ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، خیلی از افراد دچار مسمومیت غذایی می شوند و علائمی مثل سردرد و سرگیجه و استفراغ و ... را دارند که برای رفع این علائم سراغ درمان خانگی رفته ایم.

درمان مسمومیت غذایی با روش خانگی

بسیاری از افراد درسنین مختلف دچار مسمومیت غذایی می شوند ، مسمومیت غذایی به دلیل وجود باکتری ، ویروس یا سموم دیگر در مواد غذایی ایجاد می شود. تهوع ، استفراغ ، سردرد ، سرگیجه ، گرفتگی عضلات شکم و اسهال از علائم مسمومیت غذایی بوده و نباید آن ها نادیده گرفت.مواد غذایی موثر در درمان مسمومیت غذاییمواد غذایی موثر در درمان مسمومیت غذایی

اغلب در مسمومیت غذایی این احتمال وجود دارد که بدن آبی زیادی از دست بدهد ، بنابراین در این زمان باید آب بیشتری نوشید تا سموم بدن زودتر دفع شوند.

در واقع زمانی که فرد دچار اسهال و استفراغ شده بهتر است مصرف مایعات و آب را افزایش داده و از خوردن غذاهای جامد و سنگین اجتناب کند که استفاده از این درمان های خانگی برای مسمومیت مفید است.

مواد غذای مفید برای درمان مسمومیت

زنجبیل

زنجبیل ، دارویی بسیار عالی برای درمان تقریبا تمام انواع مشکلات گوارشی و مسمومیت غذایی است ، نوشیدن یک فنجان چای زنجبیل پس از خوردن ناهار یا شام از سوزش سر دل ، تهوع و سایر علائم همراه با مسمومیت غذایی جلوگیری می شود.

برای تهیه چای زنجبیل ، یک قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را در یک فنجان آب به مدت چند دقیقه جوشانده و کمی شکر یا عسل را به آن اضافه کنید.

درمان مسمومیت غذایی با این مواد غذایی

مواد غذایی برای درمان مسمومیت

سرکه سیب

سرکه سیب طبیعی دارای یک اثر قلیایی در متابولیسم بدن بوده و می تواند نشانه های مختلف مسمومیت غذایی را کاهش دهد. این ماده غذایی با تسکین فوری دستگاه گوارش و از بین بردن باکتری ها در درمان مسمومیت بسیار موثر است.

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و قبل از غذا آن را بنوشید ، همچنین می توانید به طور مداوم دو تا سه قاشق چایخوری سرکه سیب رقیق شده میل کنید.

درمان مسمومیت غذایی با این مواد غذایی

مواد غذایی برای درمان مسمومیت

دانه شنبلیله و ماست

ماست خواص ضد میکروبی دارد و با باکتری های عامل مسمومیت غذایی مبارزه می کند ، به علاوه ، دانه شنبلیله در درمان دردهای شکمی موثر است که ترکیب دانه شنبلیله و ماست در تسکین فوری درد معده و رفع استفراغ کمک می کند.

یک قاشق چایخوری دانه شنبلیله را با یک قاشق چای خوری ماست ترکیب کرده و آن را بخورید. (نیازی نیست که دانه های این گیاه را بجوید)

درمان مسمومیت غذایی با این مواد غذایی

مواد غذایی برای درمان مسمومیت

درمان مسمومیت غذایی با این مواد غذایی

مواد غذایی برای درمان مسمومیت

 

لیمو

خواص ضد التهاب ، ضد ویروسی ، و خواص ضد باکتریایی لیمو می تواند در درمان مسمومیت کمک زیادی کند ، اسید لیمو در از بین بردن باکتری های ایجاد کننده مسمومیت غذایی موثر است.

کافی است تا کمی شکر را به یک قاشق چایخوری آب لیمو اضافه کرده و آن را دو تا سه بار در روز بنوشید ، همچنین ترکیب آب گرم با لیمو برای تمیز کردن سیستم گوارشی موثر است.

درمان مسمومیت غذایی با این مواد غذایی

مواد غذایی برای درمان مسمومیت

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن