ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، نحوه تشخیص چرم گاوی و نحوه تشخیص چرم گاوی از چرم گوسفندی و نحوه تشخیص چرم گاوی از چرم بزی و تشخیص کفش چرم اصل و تقلبی و چرم اصل و تشخیص کاپشن چرم اصل و چرم گاوی اصل و تست چرم با فندک و تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی و قیمت چرم گاوی و کیف چرم اصل در نم نمک.

نحوه تشخیص چرم گاوی از چرم گوسفندی و بزی

اگر قصد خرید یک محصول چرم طبیعی دارید آیا میتوانید تشخیص دهید که محصول چرمی که خرید می کنید از چرم گاوی در ساخت آن استفاده شده است یا چرم بز و گوسفند؟نحوه تشخیص چرم گاوی از چرم گوسفندی و بزینحوه تشخیص چرم گاوی از چرم گوسفندی و بزی

چرم گاوی

دسته بندی انواع چرم طبیعی

در دسته بندی انواع چرم طبیعی چرم ها در سه دسته قرار می گیرند :

  1. چرم سبک 
  2. چرم نیمه سنگین 
  3. چرم سنگین

این دسته بندی بر اساس جثه حیوان انجام می شود :

  • چرم بز ، چرم سبک
  • چرم گوسفند ، چرم نیمه سنگین
  • چرم گاو ، چرم سنگین

نحوه تشخیص چرم گاوی از چرم گوسفندی

پوست گوسفند انعطاف پذیرتر ، نرم تر و همچنین وزن کمتری نسبت به پوست گاو دارد ، به همین دلیل است که برخی افراد به دلیل این ویژگی ها ، برای پوشاک راحت تر هستند. پوست بره کشدارتر و انعطاف پذیرتر است و به دنبال دستکش است. این دستکش ها به پوشنده اجازه می دهد تا اشیا را از طریق چرم احساس و چنگ بزند.

نحوه تشخیص چرم گاوی از چرم بزی

قیمت چرم گاوی گران تر است یا چرم بزی؟

در حالت کلی جدا از نوع دباغی و فینیشینگ چرم ، چرم گاو از چرم بز گران تر است .

قیمت چرم گاوی دباغی شده خام (رنگ نشده) به طور میانگین بیش از دو برابر چرم بزی دباغی شده خام (رنگ نشده) به فروش می رسد .

چرم گاوی

تفاوت چرم گاوی و چرم بزی از لحاظ ضخامت ، درشتی و نرمی

اگر قصد تشخیص جنس کیف چرم ، دستکش چرم ، کفش چرم ، کمربند چرم و … را دارید باید بدانید که :

چرم بزی بسته به نوع دباغی (چرم مخصوص ساخت کیف ، چرم مخصوص ساخت دستکش و …) چه نازک و چه ضخیم باشد ، در هر حال نسبتا نرم و لطیف است ، چرم بز انعطاف پذیری و نرمی و یکی از راه های تشخیص چرم بزی نرمی و لطافت خاص محصول است و مشخصه دوم آن وجود بر آمدگی ها و برجستگی های ریز روی سطح چرم است .

از چرم بزی بدلیل نرمی و لطافت و انعطاف پذیری بالا ، بیشتر جهت ساخت محصولات چرم زنانه از قبیل کیف مجلسی چرم زنانه ، کیف لوازم آرایش چرم ، دستکش چرم ، پالتو چرم ، کت چرم ، کیف پول چرم زنانه و … استفاده می شود .

چرم گاوی بسته به نوع دباغی (چرم مخصوص ساخت کیف اداری چرم ، چرم مخصوص ساخت کیف پول چرم و …) چه نازک و چه ضخیم باشد به طور ویژه و خاص پردازش می شود و بسته به نوع محصولی که قرار است از چرم گاوی از ساخت آن استفاده شود می تواند هم نرم و منعطف باشد و هم خشک و ضخیم باشد ولی در حالت کلی چرم نسبت به چرم بزی خشک تر و سخت تر است.

به همین دلیل از چرم گاوی بدلیل ایستایی و مقاوت بالاتر بیشتر جهت ساخت محصولاتی چون انواع کیف اداری چرم ، کیف لپ تاپ چرم ، کیف پول چرم مردانه و زنانه ، کمربند چرم ، کیف دوشی چرم ، کیف پاسپورتی چرم ، جاکارتی چرمی ، جاکلیدی چرم و … استفاده می شود .

به راحتی می توان با لمس محصول چرمی تشخیص دهید که از چرم گاوی ساخته شده است یا چرم بزی .

چرم گاوی

تشخیص چرم طبیعی گاوی و بزی بر اساس اندازه جلد چرم

هر جلد چرم بزی با توجه به جثه حیوان حداقل از 6 پا تا 12 پا می باشد .

هر جلد چرم گاوی حداقل از 18 پا (کوچک پا) تا 50 پا (بزرگ پا) می باشد.

البته این نکته را نیز بدانید که چرم های بزرگ پا بدلیل دور ریز و پرتی کمتر در هنگام ساخت محصول نسبت به چرم های کوچک پا مقرون به صرفه تر هستند به همین خاطر معمولا چرم های بزرگ پا گران تر به فروش میرسند .

هر چند امروزه با توجه به وجود طرح های گوناگون و بر اساس سلیقه دوست داران محصولات چرم طبیعی از انواع فینیشینگ چرم جهت ساخت محصولات با ظاهر های متفاوت ، میتوان چرم ها را با طرح هایی چون چرم های چاپ ساده ، چرم گاوی فلوتر ، چرم گاوی شرانک ، چرم گاوی اشبالت ، چرم گاوی الگانت ، چرم گاوی میلینگ ، چرم چاپ سوسماری ، چاپ پوست ماری ، چاپ کروکودیلی ، چاپ سنگفرشی ، چاپ دایموند و … تولید کرد .

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نظر دادن