ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، رژیم ها معمولا تهاجم بسیار کمتری نسبت به جراحی دارند اما ممکن است در بعضی از افراد، این رژیم هم باعث آسیب بشود.در این قسمت از ورزش و تناسب اندام نم نمک خطرناک ترین رژیم ها را معرفی کرده ایم.

مضرات و خطرات 36 رژیم لاغری معروف دنیا

بعصی از افراد بیش از حد پیگیر به دست اوردن اندامی متناسب می باشند.جراحی پلاستیک در چند دهه اخیر بین این افراد افزایش پیدا کرده است و افراد اعضای مختلفی از بدنشان را زیر چاقو می برند ، مثل بینی ، چین و چروک ها یا پر کردن لب ها.مضرات و خطرات 36 رژیم لاغری معروف دنیامضرات و خطرات 36 رژیم لاغری معروف دنیا

جراحی های زیادی نیز برای کاهش وزن در افراد صورت می گیرد که طرفداران زیادی دارد. لیپوساکشن ، خارج کردن چربی ها و عمل های دیگری در این مورد وجود دارد که سلبریتی ها نیز به طور گسترده از آن ها استفاده می کنند اما در این بین افرادی هستند که توانایی پرداخت هزینه این عمل های جراحی را ندارند و به همین دلیل از روش های رژیم سنتی استفاده می کنند.

رژیم ها معمولا تهاجم بسیار کمتری نسبت به جراحی دارند اما لزوما همه آن ها امن نیستند در حالی که هیچ اشکالی ندارد که مواد مضر را به طور کامل از رژیم غذایی حذف کنید و غذا های سالم و خانگی مصرف کنید اما ممکن است در بعضی از افراد ، این رژیم هم باعث آسیب بشود.در این قسمت از ورزش و تناسب اندام نم نمک خطرناک ترین رژیم ها را معرفی کرده ایم.

رژیم های ترسناک و عجیب لاغری در گوشه کنار دنیا

رژیم بالن

گاهی اوقات رژیم های خطرناک معمولا بسیار مسخره هم هستند ؛ در بیشتر موارد رژیم های بالن در این دسته از رژیم ها قرار می گیرند.

بیشتر نوجوانان این بالن ها را درون یک مایع قرار می دهند که معمولا آب خالی یا اب لیمو می باشد و معمولا عقیده افراد این است که این رژیم باعث می شود در طولانی مدت سیر بمانید ، بدون اینکه کالری زیادی مصرف کرده باشید و این رژیم در واقع از هیچ سیستم سالمی استفاده نمی کند و گاهی اوقات باعث می شود که غذاها هضم نشده در معده شما باقی بمانند.

در این رژیم بدن همواره تلاش می کند و شکست می خورد و نمی تواند مواد را جا بدهد و به همین دلیل ممکن است افراد با درد مواجه شوند که این درد می تواند زندگی آن ها را به خطر بیندازد و گاهی خطر ترکیدگی نیز وجود دارد و در مواردی که بسیار خطر شدید باشد ، فرد بعد از جراحی ممکن است در اثر عفونت جان خود را از دست بدهد.

رژیم کرم کدو

رژیم کرم کدو مانند نامش می باشد که شخص در این نوع رژیم ها از تخم کرم کدو استفاده می کند و فرد رژیم گیرنده به طور طبیعی خوراک خود را ادامه می دهد و سعی می کند که مواد مغذی را دریافت کند و فرد در زمان کوتاهی به وزن ایده آل خود می رسد و می تواند از داروهای آنتی پاراستیک یا ضد انگل استفاده کند اما معمولا این کرم ها در بدن فرد میزبان زنده باقی می ماند.

افرادی که کرم کدو را وارد بدن خود می کنند ، معمولا هیچ نوع علائمی را تشخیص نمی دهند و به همین دلیل فکر می کنند که رژیم آنها جواب داده است اما متاسفانه اعضای بدن آن ها بعد از مدتی شروع به مشکل می کند و این کرم ها در بدن آن ها بزرگ می شوند و باعث می شود که مواد مغذی را از بدن انسان بگیرند و خودشان مصرف کنند و این انگل ها باعث مشکلات روده می شوند و گاهی اوقات راه روده را سد می کنند و علاوه بر آن این کرم ها می توانند باعث جراحت هایی در بدن فرد شوند.

