ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، دستگاه های وای فای مانند مودم بی سیم و کامپیوترهای بی سیم شامل فرستنده هایی هستند که از این نوع اشعه مایکروویو استفاده می کنند تا اطلاعات را در هوا که اثر گرمایش مشابهی بر روی بدن دارند، ارسال کنند.

عوارض و مضرات وای فای و روشهای جلوگیری از خطرات وای فای

امروزه بسیاری از تکنولوژی های بی سیم جدید در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. تحقیقات علمی نشان می دهد که اشعه وای فای و تلفن های همراه باعث ایجاد خطراتی روی سلامتی می شود. بنابراین عاقلانه است که تماس با اشعه را به حداقل برسانیم.عوارض و مضرات وای فای و روشهای جلوگیری از خطرات وای فایعوارض و مضرات وای فای و روشهای جلوگیری از خطرات وای فای

حدس می زنم اولین سوالی که باید پرسیده شود این است که اشعه وای فای چیست؟

دستگاه های وای فای اشعه رادیو فرکانس را منتشر می کند که در غیر این صورت به عنوان اشعه مایکروویو شناخته می شود.بیشتر روتر های بی سیم و دستگاه های بی سیم مشابه ، یک میدان از اشعه بی سیم را در24/7 منتشر می کنند.

این اشعه چنانچه پیش از این در بخش سلامت نم نمک گفته بودیم مایکروویو دقیقا همان نوع اشعه ای است که مایکروویو برای طبخ غذا از آن استفاده می کنند.

زمانی که غذا را در مایکروویو قرار می دهید و با اشعه مایکروویو گرم می کنید اصطکاک مولکولی ایجاد شده و غذا را گرم می کند. این "اثر گرما" یا "اثر گرمایی" نامیده می شود.

دستگاه های وای فای مانند مودم بی سیم و کامپیوترهای بی سیم شامل فرستنده هایی هستند که از این نوع اشعه مایکروویو استفاده می کنند تا اطلاعات را در هوا که اثر گرمایش مشابهی بر روی بدن دارند ، ارسال کنند.

لوئیس هرنان ، یکی از دانشجویان دانشگاه نیوکاسل انگلستان ، مجموعه ای از عکس ها را با استفاده از دستگاه کیرلیان ایجاد کرده است که می تواند نشان دهنده توانایی سیگنال های بی سیم با توجه به رنگ باشد.

دوری از امواج وای فای

دفع امواج وای فای با بهترین راهکارها

آیا استفاده از وای فای برای سلامت ما ایمن است؟

کل بحث پیرامون ایمنی اطراف این اثر گرمایش است. برای افراد در اغلب موارد ، هیچ اثر گرمایشی وجود ندارد. در یک طرف صنعت مخابرات و منافع مقرره دیگری وجود دارد.

آن ها می گویند هیچ اثر گرمایشی قابل مشاهده با وای فای و دستگاه های مشابه وجود ندارد که این فن آوری ها در امان باشند و از طرف دیگر ، در حال حاضر هزاران مطالعه بررسی شده توسط دانشمندان در سراسر جهان صورت گرفته است که نشان می دهند اشعه وای فای به طور بالقوه مضر است زیرا این موضوع در مورد اثر گرما نیست. این در مورد تاثیرات بیولوژیکی مضر تری است.

تحقیقات مستقل ، اشعه وای فای را به یک لیست طولانی از تاثیرات بیولوژیکی معکوس ، از جمله :

 • افزایش نفوذ پذیری جریان خون مغز
 • اختلال در متابولیسم گلوکز مغز
 • شکستن زنجیره ای DNA
 • تولید پروتئین های استرس
 • اختلال متابولیسم سلول

مطالعات مستقل همچنین نشان می دهند که اشعه وای فای معمولا باعث بروز چنین علائمی نظیر خستگی ، عصبانیت ، سردرد مداوم روزانه و اختلالات هاضمه می شود. تمام این موارد ممکن است ناخوشایند به نظر برسد اما نگرانی بزرگ تر این است که نتیجه این تاثیرات معکوس بیولوژیکی بیماری های تهدید کننده است.

هزاران مطالعه در رابطه با آلودگی وای فای وایجاد بیماری های جدی از جمله :

سازمان بهداشت جهانی اشعه وای فای را به عنوان گروه 2 سرطان زا طبقه بندی کرده است.

