتداد ساقه مو مسدود می شود. در نتیجه ، ایجاد روغن پوست و سلول های مرده در غدد و فولیکول مو رخ می دهد. این توده راکد و مسدود ، درست در زیر سطح پوست به باکتری ها آلوده می شود و به یک جوش تبدیل خواهد شد. غدد چربی ترشحات خود را در واکنش به مقادیر زیاد هورمون های جنسی ، مانند هورمون های موجود در دوران بلوغ تسریع می کنند. از این رو دلایل آکنه عبارتند از :آیا شکلات باعث جوش و آکنه صورت میشود؟آیا شکلات باعث جوش و آکنه صورت میشود؟

دلایل ایجاد آکنه

1) میزان هورمون های جنسی بالا

2) غدد چربی که به هورمون های جنسی بیش از حد حساس هستند

3) وجود باکتری هایی که از این موقعیت استفاده می کنند.

رابطه شکلات و جوش

شکلات هیچ تاثیری بر ایجاد آکنه ندارد. بر اساس یک پژوهش که در آن 65 نفر با میزان آکنه متوسط ، به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه از افراد شکلات می خوردند و گروه دیگر خوراکی که مشابه شکلات بود اما شکلات در آن وجود نداشت. در آخر ، هیچ تفاوتی میان میزان آکنه افراد دو گروه وجود نداشت.

اگرچه شکلات میزان آکنه را افزایش نمی دهد اما هر چیزی که باعث افزایش سطح هورمون های جنسی شود ، ایجاد جوش را تشدید می کند. به عنوان مثال ، استفاده از درمان جایگزینی تستوسترون برای تقویت میزان پایین تستوسترون می تواند آکنه را بدتر کند. در خانم ها ، قاعدگی منجر به نوسانات هورمونی می شود و بنابراین می تواند آکنه را بدتر کند. به دلیل سه عامل ترکیب شده برای ایجاد آکنه ، درمان های مختلفی با پرداختن به یک یا بسیاری از این عوامل موثر خواهد بود. برخی از درمان ها سطح هورمون جنسی را پایین می آورند ، در حالی که برخی دیگر باکتری ها را از بین می برند. همچنین ، برخی از درمان ها با عریض کردن ساقه های فولیکول برای کاهش انسداد مفید هستند.

علت جوش زدن با خوردن شکلات

با توجه به این توضیحات می توان گفت مصرف شکلات در افرادی که زمینه ی بروز آکنه دارند میتواند به واسطه ی تشدید عوامل منجر به بروز جوش و آکنه شود اما به خودی خود عامل بروز آکنه نخواهد بود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,110