اسهال ، حالت تهوع و سردرد هنگام مواجهه با این رژیم بسیار طبیعی می باشد.این انگل ها توانایی این را دارند که در بدن فرد دوباره تولید شوند و افزایش پیدا کنند و کرم ها همیشه نمی توانند دفع شوند و آن ها در طول بدن حرکت می کنند و می توانند وارد کبد شوند و کیست ایجاد کنند و همچنین می توانند وارد مغز و قلب انسان نیز بشوند.

این کیست های ایجاد شده می تواند در این قسمت تورم داشته باشد و باعث شود که یکی از اعضای بدن فرد از کار بیفتد و گاهی اوقات افراد بعد از ورود این کرم ها و به وجود آمدن کیست ها جان خود را از دست می دهند و انجام این روش در بیشتر کشورها غیر قانونی است اما گاهی اوقات افراد با توجه به این موارد تنها به دنبال لاغری هستند و این رژیم خطرناک را انجام می دهند.

رژیم های عجیب و غریب

خطرناک ترین و آسیب زا ترین رژیم لاغری

کدام رژیم لاغری خطرناک ترین است؟

رژیم پارینه سنگی

همانطور که از نام این رژیم پیداست ، به زمان گذشته برمی گردد که به آن پارینه سنگی می گویند.در این رژیم تنها خوردن آجیل ، میوه ، سبزیجات ، ماهی و گوشت قرمز را شامل می شود که پشت این رژیم این است که فرد تنها باید این مواد را مصرف کند که اجدادش مصرف می کردند.

به همین دلیل فکر می کنند که این رژیم بسیار عالی می باشد در حالی که افراد در گذشته تنها همین غذاها را برای مصرف در دسترس داشتند و همین امر باعث می شود که افراد در ویتامین هایی دچار کمبود شدید شوند و مشکلات سلامتی دیگری برای آن ها به وجود بیاید.

رژیم پارینه سنگی برای افراد سن بالا خطر بیشتری خواهد داشت و مصرف نکردن غلات و محصولات لبنی باعث می شود که فرد نیمی از غذای مغز را از دست بدهد و عملکرد بدنش به درستی نباشد و به همین دلیل فرد دچار سوء تغذیه ، کمبود ویتامین و بسیاری از بیماری ها در رابطه با نبودن مواد مغذی در بدن می شود.

مونو رژیم

مونو رژیم به رژیمی می گویند که فرد در طول روز تنها باید از یک نوع غذا استفاده کند و معمولا بیشتر مونو دایت ها یا مونو رژیم ها شامل رژیم گریپ فروت و رژیم سوپ کلم است.

اگر بخواهیم به مدت یک ماه فقط از این غذا استفاده کنیم ، خطرات زیادی به بدن می رسد و باعث می شود که بسیاری از ویتامین و مواد مغذی به بدن ما نرسد و عملکرد اعضای بدن مختل شود و علاوه بر آن مونو رژیم ها کمتر از 800 کالری را به فرد می رساند که بسیار کم می باشد.

رژیم پاکسازی

این رژیم طرفداران بسیار زیادی دارد به علت این که افراد مشهور زیادی از آن استفاده کرده اند و آن را به اطرافیان پیشنهاد می دهند. رژیم پاکسازی شامل نوشیدن آب با لیمو ، فلفل و شیره افرا است و مدت این رژیم 10 تا 40 روز می باشد و علاوه بر آن مواد مغذی در بدن فرد بسیار کاهش پیدا می کند و باعث می شود که قند خون به شدت افت کند و سوخت و ساز نیز در بدن به شدت بالا برود که بسیار خطرناک است.

در این رژیم معمولا افراد با کاهش بیش از حد کالری ، وزن زیادی را از دست می دهند که عملکرد طبیعی آنها دچار مشکل خواهد شد. این رژیم باعث می شود که احساس مریضی و افسردگی ، درد به علت گرسنگی و دیگر اتفاقات شدید برای بدن بیافتد و به همین دلیل افرادی که این رژیم را دارند از کالری مورد نیاز بدن چشم پوشی می کنند و متابولیسم آن ها کاهش پیدا می کند و باعث می شود که در کوتاه مدت بسیار ضعیف شوند.

رژیم نیکوتین

این رژیم می تواند افراد را معتاد به این دارو کند.رژیم نیکوتین معمولا به رژیم سیگارت نیز معروف است و این رژیم از نیکوتین استفاده می کند تا اشتهای فرد کاهش پیدا کند.

این رژیم در بین افراد سیگاری بسیار رایج است و اگر دقت کنیم می بینیم که دست های این افراد بر اثر نیکوتین کاملا از بین رفته است و علاوه بر آن خطراتی که این رژیم برای دهان ، گلو و ریه فرد دارد ، می تواند باعث اعتیاد فرد به این دارو نیز شود و حتی اگر فرد از انواع خوردنی نیکوتین استفاده کند اما باز خطرات او را تهدید خواهد کرد.

رژیم کتوژنیک

این رژیم بسیار خطرناک است و می تواند باعث کتون زدگی در فرد شود.کتون زدگی به معنای سوزاندن چربی برای انرژی می باشد و اگر فقط غذای خود را کاهش دهید ، این اتفاق به خودی خود رخ خواهد داد.

بعضی از انواع رژیم ها فقط درصدی از گروه غذایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند که شامل پروتئین و کربوهیدرات می باشد و خطر هایی وجود دارد که یک گروه غذایی را به طور کامل از رژیم فرد حذف کنیم.در این رژیم به علت مصرف داروهای متعدد ، احتمال حمله در فرد بالاست.

رژیم دسر برای صبحانه

محققان ثابت کردند افرادی که دسر می خورند ، نسبت به افرادی که آن را مصرف نمی کنند ، شانس لاغر شدن بیشتری دارند و البته که این کار کمی برای شما خطرناک است.

خوردن دسر در صبحانه شاید در ظاهر بی اشکال به نظر برسد اما صبحانه مهم ترین وعده غذایی می باشد و نباید تنها به خوردن کلوچه ، دونات یا کیک در آن اکتفا کنیم و این مواد شیرین نمی توانند مواد مغذی را به بدن شما برسانند پس به همین دلیل تا شب سرپا نخواهید بود.

رژیم تانگ پچ یا جراحی

معمولا افراد در رژیم ، سختی هایی را متحمل می شوند و این یک امر طبیعی است اما درد های جسمانی چطور؟ درد جسمانی به شما نشان می دهد که رژیم شما غلط می باشد.رژیم تانگ پچ به معنای این است که افراد زیر تیغ جراحی بروند و یک وسیله را در بدن خود وارد کنند که باعث می شود خوردن آن ها سخت شود.

چنانچه بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک اشاره می کند این روش بسیار قدیمی بوده و امروز این کار را با جراحی های پلاستیک انجام می دهند. تحمل درد این رژیم بسیار سخت است و گاهی اوقات افراد تنها دریافت کالری را به مایعات محدود می کنند.

زیرا نمی توانند از غذاهای دیگر استفاده کنند. افراد در این مدت زمان ، چربی زیادی را از دست خواهند داد. به همین دلیل هیچ تقویت و لذتی در وعده های غذایی آنها وجود ندارد.

رژیم همه چیز خواری

آیا تا به حال شده که یک کتاب را بخوانید و از محتوای درون آن متعجب شوید؟

این سوالی است که افراد بعد از خواندن کتاب کالری ها را نشمارید از ما می پرسند و در این کتاب به این موضوع اشاره شده که هر غذایی که دوست دارید ، شامل چربی و پروتئین را مصرف کنید.

فقط از کربن ها دوری کنید و همچنین می توانید سبزی ها را درون روغن آب پز کنید و این کار باعث افزایش چربی در شما نشود و افراد معمولا با کنار گذاشتن کربوهیدرات ها رژیم را ادامه می دهند و تعادل بدنی خود را به هم می ریزند.

رژیم پرولین

سازنده این رژیم به شما می گوید که در این رژیم در واقع نباید هیچ چیز بخورید و تنها مجاز هستید که یک نوشیدنی و یا نوشیدنی هایی به اندازه 400 کالری در روز مصرف کنید که به آن پرولین می گویند. در این رژیم احتمال حمله های قلبی و طیف وسیعی از بیماری ها وجود دارد.

خطرناک ترین رژیم لاغری

آشنایی با عجیب ترین و خطرناک ترین رژیم های لاغری

رژیم های لاغری پر خطر و عجیب

رژیم بیسکویت

بیایید با یکدیگر صادق باشیم.رژیم باید تمام مواد غذایی از هر گروه را شامل شود مثلا نباید فقط رژیم شما شامل دسر باشد و مصرف بیسکویت و کلوچه تنها روی این تمرکز می کند که جلوی اشتها را بگیرد.

مثلا باید کلوچه و بیسکویت در روز مصرف کنید و سپس با یک شام روز را پایان دهید اما کلوچه ها غذاهای سالمی برای بدن نیستند و نیاز به دریافت پروتئین گوشت نیز دارید و این رژیم برای بعضی کار آمد است و باعث می شود که افراد تنها 800 کالری در روز مصرف کنند.

رژیم HCG

احتمالا با هورمون هایی که باعث افزایش و کاهش وزن می شود ، آشنایی داشته باشید.این رژیم هورمون درمانی را در نوع جدیدی انجام می دهد و در این رژیم با زدن یک کرم روی بدن و جذب هورمون اچ سی جی می توانید اشتهای خود را کاهش یا افزایش دهید.

مشکل اینجاست که این رژیم تاثیرگذاری بسیار کمی دارد و علت کاهش وزن هم این است که فرد تنها 800 کالری در روز مصرف می کند که این می تواند بسیاری از مشکلات جسمی که زندگی اش را تهدید می کند را برایش به وجود بیاورد.

رژیم غذای کودک

این رژیم را بسیاری از سلبریتی ها امتحان کردند و به رژیم سلبریتی ها نیز معروف است.در رژیم غذایی بچه باید تنها در روز 14 قوطی غذای بچه مصرف کنید و سپس یک شام کامل داشته باشید و از آن لذت ببرید.

غذای بچه کالری بسیار پایینی دارد و اگر فردی این رژیم را بگیرد شاهد وزن کاهش یافته خود خواهد بود اما دوباره کمبود مواد مغذی به بدن باعث می شود که فرد دچار مشکلات زیادی شود.

رژیم آب گریپ فروت

البته بعضی از رژیم ها هستند که به شما پیشنهاد می دهند از تمام مواد غذایی مورد علاقه خود استفاده کنید و هیچ محدودیتی را برای خود ایجاد نکنید حتی موادی مثل کره ، دسر و غذاهای سرخ کردنی.

چه کسی دوست ندارد که با این برنامه غذایی لاغر شود؟

این برنامه رژیم توصیه می کند غذاهایی را بخورید که آن ها را دوست دارید مخصوصا پروتئین ها و چربی ها اما کربن ها را محدود کنید و سپس 64 اونس آب گریپ فروت در روز مصرف کنید.

این نوشیدنی بسیار چربی سوز می باشد و متاسفانه ثابت شده است که این رژیم باعث می شود مواد مغذی شما همراه با چربی ها نیز از بین برود و در کوتاه مدت دچار مشکل شوید.

رژیم سوپ

این رژیم تنوع زیادی دارد و معمولا سوپ کلم یا سوپ مرغ توصیه می شود.این رژیم به گونه ای است که باید صبحانه بخورید و باقی روز را با سوپ شکم خود را پر کنید.

ظاهر آن ساده است اما انجام آن سخت می باشد و این رژیم تنها محدود کننده کالری می باشد و شاید از وزن شما کم شود اما به بدن انسان آسیب وارد می شود.

شیک پروتئین

پروتئین ، شیرین کننده ها و دیگر محتواهای مواد غذایی این چنینی می تواند باعث ایجاد نفخ در بدن فرد شود و سازمان سلامت و بهداشت امنیت این شیک های پروتئینی را ارزیابی نکرده است و نمی داند که این مکمل های رژیمی چه تاثیری بر فرد دارند.

مثل پودر ها و ترکیبات پروتئینی اما در واقع این رژیم شما را گول می زند زیرا هر چقدر که در طول روز غذا کم بخورید ، این شیک های پروتئینی کالری بسیار زیادی دارند و در کاهش وزن شما تاثیر زیادی نخواهد داشت.

