ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

فصل کاشت نهال و احداث باغ که فرا می­رسد افراد بسیاری ممکن است از طرق مختلف اقدام به عرضه نهال کنند ، از فروشندگان بسیاری که با یک وانت در محله ­ها پرسه می­زنند گرفته تا مغازه دارهایی که ممکن است حتی در زمینه فروش گل­های آپارتمانی فعالیت می­کنند و در این بین نهالستان­ها نیز اقدام به عرضه نهال می­کنند.

مزایای خرید نهال میوه گیـلاس و آلبالـو از نهالستان ها

فصل کاشت نهال و احداث باغ که فرا می­رسد افراد بسیاری ممکن است از طرق مختلف اقدام به عرضه نهال کنند ، از فروشندگان بسیاری که با یک وانت در محله­ ها پرسه می­زنند گرفته تا مغازه دارهایی که ممکن است حتی در زمینه فروش گل­های آپارتمانی فعالیت می­کنند و در این بین نهالستان­ها نیز اقدام به عرضه نهال می­کنند.مزایای خرید نهال میوه گیلاس و آلبالو از نهالستان هامزایای خرید نهال میوه گیلاس و آلبالو از نهالستان ها

در اینجا این سوال مطرح می­شود که از چه مرکزی خرید خود را انجام دهیم که معتبرتر باشد و آیا خرید ما باید حتما از نهالستان باشد یا خیر؟ در این خبرنامـه شما را با مزیت­ها و معایب خرید از هر مرکز آشنا می­کنیم تا بتوانید تصمیم درستی در زمان درست بگیرید پس با ما همراه باشید.

مزایای خرید نهال میوه گیلاس و آلبالو از نهالستان ها

فروشنده های دوره گرد نهال

همه شما حتما با فروشنده­هایی که اقدام به عرضه نهال به صورت دوره گرد می­کنند و با یک وانت به صورت سیار در محله­ ها به ویژه در فصل کاشت نهال می­چرخند رو به رو شده اید ، آیا خرید نهال در فصل کاشت از این فروشنده­ها می­تواند کار درست و بی نقصی باشد؟ در ادمه مزایا و معایب خرید از این فروشنده­ها را بیان می­کنیم :

 • دسترسی آسان :

تنها و تنها مزیت خرید از فروشنده­های دوره گرد دسترسی آسان به نهال است ، در این روش شما نیازی به مراجعه به مغازه فروش نهال و یا نهالستان ندارید و فروشنده خود به شهر شما آمده و نهال را عرضه می­کند.

 • عدم اطمینان از سلامت نهال :

فروشنده­های دوره گرد هیچ گاه ضمانتی برای سلامت نهال به شما ارائه نمی­کنند ، نهال­ها بدون گواهی سلامت بوده و شما تنها می­توانید سلامت ظاهری نهال را چک کنید ، اینکه آیا نهال نسبت به سن از رشد قـدی کافی برخوردار است یا خیر و آیا شاخه­های سالم و سرحالی دارد یا خیر؟

اینها تنها مواردی است که شما می­توانید با چشم خود چک کنید اما ، لودگی به آفات و بیماری­های پنهان در خاک و یا در خود درخت را نمی­توانید تشخیص دهید و ممکن است با این کار نهال آلوده را وارد باغ و یا باغچه خود کنید.

بیشتر بدانید : https://paliznahal.ir/care-after-purchase

 • عدم ارائه شناسنامه اصالت نهال :

فروشنده­های دوره گرد هیچ گونه سندی مبنی بر تایید اصالت نهال ارائه نمی­کنند ، ارقام مختلف به ویژه در زمانی که در خواب به سر می­برند و برگ و بار ندارند و هنوز میوه ای تولیدنکرده اند به راحتی از هم قابل تشخیص نیستند و تنها چیزی که اصالت رقم را اثبات می­کند شناسنامه نهال است ، فروشنده­های دوره گرد ممکن است یک نهال را به شما تحت عنوان یک رقم خاص بفروشند و بروند و در صورتی که اشتباه کرده باشند شما دیگر دسترسی به آنها نخواهید داشت.

 • عدم ارائه راهنمایی­های کارشناسانه برای کاشت و نگهداری از نهال :

برخی ازخریداران نهال باغدار نبوده و خریداران خانگی هستند و برای کاشت و نگهداری از نهال در حیاط منزل نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند ، فروشنده های دوره گرد ممکن است اطلاعات مختصر و البته در بسیاری از موارد اشتباه را به این خریداران در خصوص نحوه کاشت نهال ارائه کنند و به همین دلیل است که در بسیاری از موارد خرید از این فروشنده­ها محکوم به شکست است.

فروشنده­های مغازه ای

نوع دوم از فروشنده­ها که در فصل کاشت نهال اقدام به عرضه نهال می­کنند مغازه دارانی هستند که سابقا و در طول سال اقدام به فروش نهال درختچه­ های زینتی و همیشه سبز می­کنند و یا اقدام به فروش گل­های زینتی و آپارتمانی می­کنند و در فصل کاشت نهال به ویژه در اسفند ماه برای سود بیشتر نهال را نیز عرضه می کنند ، اما آیا خرید از این فروشنده­ها کار درستی است یا خیر؟ در ادامه مزایا و معایب خرید از این فروشنده­ها را نیز بررسی می­کنیم :

 • امکان اعتراض به خرید در صورت عدم رضایت از نهال :

در صورتی که از نهال خریداری شده رضایت نداشته باشید محل مغازه مشخص بوده و خریدار می­تواند به مغازه مراجعه کند و نسبت به نهال خریداری شده اعتراض خود را اعلام کند.

اطلاعات تکمیلی :

https://travel.gaijinpot.com/japan-sightseeing-essentials/cherry-blossoms-japan/winter-cherry-blossoms-in-japan

 • عدم ارائه ضمانتنامه ، گواهی سلامت و شناسنامه نهال :

ضمانتنامه ، شناسنامه و گواهی سلامت که برای باغداران بسیار اهمیت دارد و در بخش پیش نیز به آن پرداختیم توسط این فروشنده­ها ارائه نشده و یا به ندرت برخی از این موارد ارائه می­شود و بنابراین اطمینانی از اصیل بودن و سالم بودن نهال وجود ندارد.

 • معطل ماندن نهال پیش از کاشت در محل مغازه :

مغازه محلی با درهای باز و پر رفت و آمد است و محل مناسبی برای نگهداری چند روزه نهال پیش از کاشت نیست.

 • عدم ارائه راهنماییهای درست در مورد نحوه کاشت و نگهداری از نهال :

فروشنده ای که تخصصی در زمینه فروش نهال ندارد نمی­تواند راهنماییهای درست و کافی در این زمینه به مشتریان ارائه کند و بنابراین در بسیاری از موراد حتی عدم آگاهی نسبت به نیازهای خاص هر رقم گیـلاس و آلبالـو ممکن است سبب شود که به مشتریان راهنمایی­های غلط ارائه کنند.

مزایای خرید نهال میوه گیلاس و آلبالو از نهالستان ها

عرضه مستقیم نهال از نهالستان

راه دیگر که باغداران می­توانند از آن نهال مورد نیاز خود را تهیه کنند نهالستان است ، خرید مستقیم از نهالستان ممکن است از نظر برخی تنها یک مزیت داشته باشد و آن قیمت پایین­تر نهال است ، اما خرید مستقیم از نهالستان البته نهالستان­های معتبر و مجوز داری مانند پالیز نهال مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه این مزیت­ها را عنوان می کنیم.

 • ارائه شناسنامه اصالت نهال ، گواهی سلامت نهال و ضمانتنامه :

خرید از نهالستان این اطمینان را به مشتریان به ویژه باغدارانی که قصد خرید انبوه نهال برای احداث باغات هکتاری خود را دارند می­دهد که هم نهال­ها سالم هستند و هم دقیقا همان رقمی را که می­خواهند به آنها ارائه می­کنند.

 • ارائه مشاوره و راهنماییهای درست و کارشناسی شده :

نهالستان­های معتبر کارشناسان مشاوری دارند که می­توانند بر اساس شرایط خاص هر منطقه و حتی شرایط خاص خاک زمین مورد نظر شما راهنمایی­های لازم برای کاشت اصولی نهال گیـلاس و آلبالـو را ارائه کنند و در این شرایط احتمال عدم گیرایی نهال بسیار پایین می­آید.

 • امکان مرجوع کردن نهال :

با توجه به ضمانتنامه ای که نهالستان­های معتبر ارائه می­کنند در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد سلامت و یا اصالت نهال امکان مرجوع کردن نهال وجود داشته و باغداران در این شرایط خسارت نمی­بینند.

عیب خرید از نهالستان :

این مزیت­ها به اندازه کافی قانع کننده هستند که هر باغداری را به خرید از نهالستان­های معتبر ترغیب کند اما یک عیب کوچک ممکن است باغداران را از خرید از نهالستان منصرف کند و آن عدم دسترسی به نهالستان­های معتبر در همه شهرها است.

بله درست است که نهالستان­های معتبر در چند شهر وجود دارند اما امروزه این نهالستان های معتبر بستر خرید اینترنتـی را با راه اندازی وبسایت فراهم کرده اند و مشتریان می­توانند از سراسر ایران بدون نیاز به مراجعه حضوری خرید خود را پس از دریافت مشاوره رایگان انجام دهند.

مزایای خرید نهال میوه گیلاس و آلبالو از نهالستان ها

کلام آخر :

با توجه به مزیت­ها و معایبی که در خرید نهال از فروشنده­های مختلف عنوان کردیم دریافتید که خرید از نهالستان به صورت مستقیم و بدون واسطه مزیت­های بسیاری داشته و تنها عیب آن نیز با راه اندازی بستر خرید و فروش اینترنتی نهال از طریق وبسایت برطرف شده است.

تماس با پالیز نهال :

09144501007

09144501008

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن