ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار و ارتفاع استاندارد صندلی اداری و ابعاد صندلی انتظار و ابعاد صندلی ناهارخوری و ابعاد میز اداری ام دی اف و ارتفاع استاندارد صندلی مطالعه و ابعاد صندلی چرخدار و اندازه استاندارد میز و صندلی و ارتفاع استاندارد میز کار صنعتی در نم نمک.

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

بگذارید تکلیفتان را روشن کنیم! هیچ ابعاد استاندارد خاصی برای صندلی های اداری وجود ندارد. اما می توان گفت که بیشتر این صندلی ها دارای چنین ابعاد حدودی هستند :طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدارطول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

 • ارتفاع 41 تا 51 سانتی متری
 • عرض 48 تا 53 سانتی متری
 • عمق 38 تا 48 سانتی متری

ابعاد کلی صندلی اداری بسته به ارتفاع تکبه گاه و اینکه صندلی به نکیه گاه گردن مجهز است یا نه ، متفاوت است. با توجه به این که اندازه صندلی از کف تا بالای آن چقدر باشد ، می تواند اندازه ای حدودا بین 79 تا 102 سانتی متر داشته باشد.

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

به طور کلی می توان سه نوع اندازه را برای صندلی های اداری در نظر گرفت که با توجه به ویژگی های فیزیکی خود و توقعاتی که از صندلی دارید ، می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید. این سه نوع اندازه صندلی عبارت هستند از :

کوچک

اندازه این صندلی ها نسبت به اندازه استاندارد صندلی کمتر است و مناسب افرادی کوتاه قد است. این صندلی ها نسبت به صندلی های استاندارد باریک تر هستند ، پشتی کوتاه تر دارند و کفی شان عمق کمتری دارد.

استاندارد

صندلی های اداری با ابعاد استاندارد برای بیشتر افراد مناسب هستند؛ چون برای فردی با قد و وزن میانگین ساخته شده اند که وزن عمومی در حدود 113 کیلوگرم دارد و قدش حدودا بین 152 تا 183 سانتی متر است. با این حال ، تنظیمات ارگونومیک برای صندلی در دسترستان است.

بزرگ

این صندلی های اداری معمولا برای برای افرادی طراحی می شوند که دارای قد بلند و جثه بزرگ هستند. صندلی های اداری بزرگ مناسب افرادی است که قدی بیشتر از حدود 183 سانتی متر دارند. ظرفیت وزنی این صندلی ها نیز از حدود 227 کیلوگرم در نظر گرفته می شود.

سایر ابعاد صندلی اداری هم در نظر بگیرید

یک صندلی اداری خوب باید با ارگونومی بدن مطابقت داشته باشد و اندازه هایی مانند طول دسته صندلی ، طول پایه ، ارتفاع کلی صندلی ، ابعاد تکیه گاه و ابعاد پشتی سر صندلی را در نظر بگیرد تا احساس راحتی و آرامش را به کاربر هدیه دهد.

برای انتخاب صندلی اداری ایدئال خود باید به هر کدام از این اندازه ها توجه کنید تا هر چه بیشتر خود را از خطراتی که صندلی نامناسب به همراه دارد ، دور نگه دارید.

ارتفاع دسته صندلی

دسته های صندلی از بخش های بسیار مهم صندلی اداری شما هستند؛ زیرا آرنج ها را در حالت راحتی قرار می دهند و تنش را از روی شانه هایتان بر می دارند.

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

عامل اساسی برای انتخاب دسته مناسب صندلی ، ارتفاع و پهنای آن است که برای یک صندلی استاندارد باید به ترتیب 12.7 تا 20 و 5 تا 10 سانتی متر باشد.

برای افرادی که قدشان تقریبا کمتر از 168 سانتی متر یا بیشتر از حدود 183 سانتی متر است ، ارتفاع دسته صندلی باید به ترتیب ، 22.86 و 12.7 سانتی متر باشد تا آرنج هایتان بتوانند با زاویه 90 درجه روی آن قرار بگیرند.

تکیه گاه و پشتی سر صندلی

طراحی تکیه گاه صندلی معمولا در تولیدکننده های مختلف ، متفاوت است اما به دنبال صندلی ای باشید که هوای کمرتان را داشته باشد و پشتتان در هنگام نشستن روی صندلی ، کاملا احساس راحتی کند.

علاوه بر این ، پشتی سر صندلی به شما اجازه می دهد که به سرتان استراحت دهید و بدنتان حالتی عالی به خود بگیرد.

اما ابعاد تکیه گاه و پشتی سر صندلی اداری استاندارد باید چقدر باشد؟ این ابعاد صندلی اداری عبارت هستند از :

 • بلندی تکیه گاه : 45.7 تا 55.8 سانتی متر
 • بلندی پشتی سر : 12.7 تا 15 سانتی متر

علاوه بر این ، تکیه گاه صندلی باید به قدری عریض باشد که کمرهای پهن را پشیتبانی کند. عرض تکیه گاه باید حداقل 30.4 تا 48 سانتی متر باشد.

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

در بررسی تکیه گاه مناسب صندلی ، شیب پشتی را نیز در نظر بگیرید. صندلی ای را انتخاب کنید که بتوانید پشتی آن را از 90 تا 120 درجه بخوابانید.

پشتیبان کمر

پشتیبان یا تکیه گاه کمر یکی از ضروریات صندلی اداری است؛ چون هنگام نشستن ، ستون فقرات شما را به صورت طبیعی خمیده نگه می دارد.

اگرچه ارتفاعی مشخص برای پشتیبانی کمر صندلی وجود ندارد ، مطمئن شوید که آن قدر پهن است که کمرتان را به طول کامل پشتیبانی کند و 2.5 یا 5 سانتی متر بالاتر از کمربندتان یا خط کمربرندتان قرار بگیرد.

پایه صندلی

در بررسی ابعاد صندلی اداری ، از ارتفاع ، عرض و چرخش پایه صندلی غافل نشوید. ارتفاع پایه صندلی برای اینکه حالتی پایدار را به پایه بدهد و اجازه کج شدن به آن ندهد ، از 55.8 تا 70 سانتی متر متغیر است.

یک صندلی اداری متحرک معمولا برای حرکت و چرخش 360 درجه ای ، به چرخ و چرخاننده مرکزی مجهز است. اما ابعاد چرخ های صندلی اداری باید چقدر باشد؟

ارتفاع چرخ ها اغلب بین 6.3 تا 7.6 سانتی متر است. زمانی که ارتفاع مناسب صندلی اداری را محاسبه می کنید ، باید ارتفاع چرخ ها را هم در نظر بگیرید.

ارتفاع ایدئال صندلی اداری چقدر است؟

ارتفاع یکی از مهم ترین بخش های ابعاد صندلی اداری است که روی سلامتی شما تاثیرگذار است. از نظر ارگونومیکی می توان یک ارتفاع استاندارد برای صندلی های اداری در نظر گرفت؛ ارتفاعی که اثرات منفی بر ران ها ، شانه ها ، گردن و حتی بازوهای شما را در هنگام کار به حداقل می رساند.

برای تشریح ارتفاع ایدئال صندلی اداری ، باید کمی به عقب بگردیم و توضیح دهیم در موقع نشستن باید چه وضعیتی داشته باشید :

 • پاهای شما باید بدون تلاش اضافی کف زمین را لمس کند و زانوهایتان باید با زاویه 90 درجه خم شوند.
 • اگر با کامپیوتر کار می کنید ، باید ساعدهایتان در ارتفاع یکسان و موازی با میز قرار بگیرند. در این وضعیت باید آرنج هایتان زاویه 90 تا 110 درجه به خود بگیرند.

توجه داشته باشید که دو قانون بالا همیشه با هم هماهنگ نیستند و تنظیم کردن آن ها کمی دشوار است ، ولی نه غیرممکن!

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

دو بخش محاسبه بهترین ارتفاع صندلی اداری کدام است؟

حالا که می دانید باید روی صندلی چه وضعیتی داشته باشید ، می توانید بهترین ارتفاع صندلی اداری را محاسبه کنید. اما این محاسبه چگونه انجام می شود؟!

بخش اول- هر دو پایتان کاملا زمین را لمس کنند

اگر الان روی صندلی مورد نظرتان نشسته اید ، می توانید به راحتی این وضعیت را بررسی کنید. ارتفاع صندلی اداری را به گونه ای تنظیم کنید که هر دو پایتان کاملا روی کف زمین قرار بگیرند و زانوهایتان زاویه 90 درجه بگیرند.

مراقب باشید که صندلی را بیش از حد پایین نیاورید که این وضعیت نیز برایتان خطرناک است. بیش از حد پایین آوردن صندلی ، روی استخوان های پایین ناحیه لگن یا توبروزیت های ایسکیال شما ، تاثیر منفی می گذارد.

روش دیگر برای محاسبه قرارگیری کامل پاهایتان روی زمین که سریع تر است و می توانید در فروشگاه مبلمان اداری مورد نظرتان ، به سرعت آن را بررسی نمائید ، دو مرحله دارد :

 1. مقابل صندلی بایستید و ارتفاع آن را به گونه ای تنظیم کنید که کفی صندلی دقیقا زیر کلاه زانویتان قرار بگیرد.
 2. حالا روی صندلی بنشینید ، هر دو پایتان را آزادانه روی زمین قرار دهید و مطمئن شوید که فاصله ای در حد 3 تا 5 سانتی متر بین لبه صندلی و پشت زانوهایتان وجود داشته باشد.

بخش دوم- ساعدهایتان را با سطح میز موازی کنید

اکنون باید اطمینان پیدا کنید که ساعدهایتان در ارتفاعی درست قرار می گیرند. برای این کار ، ارتفاع صندلی خود را تا جایی بالا ببرید که آرنج هایتان زاویه 90 تا 100 درجه بگیرند. ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که آرنج هایتان موازی با میز یا کمی بالاتر از سطح میز با شیب رو به پایین قرار بگیرد.