جلوگیری از امواج وای فای

موثرترین روش ها برای دفع امواج مضر وای فای

فواید حفاظت از خود در برابر اشعه وای فای چیست؟

افراد این منافع فوری را درصورت حذف/کاهش قابل توجه اشعه وای فای در محیط گزارش می کنند :

 • بهبود خواب
 • داشتن انرژی بیشتر
 • احساس بهتر
 • اتاق خنک تر
 • احساس درد کمتردر پوست بدن .
 • نداشتن مزه آهن در دهان
 • احساس آرامش بیشتر.

مزایای بالقوه طولانی مدت برای کاهش قرارگیری در معرض اشعه وای فای ، این است که از اثرات مضر بیولوژیکی و بیماری های مرتبط با وای فای به همان اندازه که قبلا ذکر شد ، رنج نمی برید.

توصیه های حفاظتی در برابر اشعه وای فای

در اینجا چند اقدام ساده وجود دارد که می توانید بودن در معرض اشعه وای فای را محدود کنید :

1. استفاده از کابل اترنت

کابل اترنت کابلی است که مودم/روتر را به کامپیوتر متصل می کند. این امکان ارتباط اینترنتی را می دهد. اکثر مردم درباره این کابل لحظه ای فکر نمی کنند. آن ها از کابل که با مودم/روتر تهیه می شود استفاده می کنند اشتباه است.

این کابل اترنت می تواند منبع اشعه باشد و بنابراین باید محافظت شود. کابل های گروه 5، 6، 7 و غیره کیفیتی متفاوت دارند.

2. از کار انداختن عملکرد بی سیم روی تمام دستگاه ها

شما در مودم/روتر بی سیم را غیرفعال کرده اید ، اما همچنین باید بی سیم روی کامپیوتر خود (لپ تاپ ، آی پد ، تبلت)و همچنین چاپگرها ، و هر چیز دیگری که ممکن است قابلیت اتصال وای فای داشته باشند را غیرفعال کنید. بسیاری از مردم این موضوع را نادیده می گیرند. به دنبال گزینه های نرم افزاری در این دستگاه ها باشید تا این کار را انجام دهید.

قدرت پایین وای فای در حال حاضر گزینه ای بر روی تنظیمات بی سیم خاص است. دقت کنید که نرم افزار به شما اجازه انجام این کار را می دهد. و زمانی که تنظیمات را تغییر دادید مطمئن شوید تنظیمات پیش فرض دوباره تکرار نخواهند شد ، چشم را روی آن نگاه دارید.

اگر قادر به غیرفعال کردن وای فای از طریق نرم افزار نیستید ، ممکن است بتوانید وای فای را به صورت فیزیکی قطع کنید (نیاز به دانش الکتریکی دارد).

3. اتصال بی سیم به شبکه کابلی

صفحه کلید بی سیم ، موس ، چاپگر ، اسکنر ، و هر چیز دیگری که دارید ، بی سیم با ورژن یو اس بی بی سیم است. راه حل ها اکنون حتی برای اتصال دستگاه هایی مانند آی پد وجود دارد ، که به گونه ای طراحی نشده اند که در اینترنت از طریق یک رابط اترنت یو اس بی به اینترنت وصل شوند.

چگونه از خطرات وای فای جلوگیری کنیم

دوری از امواج وای فای و نحوه دفع آن

چگونه امواج وای فای را دفع کنیم؟

4. خرید وای فای JRS Eco روتر

چرا؟ زیرا جایگزینی بسیار امن تر برای وای فای استاندارد ارائه می دهد.

5. وای فای همسایه

از نظر قانونی کاری وجود ندارد که بتوانید او را مجبور کنید تا وای فای را بردارند اما با نرمی صحبت آرام داشته باشید. بروید و آن ها را ببینید ، گپ دوستانه ای داشته باشید. به طور ایده آل سطوح اشعه ای را که آن ها و هم خود در معرض خطر قرار می دهند ، نشان دهید. برخی از مطالعات انجام شده در مورد خطرات اشعه فرکانس رادیویی را پرینت بگیرید.

اگر آن ها ناراضی باشند باید تنها به عنوان آخرین راه حل مورد نظر در نظر گرفته شود. محافظ اشعه وای فای به طور موثر ممکن است شامل محافظت از چندین اتاق باشد - این هیچ کار کوچکی نیست.

کاهش تماس با اشعه وای فای بدون قطع آن

می دانم بعضی از مردم نمی توانند خودشان را قانع کنند که دستگاه های بی سیم خود را جمع کنند ، بنابراین در این بخش از سلامت نم نمک در پاسخ و احترام به درخواست شما کاربران نکاتی برای به حداقل رساندن مضرات آن بدون از بین بردن وجود دارد.

1. فاصله خود را حفظ کنید

اشعه وای فای به طور قابل توجهی با فاصله بیشتر کاهش می یابد . بسیاری از روترها نیاز به سیگنال کافی قوی برای حفظ اتصال تا 100 متر از روتر دارند. دقت کنید که فاصله زیادی بین شما و روتر بی سیم تان قرار دهید تا بتوانید بازده اتصال را کاهش دهید.

به یاد داشته باشید : دیوارها اشعه بی سیم را متوقف نمی کنند ، هرگز روتر بی سیم را پشت دیوار اتاق خواب قرار ندهید.

2. شب ها وای فای را خاموش کنید

مطالعات می گویند بزرگ ترین خطر اشعه وای فای شب است بازسازی سلولی ، جوان سازی و سم زدایی متوقف می شود. قابل ذکر است که تولید ملاتونین می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. اگر واقعا نمی توانید روتر بی سیم خود را کنار بگذارید ، می توانید یک تایمر الکتریکی ساده را نصب کنید (تصویر را ببینید)روی سوکت که روتر را در آن متصل می کنید. سپس آن را تنظیم کنید تا آن در طول زمان خواب خاموش شود.

همچنین توصیه می کنم که تایمر مکانیکی را با یک نوار قدرت چند خروجی ، که گاهی یک واحد حفاظت جریان موج نامیده می شود ، ترکیب کنید. اول تمام وسایل کامپیوتری خود را متصل کنید ، لپ تاپ ، دیسک تاپ ، چاپگر ، کنترل بر نوار قدرت . سپس نوار قدرت را به تایمر مکانیکی متصل کنید که آن را به دیوار وصل می کنید.

این به این معنی است که زمانی که تایمر را از ساعت 10 شب تا 6 صبح تنظیم می کنید تا خاموش شود همه چیزها را که به نوار قدرت وصل شده است خاموش می کند.

در این مورد دو مزیت وجود دارد ، علاوه بر پس انداز کردن پول در قبض برق ، همچنین هر گونه تشعشعات الکترومغناطیسی را که این لوازم تولید می کنند از بین ببرید.

توصیه من این است که از یک نوار قدرت استفاده کنیم که جریان موج را در بر داشته و همچنین تضمین می کند که از تجهیزات از ولتاژهای بالاتر محافظت می شود و بر پایه آن فرود آمده است.

مودم وای فای

راه جلوگیری از عوارض امواج وای فای و دفع آن

راه و روش دفع امواج وای فای

3. از یو اس بی آداپتور استفاده کنید

اگر از وای فای یو اس بی آداپتور (برای کامپیوترهای شخصی که در کارت رابط شبکه وایرلس ساخته نشده اند)استفاده کنید)از آن در کابل فرمت یو اس بی(10 متر یا بیشتر)استفاده کنید. اگر از یک 3 جی یا 4 جی یا دانگل برای اتصال به اینترنت در حین سفر استفاده کنید نیز همین کار را انجام می دهد.

کابل یو اس بی به طور قابل توجهی اشعه را کاهش خواهد داد. نکته : اتصال زمانی که در حال گشت زدن در وب هستید وجود دارد و کم تر در معرض اشعه قرار خواهید گرفت کابلی بخرید که حدود 4.5 مترطول دارد.

4. از آهنربا استفاده کنید

یک تکه آهن ربا در مجاورت سیم تلفن خود قرار دهید و یا یک گره کوچک در سیم تلفن خود بیاندازید که از اثر امواج تا حدودی کاسته شود. هیچ گاه درون ماشین از گوشی همراه خود استفاده نکنید.

آیا خط فشار قوی شبکه راه حلی است؟

این کار تحت نام های مختلفی از جمله خط فشار قوی شبکه قرار می گیرد.آداپتورخاص برای ارسال سیگنال اینترنت از طریق سیم کشی خانه یا دفتر به کار می روند.

این چه معنی می دهد؟ این به این معنی است که شما نیازی به داشتن وای فای ندارید ، اما این آداپتورها سیگنال های رادیویی را به سیم کشی خانه معرفی می کنند.

آیا راه حل خنثی کننده ای وجود دارد؟

انواع دستگاه های انرژی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند هماهنگی و/یا خنثی کردن اشعه را انجام می دهند - شما نباید بر این دستگاه ها تکیه کنید تا اساس رویکرد شما به حفاظت ازEMF را شکل دهند. من تنها نیستم که می گویم. در طول سال هاست دانشمند ، مهندسان برق ، پژوهشگران و کارشناسان در مورد این موضوع صحبت کرده اند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن