شب چهارشنبه سوری و تاریخ شب چهارشنبه سوری و تاریخ شمسی شب چهارشنبه سوری و شب چهارشنبه سوری در تقویم امسال و تاریخچه شب چهارشنبه سوری و شب چهارشنبه سوری چه شبی است و تاریخ دقیق شب چهارشنبه سوری و شب چهارشنبه سوری چند شنبه است و شب چهارشنبه سوری چندمه و روز چهارشنبه سوری در تقویم میلادی و علت نامگذاری شب چهارشنبه سوری و شب چهارشنبه سوری و شب جهانی چهارشنبه سوری در تقویم قمری و شب چهارشنبه سوری در تقویم قمری در نم نمک.

شب چهارشنبه سوری چه روزی است؟

  • غروب سه شنبه 23 اسفندماه
چهرشنبه سوری چه شبی است؟

چهارشنبه سوری یکی از جشن های ایرانی است که از غروب آخرین سه شنبه ماه اسفند ، تا پس از نیمه شب تا آخرین چهارشنبه سال ، برگزار می شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصه اصلی آن است. این جشن ، نخستین جشن از مجموعه جشن ها و مناسبت های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر ، به صورت جمعی در فضای باز برگزار می شود.تاریخ شب چهارشنبه سوری سال 1402 چه روزی است؟تاریخ شب چهارشنبه سوری سال 1402 چه روزی است؟

این جشن از جشن های بسیار مهم ایران است که هر سال این آیین برگزار می شود.

شب چهارشنبه سوری چه روزی است؟

ایرانیان در شب چهارشنبه سوری گاه سه کپه آتش (به نشانه سه پند بزرگ ایرانیان باستان : اندیشه نیک و کردار نیک و گفتار نیک) یا هفت کپه آتش (به نشانه هفت امشاسپندان) فراهم می کنند.

این مطلب مفید بود؟
(8 رای)
100%

نظر دادن