با تنظیم درست ارتفاع صندلی اداری ، شانه هایتان در وضعیت راحت و مچ های دستانتان در وضعیت خنثی قرار می گیرند با این کار ، خستگی بازوهای شما کمتر می شود و در طول زمان به مشکلاتی مانند سندروم تونل کارپال دچار نمی شوید.

ارتفاع صندلی اداری متناسب با قد هر کس چقدر است؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد ، متوجه شدید که نمی توان یک ارتفاع استاندارد صندلی اداری را برای افراد با قدهای مختلف در نظر گرفت و باید هر کس بر اساس خودش ، بهترین ارتفاع صندلی را تنظیم کند.

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

در این قسمت از مقاله «ابعاد صندلی اداری» ، جدولی پیش رویتان قرار می گیرد که ارتفاع ایدئال صندلی را بر اساس قد هر شخص نشان می دهد.

قد (بر حسب سانتی متر) ارتفاع ایدئال صندلی (بر حسب سانتی متر)
149 40.2
151.5 40.9
154 41.5
156.5 42.2
159 42.9
161.5 43.6
164 44.2
166.5 44.9
169 45.6
171.5 46.3
174 46.9
176.5 47.6
179 48.3
181.5 49
184 49.6
186.5 50.3
189 51
191.5 51.7
194 52.3
196.5 48.353
199 53.7
201.5 54.4
204 55
206.5 55.7
209 56.4
211.5 57.1
214 57.7
216.5 58.4

البته خیلی به این جدول وابسته نباشید! چون در پایان هر روز ، نسبت بدن هر فرد کمی متفاوت است و ابعاد صندلی مناسب برای شخصی با قدی خاص ممکن است برای شخصی دیگر با همان قد مناسب نباشد.

عمق مناسب صندلی اداری برای هر کس چقدر است؟

عمق صندلی یکی دیگر از ابعاد صندلی اداری است که برای انتخاب صندلی مطلوبتان باید به آن توجه کنید. منظور از عمق صندلی ، فاصله میان قسمت پایینی تکیه گاه و جلوی صندلی در قسمت کفی صندلی است؛ یعنی فاصله بین جایی که در هنگام نشستن قسمت پایین کمرتان را به تکیه می دهید تا جایی که زانوهای شما باید خم شود.

در جدول زیر ، به عمق مناسب صندلی برای افراد با قدهای حدودی مختلف اشاره شده است.

قد (بر حسب سانتی متر) عمق صندلی (بر حسب سانتی متر)
144 36.6
152.5 38.6
162.5 44.2
170 45
175.5 45.3
185.5 47.8
193 53.1

برای اندازه گیری ابعاد صندلی اداری ، به این نکات توجه کنید

برای این که ابعاد صندلی اداری را به درستی اندازه گیری کنید ، باید به برخی نکات توجه کنید. این نکات عبارت هستند از :

 • برای این که بتوانید صندلی اداری را در ارتفاع های مختلف تنظیم کنید ، یک صندلی با مکانیسم ارتفاع قابل تنظیم تهیه کنید که بتوانید ارتفاع صندلی را از 15.24 تا 20.32 کم و زیاد کنید.
 • فاصله انتهای صندلی و حفره پشت زانوهای خود را اندازه بگیرید. حالا 4 سانتی متر از این مقدار کم کنید تا عمق دقیق صندلی مشخص شود.
 • هنگام اندازه گیری تکیه گاه ، بررسی کنید که بالای نکیه گاه دقیقا به پشت شانه های شما ختم می شود یا برای این که راحت تر باشید ، بالاتر قرار می گیرد.
 • تکیه گاه سر دقیقا باید پشت سر شما را پشتیبانی کند و از آن بالاتر نرود.
 • در هنگام اندازه گیری طول دسته صندلی ، بررسی کنید که آرنج های شما با زاویه 90 درجه خم می شوند و شانه هایتان در حالت راحت قرار دارند.
 • تکیه گاه باید درست زیر شانه هایتان یا چند سانتی متر دورتر از شانه ها قرار بگیرند تا از باز شدن گسترده بازوها جلوگیری کنند.
 • یک صندلی اداری که دارای پشتی مجهز به تکیه گاه کمر و همین طور مکانیزم شیب (تا 80 یا 120 درجه) است ، انتخاب کنید.
 • تکیه گاه باید به اندازه کافی پهن باشد که تمام پشت شما را پوشش دهد.

طول و عرض و ابعاد استاندارد صندلی چرخدار

توجه کنید که برای این که در هنگام نشستن پشت میز ، باید علاوه بر بررسی ابعاد صندلی اداری ، ابعاد میز اداری را نیز مورد بررسی قرار دهید تا تلاش هایتان به نتیجه برسد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن