ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، از کجا بفهمیم لپ تاپ شارژ شده و از کجا بفهمیم لپ تاپ ایسوس شارژ شده و از کجا بفهمیم لپ تاپ hp شارژ شده و از کجا بفهمیم لپ تاپ خاموش شارژ شده و استفاده از لپ تاپ در حال شارژ و لپ تاپ چند ساعت باید شارژ شود و لپ تاپ تازه را چند ساعت شارژ کنیم و مدت زمان نگه داشتن شارژ باتری لپ تاپ ایسوس و شارژ لپ تاپ ایسوس در نم نمک.

از کجا بفهمیم لپ تاپ شارژ شده؟

یکی از مهمترین مشکلات کاربران با لپ تاپ هایشان مربوط به باتری می شود؛ عموما پیشنهاد می شود کاربر پس از پر شدن شارژ لپ تاپ ، آن را از شارژر جدا کند و پس از رسیدن شارژ آن به 20 الی 30 درصد دوباره آن را متصل به شارژر نماید.از کجا بفهمیم لپ تاپ شارژ شده؟از کجا بفهمیم لپ تاپ شارژ شده؟

با این حال بسیاری از کاربران از انجام این کار خودداری می کنند؛ دلیل آن هم واضح است ، همه از شارژ و دشارژ شدن لپ تاپ در حین کار با آن غافل می شوند.

با این تفاسر ، چه خوب است که لپ تاپ خود به ما اطلاع دهد که از شارژ پر یا خالی شده است. در ادامه با این آموزش همراه مای تک شوید.

اطلاع از پایین بودن شارژ

به این قسمت بروید :

Control panel>Hardware & Sound>Power Options>Edit Plan Settings

حال بر روی یکی از حالات باتری کلیک کنید تا آن را ویرایش نماییم. در منو مطابق شکل به پایین رفته و بخش باتری (Battery) را بیابید. اینجا می توانید حالت دریافت هشدار به هنگام کاهش شارژ را تنظیم نمایید.

از کجا بفهمیم لپ تاپ شارژ شده؟

نکته مثبت اینجاست که می توانید زمان دریافت شارژ را برای خود مشخص کنید. این میزان می تواند به هنگام وصل بودن یا نبودن به شارژر تنظیم شود.

هشدار به هنگام شارژ کامل دستگاه

این کار کمی سخت تر به نظر می رسد و دو راه را می توانیم به شما پیشنهاد دهیم؛ اولین راه مراجعه به همان بخش است که بالا از آن یاد شد. در اینجا می توانید درصد مربوطه به هنگام شارژ را بالای 90 و حتی 100 قرار دهید.

اما راه دوم چیست؟

یک فایل یادداشت (Notepad) باز کنید (راست کلیک> New). حال عبارت زیر را در آن وارد کرده و آن را با نام Battery.vbs ذخیره نمایید.

set oLocator = CreateObject("WbemScripting.SWbemLocator")
set oServices = oLocator.ConnectServer("."،"root\wmi")
set oResults = oServices.ExecQuery("select * from batteryfullchargedcapacity")
for each oResult in oResults
iFull = oResult.FullChargedCapacity
next
while (1)
set oResults = oServices.ExecQuery("select * from batterystatus")
for each oResult in oResults
iRemaining = oResult.RemainingCapacity
bCharging = oResult.Charging
next
iPercent = ((iRemaining / iFull) * 100) mod 100
if bCharging and (iPercent > 95) Then msgbox "Battery is at " & iPercent & "%"،vbInformation، "Battery monitor"
wscript.sleep 30000 ' 5 minutes
wend

با اینکار ، هربار با رسیدن باتری به 96 و همچنین 5 درصد یک هشدار به نمایش در خواهد آمد.

از کجا بفهمیم لپ تاپ خاموش شارژ شده؟

راه حل اینکه ببینید شارژ شده یا نه اینه آداپتور که بهش وصله رو از برق بکشید اگه چراغ لپ تاپ در جا خاموش شد یعنی داشته شارژ میشده اگه چند ثانیه روشن موند یعنی باتری از مدار خارج شده بوده است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(27 رای)
64.4%

نظر دادن