در ادامه با بیوگرافی کامل قاسم افشار یا بهرام افشار گوینده و مجری تلویزیون به همراه عکسهای مرحوم قاسم افشار گوینده با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه قاسم افشار گوینده(Ghasem Afshar)

  • نام اصلی : بهرام افشار
  • متولد : 13 آبان 1330 تهران
  • مرگ : 26 اردیبهشت 1397 (66 سال)
  • زمینه فعالیت : گویندگی
  • پیشه : گوینده
  • علت مرگ : سکته قلبی

بیوگرافی کامل قاسم افشار گوینده خبر

قاسم افشار یا بهرام افشار متولد 13 آبان 1330، تهران از گویندگان باسابقه خبر شبکه اول صدا و سیما بود.بیوگرافی قاسم افشار مجری و گوینده خبر + زندگینامه و همسربیوگرافی قاسم افشار مجری و گوینده خبر + زندگینامه و همسر

 قاسم افشار گوینده اخبار

قاسم افشار گوینده اخبار

او که از ابتدای انقلاب 1357 گوینده اصلی اخبار سیاسی در این سازمان بود ، پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388 دیگر در اخبار تلویزیون ایران ظاهر نشد.

زندگی

افشار دوشنبه 13 آبان 1330 در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران و قصرشیرین طی کرد. سپس برای ادامه تحصیل به مدرسه عالی پارس رفت و در رشته روانشناسی ادامه تحصیل داد. با وقوع انقلاب فرهنگی تحصیلات دانشگاهی او نیمه تمام ماند؛ ولی بعد از بازگشایی دانشگاه ها کارشناسی روانشناسی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرد. او سپس کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ نمود.

او از کودکی و دوران مدرسه به اجرای برنامه علاقه داشت و در دوره دبیرستان این علاقه به سمت گویندگی خبر کشیده شد. وی علاوه بر گویندگی اخبار صدا و سیما ، به عنوان کارشناس ارشد با سازمان پژوهش های علمی نیز همکاری می کرده است.

عکس جوانی قاسم افشار گوینده

عکس جوانی قاسم افشار گوینده

وضعیت ازدواج و همسر قاسم افشار

او متاهل است ولی از همسر قاسم افشاری خبری منتشر نشده است.

قاسم افشار و دخترش

قاسم افشار و دخترش

مرگ دخترش مائده افشار

در سالهای پایانی دهه 60 ودر شرایطی که در اوج فعالیت حرفه ای بود ، دخترش را در اثر خفگی از دست داد ، براساس آنچه نقل شده مرگ فرزندش در اثر انسداد مجاری تنفسی به دلیل بسته شدن با پاک کن بوده.

وضعیت ازدواج و همسر قاسم افشار

صدا و سیما

افشار از سال1358 یا 1360 کار گویندگی خبر را در صدا و سیما آغاز نمود او از قدیمی ترین گویندگان صدا و سیما بود. سعید فانیان مدیر سابق شبکه سوم سیما در سایت شخصی خود گفته که قاسم افشار فقط در موارد اندکی با رادیو همکاری کرده و همواره گوینده اصلی مشروح اخبار تلویزیون بوده است. به گفته فانیان ، افشار همواره بعنوان چهره شاخص خبر سیما مطرح بوده و در کار خویش مسلط بود.

فؤاد بابان دیگر گوینده خبر پس از بازنشستگی درباره افشار گفته است :

تاثیر خبری که مثلا از زبان قاسم افشار شنیده می شود با آنچه جوانی تازه فارغ التحصیل می خواند ، خیلی متفاوت است… آقای افشار از یکه تازان عرصه خبر بودند که به مدت 30 سال تنها در یک بخش خبری ماندند و خبر مشروح شبکه یک را خواندند در حالی که من ، آقای حیاتی ، سلطانی و… علاوه بر گویندگی بخش های مختلف خبری رادیو و تلویزیون در سایر برنامه های مختلف زنده و تولیدی دیگر هم فعالیت می کردیم ، اما ایشان حتی خبر نیم روز را هم با این که متعلق به شبکه اول بود ، نپذیرفتند. آقای قاسم افشار در مدت خدمتشان حتی یک روز غیبت یا یک دقیقه تأخیر نداشتند. یک گاف یا تپق در خبرخوانی او دیده نمی شد حال آن که ما در این مدت با صدها اشتباه ، ایراد ، تپق و مشکل مواجه بودیم.

قاسم افشار گوینده قدیمی خبر

قاسم افشار گوینده قدیمی خبر

نظرات

افشار به عنوان یکی از گویندگان باتجربه و پیش کسوت ، نظریاتی در باب گویندگی خبر و حواشی آن دارد. بنا به تعریف او ، «خبر تنها آگاهی رساندن است» به گفته او تجربیاتی که در زمان گویندگی اخبار جنگ ایران و عراق به دست آورد ، هیچگاه تکرار نخواهند شد. او درباره سانسور اخبار در ایران گفته است :

«در کشور ما بین خبر سقوط هواپیما در برزیل تا سقوط همین هواپیما در عربستان تفاوت زیادی است.»

از دید او مورد پسندترین اخبار ، خبرهای مربوط به سازندگی کشور ایران بوده و همیشه آرزو می کرده که خبر سقوط صدام حسین را او اعلام کند و برعکس مایل نبوده که خبر درگذشت آیت الله خمینی را او اجرا کند.

خروج از صدا و سیما

اگرچه در اردیبهشت 1387 خبرگزاری های داخلی ایران گزارش دادند که افشار آخرین روزهای خود را در صدا و سیما سپری می کند ، ولی فانیان در دی ماه 1390 گفت که افشار دو سال است به همکاری خود با تلویزیون خاتمه داده است.

عکسهای بهرام افشار

عکسهای بهرام افشار

علت کناره گیری افشار از زبان محمدرضا حیاتی

محمدرضا حیاتی گوینده خبری صدا و سیما حرف و حدیث هایی که که درباره رفتن همکارش قاسم افشار از صدا و سیما زده میشود را تکذیب کرد.

 علت کنره گیری افشار از زبان محمدرضا حیاتی

او با بیان این مطلب که صحبتی درباره آقای افشار مطرح شد و عکس های او در فضاهای مجازی دست به دست شد ، درحالی که چنین چیزی به هیچ وجه واقعیت ندارد ، به روزنامه شرق گفته : «حقیقت این است که آقای افشار به دلایلی از خبر خداحافظی کردند و مسئله اتفاقات گفته شده در ارتباط با کار او هیچ نقشی نداشت. البته آقای افشار هم باید می دانست ترک کردن میدان خبر در آن شرایط باعث انتشار چنین شایعاتی می شود و می توانست رفتن خود را به تأخیر بیندازد.»

درگذشت

قاسم افشار در 26 اردیبهشت 1397 در اثر سکته قلبی درگذشت.


عکسهای بهرام افشار

علت مرگ قاسم افشار

علت مرگ قاسم افشار

عکسهای قاسم افشار

عکسهای قاسم افشار


منابع : نم نمک | قاسم افشار گوینده اینستاگرام/ قاسم افشار گوینده فیسبوک/ صفحه شخصی قاسم افشار گوینده/ قاسم افشار گوینده ویکی پدیا/ قاسم افشار گوینده تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(16 رای)
77.6%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.