با کت چرم زنانه چی بپوشم و با کت چرم دخترانه چی بپوشم و با کت چرم پسرانه چی بپوشم و با کت چرم مردانه چی بپوشم و ست کت چرم و ست کت چرم کوتاه و ست کت چرم بلند و بهترین شلوار با کت چرم و بهترین مانتو با کت چرم و کت چرم قهوه ای و کت چرم قرمز و کت چرم مشکی و کت چرم سفید در نم نمک.

با کت چرم چی بپوشم؟

کت چرم از آن لباس هایی است که سال های طولانی با ما آدم ها همراه بوده و همیشه راهی برای گرم ماندن و البته شیک ترشدن در اختیارمان گذاشته است. در این مقاله از ست کردن کت چرم برای خانم ها و آقایان برایتان گفته ایم. اینکه چطور آن را ست کنید که شیک و جذاب تر شوید.با کت چرم چی بپوشم؟[زنانه ، مردانه ، دخترانه و پسرانه]با کت چرم چی بپوشم؟[زنانه ، مردانه ، دخترانه و پسرانه]

ست کردن کت چرم برای آقایان

آقایان محترمی که به کت چرمی علاقه دارند ، باید بدانند که این نوع پارچه در طرح ها و مدل های مختلفی دوخته می شود. بنابراین ، نگاهی به انواع کت چرمی می تواند ابتکار عمل خوبی در انتخاب استایل به آنها بدهد.

کت چرمی طرح موتورسواری

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم مدل موتورسواری

کت های چرمی طرح موتورسواری حالت اسپرت دارند. این کت ها زرق وبرق بیشتری نسبت به مدل های دیگر کت دارند و وجود زیپ ، یراق ، دکمه و تزیینات اسپرت باعث می شود که توجه زیادی به خودشان جلب کنند. کت های موتوری معمولا یقه پهن و اپل دارند و اگر اپل هم نداشته باشند ، در ناحیه شانه ، دوختی مشخص دارند تا شانه ها را پُر و پهن نشان بدهند. این کت را می توانید در روز و شب به تن و برای موقعیت هایی مانند تردد در خیابان یا رفتن به رستوران و برنامه های غیررسمی به استایلتان اضافه کنید.

کت چرمی مدل بامبِر یا خلبانی

با کت چرم چی بپوشم

کت چرمی خلبانی

همان طور که از نام این مدل از کت پیداست ، کت چرمی بامبر یا خلبانی در ابتدا برای یونیفرم خلبان ها طراحی شده بوده است. اما در حال حاضر ، این مدل در دنیای مدوفشن حضور پررنگی دارد و بسیار هم کاربردی است.

کت های خلبانی چرمی ویژگی شاخصی دارند : آنها در ناحیه مچ و کمر جمع می شوند و حالت آزاد و باز ندارند. این کت های چرمی هم بیشتر حالت اسپرت دارند و برای موقعیت های غیررسمی مناسب اند.

کت چرمی مسابقه ای

با کت چرم چی بپوشم

کت چرمی مسابقه ای

بعد از جنگ جهانی دوم ، کت های چرمی مسابقه ای رواج زیادی پیدا کردند. این کت ها زیپی دارند که با آن کت بسته می شود و معمولا قالب تنگ تر و در اصطلاح فیتی (fit) دارند. طراحی کت های چرمی مینیمالیستی است و جزئیات اندکی در آنها به کار می رود. برای آقایانی که شانه های پهن دارند ، استفاده از این کت ها توصیه می شود. ست کردن کت چرمی مسابقه ای هم باید در استایل های غیررسمی باشد.

کت چرمی با یقه خز

با کت چرم چی بپوشم

کت چرمی با یقه خز

یکی دیگر از مدل های کت چرمی ، کت هایی است با یقه های خز. این کت ها معمولا لایه درونی بیشتری نسبت به کت های چرمی دیگر دارند که باعث می شود ، صاحب کت گرمتر بماند. این مدل ها در ابتدا بیشتر برای خلبان ها طراحی شده بوده و هدف از آن گرم کردن مردان پرواز بوده است.

اما حالا ، کت چرمی با یقه خز از مدل های شیک کت زمستانی است که در دسته بندی از نظر رسمی یا غیررسمی بودن ، بیشتر میل به سمت رسمی شدن دارد. پوشیدن این مدل از کت ها با شلواری ساده و یک یقه اسکی باعث می شود که کیلومترها در جاده خوش تیپی پیش بروید.

کاپشن چرمی مدل کتی

با کت چرم چی بپوشم

کت چرمی در استایل رسمی

کاپشن های چرمی با برشی رسمی مثلا یقه انگلیسی می توانند در موقعیت های رسمی استفاده شوند. استفاده از پیراهن رسمی ، کراوات و جلیقه یا پولیوری دکمه دار به همراه شلواری ساده و رسمی می تواند به شما در ست کردن کت چرم در استایلی رسمی کمک کند.

نکات مهم درباره ست کردن کت چرم مردانه
  • همیشه در خرید کت چرمی به سراغ مواردی بروید که اندازه بدنتان هستند؛ تنگی یا گشادی کت چرم باعث می شود که جلوه کافی نداشته باشد.
  • در انتخاب رنگ کت چرم هم بهتر است به سراغ مشکی بروید. این رنگ با همه چیز ست می شود. در درجه دوم هم رنگ قهوه ای را انتخاب کنید.
  • وقتی کت چرم می پوشید ، برای باقی بخش های استایلتان به سراغ مواردی بروید که ساده هستند و طرح و رنگ زیادی ندارند. رنگ های خنثی جلوه کت چرم را بیشتر می کنند.
  • اگر از کت های چرمی خوب محافظت کنید ، دیر خراب می شوند. آنها را در کاور یا روکشی در کمد آویزان کنید. زیر باران هم کت چرمی تان را نپوشید.

کت چرم از آن عناصر استایل است که تقریبا هیچ وقت از مُد نمی افتد. بنابراین ، اگر به این جنس و سبک از استایل علاقه دارید ، حتما کتی چرمی متناسب با اندام و سلیقه تان بخرید و در کمد لباس هایتان داشته باشید.

چند ایده برای ست کردن کت چرم مردانه

همان طور که گفته شد ، کت چرم مردانه می تواند حالت اسپرت و رسمی داشته باشد. همه چیز به مدل کت منتخبتان بستگی دارد و البته اینکه چه چیزهایی را با آن سِت و هماهنگ می کنید. در ادامه چند ایده برای ست کردن کت چرم آمده است :

ترکیب جین و چرم

با کت چرم چی بپوشم

ترکیب جین و چرم

ترکیب جین و چرم بسیار خوب از آب درمی آید. اگر می خواهید که کت چرمی اسپرتتان را در استایلی غیررسمی بپوشید ، از انتخاب پیراهن و شلوار جین غافل نشوید.

جین در کنار کت چرم ، باعث می شود که این کت جلوه زیباتری پیدا کند. در واقع ، جین حُکم بخش خنثی را در استایل خواهد داشت. از این ترکیب خوشتان می آید؟

استایل رسمی با کت چرمی

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم در استایل رسمی

برای رسمی کردن تیپ خود با کت چرمی چه باید کرد؟ پیش تر گفتیم که اگر برش و مدل کت رسمی تر باشد ، ترتیب دادن استایلی رسمی با آن ممکن و مقدور است. اما اگر مدل کت چرمی تان چندان هم رسمی نیست ، باز هم می توانید استایلی تقریبا رسمی با آن داشته باشید.

پوشیدن یک جلیقه ، کراوات و پیراهن معمولی باعث می شود که استایل رسمی جالبی با کت چرم برای خودتان داشته باشید. شلوار کتان یا پارچه ای هم گزینه ای است که این استایل را تکمیل خواهد کرد.

ترکیب چرم و یقه اسکی

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم و یقه اسکی

یقه اسکی از عناصری است که می تواند استایل را از رخوت و سادگی درآورد. با پوشیدن آن ، نمره استایتان بی حرف وبی بهانه چند پله ارتقا پیدا می کند. البته توصیه پوشیدن یقه اسکی بیشتر مطلوب آقایانی است که گردن متناسب و کشیده دارند.

اگر گردنتان کوتاه باشد ، پوشیدن چنین یقه ای زیاد جالب نخواهد شد. در کل ، ترکیب یقه اسکی با کت چرمی زیبا و دیدنی است و برای موقعیت های نیمه رسمی انتخاب خوبی به نظر می رسد.

ست کردن کت چرم برای خانم ها

کت چرم انتخاب ایدئالی برای خانم های شیک پوش هم هست. در واقع ، انتخاب این کت می تواند تیپتان را بی دردسر شیک و خاص کند. البته نکته ها و دانستنی های درباره ست کردن کت چرم وجود دارد که بهتر است با آنها آشنا باشید.

کت چرمی مشکی

با کت چرم چی بپوشم

کت چرمی بلند زنانه

کت چرمی مشکی با همه چیز ست می شود و برای تمام فصل های سرد مناسب است. اگر اوایل بهار باشد ، این کت را با مانتو یا تونیکی نازک می پوشید. اگر هم که هوا سردتر شده و پاییز و زمستان رسیده است ، باید به فکر لباس های گرمتر برای زیر کت چرمی باشید.

نکته جالب در ست کردن کت چرم برای خانم ها این است که با انتخاب عناصر دیگر استایل از طیف رسمی ، تیپ به حالت رسمی تر درمی آید. جین و بوت برایتان استایلی اسپرت رقم می زند و چکمه ای پاشنه دار در کنار کت چرمی با شلوار رسمی به شما کمک می کند که استایلتان رسمی تر شود.

کت از جنس چرم مصنوعی

با کت چرم چی بپوشم

بعضی ها عاشق سینه چاک کت های چرمی هستند اما به همان اندازه یا حتی بیشتر به طبیعت و موجودات زنده عشق می ورزند. بهترین انتخاب برای چنین افرادی این است که به سراغ چرم های مصنوعی بروند.

چرم های مصنوعی هم در رنگ های مختلف تولید و عرضه می شوند و هم در مدل های مختلف. ضمن اینکه در بیشتر مواقع ، نیاز به رسیدگی کمتری نسبت به چرم واقعی دارند. ست کردن کت چرم از جنسی مصنوعی خیال دوستداران محیط زیست را آسوده می کند.

کت چرمی با یقه خز

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم با یقه خز

پوشیدن کت چرمی با یقه خز می تواند استایلتان را به شدت رسمی و مجلسی کند. به طور کلی ، خز از آن عناصری است که اضافه شدنش به هر استایلی به آن شکوه و زیبایی می دهد.

اگر دور یقه کت چرمی کوتاه یا بلندتان (بهتر است که بلند باشد) ، خز دارد ، برای شرکت در موقعیتی رسمی به طور کامل آماده خواهید بود. یادتان باشد که بخش های دیگر استایل را هم با درجه رسمیتی مشابه خز انتخاب کنید تا توازن در استایلتان موج بزند.

کت چرمی اُورسایز (oversized)

با کت چرم چی بپوشم

کت چرمی قواره بزرگ- استایل وینتیج

کت های چرمی با قواره بزرگ هم گزینه جذابی هستند. در ست کردن کت چرم در استایلتان می توانید به سراغ این گزینه ها بروید و یادتان باشد که انتخاب چنین کتی به شما تیپ خاصی می دهد و پایتان را به دنیای استایل وینتیج باز می کند.

کت های قواره بزرگ هم راحت هستند و هم ظاهر بامزه و اسپورتی دارند. اگر دوست دارید که استایلی متفاوت داشته باشید و از چرم هم خوشتان می آید ، تلفیق کت چرمی و مدل های دوخت قواره بزرگ برایتان جذاب از کار درخواهد آمد.

ست کردن کت چرم طرح دار

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم طرحدار

اگر اهل تدارک دیدن استایل های جذاب و خاص هستید و از سویی چرم را هم دوست دارید ، پیشنهاد می کنیم که از کت های چرمی طرحدار استفاده کنید؛ کت هایی که گل دوزی دارند یا روی آنها فلزات تزیینی چسبانده شده و منجوق فلزی و… دارند.