چای سم زدا

چای های رژیمی شامل گیاهان و علف ها هستند و در این رژیم برگ های سنا به کار رفته که یک ماده فعال ضد یبوست می باشد و در این نوع رژیم شما الکترولیت های بدن را با آب از دست می دهید اما گاهی اوقات ممکن است دچار گرفتگی عضلات شوید و مشکلات قلبی برای شما به وجود بیاید.

روزه متناوب

بعضی از مطالعات نشان می دهد که روزه گرفتن در زمان طولانی و متناوب فوایدی برای بدن دارد اما لزوما برای بدن خوب و یا امن نیست و شاید برای بدن شما ضرر داشته باشد و اگر در طولانی مدت ، مواد غذایی بدن شما نرسد باعث می شود که توده عضلانی شما از بین برود و بدن تان دچار کم آبی شود و این رژیم باعث افزایش وزن برای فرد در طولانی مدت می شود و متابولیسم نیز کاهش پیدا می کند.

رژیم تک غذایی

این رژیم می تواند تنها رژیم قارچ ، رژیم بیسکویت ، رژیم گریپ فروت و غیره باشد و در این رژیم باید غذایی را که دوست دارید انتخاب کنید و فقط از آن مصرف کنید.

خطرات زیادی برای این نوع رژیم وجود دارد. کمبود گروه های غذایی باعث کمبود مواد مغذی در بدن می شود و باعث می شود که فرد دچار بیماری هایی در کوتاه و بلند مدت شود.

 عجیب ترین رژیم های غذایی

عجیب ترین رژیم غذایی خطرناک برای لاغری

لاغری با رژیم های پرخطر دنیا

رژیم ارتش

این رژیم باعث می شود که تنها محدود به مصرف هزار کالری در روز باشید و گاهی اوقات این کم انرژی فرد را ملزم می کند که شبانه روز را بخوابد و در این رژیم معمولا نان تست و تن ماهی به کار می رود و باید سعی کنید که از هر چیزی به مقدار بسیار کم مصرف کنید و این کار باعث می شود که متابولیسم شما در طول زمان کاهش پیدا کند و بدتر اضافه وزن بگیرید و خطرهای زیادی مثل سرگیجه و بیهوشی در این رژیم وجود دارد.

رژیم سفال و زغال

افراد در شبکه های اجتماعی دوست دارند که از نوشیدنی های سم زدای زغالی و خاک رس استفاده کنند ، در حالی که در بیمارستان ها این مواد را برای خارج کردن مواد سمی از بدن انجام می دهند اما برای رژیم ، این کار اصلا مناسب نیست و باعث می شود که دچار یبوست شوید و مواد درون بدن شما بماند و فاسد شود.

رژیم زیبایی در خواب

یکی از بدترین چیزهایی که می توانید برای سلامت خود انجام دهید ، این است که خودتان را در خواب لاغر کنید و این رژیم باعث می شود که خواب شما حدود 10 ساعت در روز باشد.

یعنی زمانی که خواب هستید نمی خورید و این کار نه تنها به کاهش وزن شما کمک نمی کند ، بلکه بعضی از متخصصان عقیده دارند که بسیار خطرناک می باشد و نباید داروهای خواب آور بخورید و تنها کاری که باید بکنید این است که از کالری های اضافه دوری بجویید تا بدن سالمی داشته باشید.

رژیم متناسب با گروه خونی

آیا گروه خونی خود را می دانید؟ این موضوع بسیار اهمیت دارد و آن ها را بر پایه گروه خونی شما تنظیم می کنند.این رژیم باعث می شود فقط غذاهایی را مصرف کنید که بر اساس خون شماست و نکته جالب اینجاست که هیچ شواهد علمی برای این کار وجود ندارد و این رژیم تنها غذا ها را محدود می کند و در اصل تفاوتی با دیگر رژیم ها نخواهد داشت.

رژیم تنفسی

شاید برایتان مسخره باشد اما بهتر است بدانید که افرادی که این رژیم را در پیش می گیرند ، تنها با آب ، نور خورشید و چایی به مدت چند ماه زنده می مانند.متخصصان این رژیم را هرگز قبول ندارند و زندگی کردن بدون غذا و مایعات مختلف را برای انسان خطرناک می دانند و اگر بخواهید که تنها بر پایه اکسیژن و نور خورشید زنده بمانید ، خیال باطلی در ذهن دارید.