کت های چرمی نقاشی شده هم از گزینه های خاص و جذابی اند که باعث می شوند تیپتان بسیار جوانانه و حتی نوجوانانه شود. بدیهی است که چنین طرحی از ست کردن کت چرم مناسب موقعیت های رسمی نیست.

نکات مهم درباره ست کردن کت چرم زنانه

  • استایل های متنوعی از کت های چرمی ساخته می شود. شما هستید با یک کت چرم که می توانید آن را با شلوار رسمی ، جین ، پیراهن بلند قابل استفاده در خیابان ، مانتو و تونیک و… به تن کنید. البته اگر مدل کت به شدت اسپرت باشد ، نزدیک شدن به فضای رسمی کار ساده ای نیست.
  • تمام رنگ ها با کت های چرم مشکی در هماهنگی هستند. بنابراین ، در انتخاب رنگ دستتان باز است. البته مانند ست کردن کت چرم مردانه ، در اینجا هم بهتر است که به سراغ رنگ های خنثی بروید تا جلوه کت بیشتر شود.

چند ایده برای ست کردن کت چرم زنانه

خانم ها می توانند از کت های جین کوتاه ، متوسط و بلند استفاده کنند. فقط باید یادشان باشد که باقی بخش های استایل را با آن هماهنگ کنند تا تیپی شیک و زیبا شکل بگیرد. در ادامه چند پیشنهاد داریم :

کت چرم با پیراهن بلند

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم و پیراهن ماکسی

در فصل هایی مانند اوایل بهار و پاییز می توانید از پیراهن های بلند برای پوشیدن زیر کت چرمی استفاده کنید. پیراهنی بلند که پوشیده است و نقش مانتو را دارد ، زیر کت های چرمی بسیار زیبا و جذاب می شود. در انتخاب رنگ پیراهن دستتان باز است. می توانید انواع رنگ ها را برای پوشیدن زیر کت چرم مشکی تان انتخاب کنید.

اگر کت چرمی تان به رنگ های دیگر باشد که باید تناسب رنگی را در نظر بگیرید. اما به طور کلی ، همان طور که پیش تر هم گفته شد ، استفاده از طرحی ساده و رنگی خنثی در کنار کت چرم باعث جلوه بیشتر این لباس در استایلتان می شود.

ست کردن کت چرم با تونیک و مانتوی کوتاه نخی

با کت چرم چی بپوشم

لایه لایه پوشی با کت چرم

اگر کت چرمی تان کوتاه است ، می توانید برای ترتیب دادن استایلی شیک و زیبا به سراغ تونیک ها یا مانتوهای نخی کوتاه هم بروید. از لایه لایه پوشیدن کمک بگیرید و به دنیای تیپ واستایل اسپرت وارد شوید.

برای مثال ، یک تونیک یا مانتوی کوتاه سبک و نخی بپوشید و بعد روی آن هودی به تن کنید. لایه آخر می تواند کاپشن چرمی کوتاهی باشد که استایلی شیک و خاص به شما پیشکش می کند. نظرتان چیست؟

ست کردن کت چرم با چکمه تا زانو

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم با جکمه بلند تا زانو

یکی از استایل های شیکی که با کت چرمی بلند می توانید تدارک ببینید ، استفاده از چکمه بلند است. چکمه های بلندی که تا زانو می آیند در کنار پالتو یا کاپشنی از چرم جلوه زیبایی پیدا می کنند.

اگر تمام اجزای استایلتان مشکی باشد هم که دیگر بسیار شیک تر خواهید شد. ترکیب همیشه برنده مشکی در این استایل می تواند شما را کشیده تر و قدبلندتر نشان بدهد.

کت چرمی به همراه جین گشاد

با کت چرم چی بپوشم

کت چرم با شلوار جین گشاد

یکی از استایل های جذابی که می توان با کت و کاپشن چرم برای خود بسازید ، تلفیق جین و چرم است. اگر شلواری گشاد از جنس جین بپوشید و کت چرمی بلندی هم به استایلتان اضافه کنید ، بسیار شیک و خاص می شوید. البته هرچقدر قدتان بلندتر باشد ، چنین استایلی برایتان مناسب تر خواهد بود.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.