رژیم 5 بار گاز زدن لقمه

در این رژیم می توانید فقط از یک غذای کامل ده گاز بزنید.متخصصان سلامت این رژیم را در حالت حداقلی از لحاظ سلامت تایید کردند و در این رژیم بهتر است که از صبحانه صرف نظر کنید و سپس 5 قاشق برای ناهار و 5 قاشق برای شام در صورت برنجی بودن غدا مصرف کنیم.

رژیم اتکینز

این نوع رژیم بسیار شناخته شده برای برخی از رژیم گیرنده ها مناسب نیست. در این رژیم غذاهای سالمی مانند میوه ها را حذف می شود و در آن فرد غذاهایی که سرشار از چربی های ناسالم هستند را می خورد. دستورات و قوانین این برنامه غذایی ، بسیار سخت است.

رژیم سوپ کلمبا

این رژیم به سوپ معجزه گر نیز مشهور است . افرادی که این رژیم را می گیرند به مدت 7 روز سوپ کم کالری می خورند تا در یک هفته 5 کیلو وزن کم کنند اما به عقیده متخصصان چنین چیزی ممکن نیست.

بیشتر وزنی که در این برنامه غذایی کم می شود آب است بنابراین کاهش وزن دائمی نیست. همچنین این رژیم به دلیل سدیم بالا ، پروتئین بسیار پایین ، به فرد رژیم گیرنده احساس ضعف و نفخ دست می دهد.

رژیم غذایی اسلیم فست

این برنامه غذایی بر پایه یک محصول خاص و کاملا بی تاثیر است. شاید در کوتاه مدت شاهد کاهش وزن باشید ، اما این برنامه ها مسلما نمی توانند تاثیری ماندگار روی شما بگذارند.

رژیم شکلات

در این برنامه غذایی فرد با خوردن شیک های شکلاتی رژیمی میزان مصرف کالری در روز پایین می آورد. در این رژیم شکلات مانند یک جایگزین ویتامین استفاده می شود و برای مدتی بسیار کوتاه فرد را لاغر می کند.

بهترین رژیم لاغری در جهان

خطرناک ترین رژیم های لاغری و آسیبات آن ها

انواع رژیم های لاغری و خطرناک ترین آن ها

رژیم غذایی فینگولد

دکتر بنجامین فینگولد نوعی رژیم غذایی ابداع کرد که از مواد شیمیایی عامل بیش فعالیخالی است. این برنامه شامل غذا و مصرف برخی داروها و مواد بهداشتی است. این برنامه غذایی به صورت فیزیکی مضر نیست اما استفاده از آن عاقلانه نیست.

رژیم هالیوود

در این رژیم افراد تنها از آبمیوه استفاده می کنند . آبمیوه سرشار از قند است و مسلما وزنی که کم خواهید کرد تنها وزن آب بدنتان است که پس از مدتی باز خواهد گشت.

رژیم غذایی گریپ فروت

این برنامه غذایی وحشتناک که در آن کالری و طعم بسیار کم است. در این برنامه فرد مقدار زیادی آب گریپ فروت می نوشد که سبب زخم معده می شودو مصرف آن با برخی داروها خطرناک است.

رژیم آب و آبلیمو

این معجون را حتی نمی توان یک برنامه غذایی نامید چون در واقع چیزی نمی خورید پس نمی توانید در بلند مدت این برنامه را ادامه دهید و موقتی است و نتیجه آن خیلی زود باز می گردد.

رژیم غذایی سرکه سیب

برنامه سرکه سیب به این خاطر موفق است که بعد از خوردن سرکه به صورت مستقیم دوست ندارید چیزی بخورید و اشتهای شما سرکوب می شود و باعث می شود میل افراد به خوردن کم شود اما . سرکه سیب به مرور زمان ، معده را اذیت خواهد کرد و راه سالمی برای کنترل اشتها نیست.

رژیم چای وویی

این چای خاص هیچ چیز خاصی ندارد و همان چای اولانگ است و مزیتی بیشتر از همان چای های معمولی ندارد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن