ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، خلاصه داستان فیلم سرهنگ ثریا و بازیگران فیلم سرهنگ ثریا و گریم بازیگران سرهنگ ثریا و بازیگر مرد سرهنگ ثریا و بازیگر زن سرهنگ ثریا و اسامی بازیگران فیلم سرهنگ ثریا و موضوع فیلم سرهنگ ثریا و عکس پشت صحنه فیلم سرهنگ ثریا و بیوگرافی بازیگران فیلم سینمایی سرهنگ ثریا و سریال سرهنگ ثریا و مجموعه تلویزیونی سرهنگ ثریا و حواشی فیلم سرهنگ ثریا و افتخارات سرهنگ ثریا و جوایز سرهنگ ثریا و عوامل ساخت فیلم سرهنگ ثریا را در نم نمک ببینید.

خلاصه داستان و معرفی بازیگران فیلم سرهنگ ثریا

فیلم سینمایی سرهنگ ثریا به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج و تهیه کنندگی جلیل شعبانی محصول سال 1401 است.بیوگرافی بازیگران فیلم سرهنگ ثریا [داستان و نقش]بیوگرافی بازیگران فیلم سرهنگ ثریا [داستان و نقش]

فیلم سرهنگ ثریا

فیلم سرهنگ ثریا چند دقیقه است؟

90 دقیقه

خلاصه داستان فیلم سرهنگ ثریا

امیرعلی تنها پسر ثریا با سودای مهاجرت به آلمان و به کمک قاچاقچی به اسم یاشارآنکاریی به ترکیه می رود ، اما در آنجا توسط سازمان منافقین اغفال و ربوده می شود و سر از پادگان اشرفِ عراق در می آورد. ثریا که بعد از مرگ شوهرش به تنهایی بچه ها را بزرگ کرده ، بعد از سقوط صدام به اتفاق تعدادی از خانواده های منافقین جهت دیدار پسرش بعد از دوازده سال به اشرف می رود؛ ولی مسعود رجوی اجازه ملاقات نمی دهد. ثریا کم نمی آورد و می گوید آنقدر در اشرف می مانم تا بالاخره اجازه ملاقات با پسرم به من داده شود. کم کم تعداد خانواده های خواهان ملاقات بیشتر شده تا جایی که آنها برای اسکان موقت خود در دل بیابانهای دیاله کمپی به اسم کمپ آزادی درست روبه روی پادگان اشرف برپا می کنند. با اولین فراری از اردوگاه اشرف ، ثریا و خانوادهها برای ماندن در اشرف مصمم تر می شوند. اما در این میان چالش هایی دارند از جمله شرایط سخت زیستی در دیاله ، و از همه مهمتر حضور نفوذی هایی از طرفداران سازمان منافقین که همه جوره چوب لای چرخشان می گذارند تا زودتر آنجا را ترک کنند. چرا که حضور خانواده ها و تشویق به فرار تبدیل به یکی از اساسی ترین معضلات فرقه رجوی در سال های پس از سقوط صدام شده است. عقید (سرهنگ به زبان عربی) عنوانی است که آدم های پشت در اشرف و از همه مهمتر شرطه های عراقی به ثریا دادهاند ، زیرا ثریا با توجه به روحیاتی که دارد خودجوش تبدیل به فرمانده کمپ آزادی (کمپ خانواده های چشم انتظار) شده و رهبری این تحصن چند ساله را به عهده می گیرد. در پایان هر کدام از این خانواده ها و فرزندانشان سرنوشتی پیدا می کنند؛ اما امیرعلی پسر ثریا موفق به فرار نمی شود اما ثریا همچنان سرسختانه مصمم به مبارزه برای رهایی پسرش است.

فیلم سرهنگ ثریا

بازیگران فیلم سرهنگ ثریا
  • ژاله صامتی در نقش ثریا عبداللهی
  • وحید آقاپور 
  • حمیدرضا محمدی 
  • دیبا زاهدی 
  • شهروز آقایی پور
  • سلیمه رنگزن
  • منیره حسین زاده
  • رها رهبانی نیا 
  • مجید پتکی
  • مجید نظیمی آرانی

ژاله صامتی در فیلم سرهنگ ثریا

ژاله صامتی در فیلم سرهنگ ثریا

ژاله صامتی در فیلم سرهنگ ثریا

ژاله صامتی در فیلم سرهنگ ثریا

دیبا زاهدی در فیلم سرهنگ ثریا

دیبا زاهدی در فیلم سرهنگ ثریا

جوایز و افتخارات در جشنواره فیلم فجر 1401

رده نامزد نتیجه
بهترین موسیقی متن بهزاد عبدی نامزدشده
بهترین بازیگر نقش اول زن ژاله صامتی نامزدشده
بهترین فیلم اول لیلی عاج دیپلم افتخار
سیمرغ بلورین گوهرشاد برنده

ژاله صامتی در فیلم سرهنگ ثریا

ژاله صامتی در فیلم سرهنگ ثریا

ژاله صامتی در این فیلم ، نقش «ثریا عبداللهی» مادری که تمام توان و جان خود را برای نجات تنها فرزند پسرش و سایر عزیزان خانواده ها از اسارتگاه اشرف را گذاشت ، بازی کرده است.

فیلم سرهنگ ثریا

عوامل فیلم سرهنگ ثریا

نویسنده و کارگردان : لیلی عاج ، تهیه کننده : جلیل شعبانی ، مدیر فیلمبرداری : علیرضا برازنده ، تدوین : فرامرز هوتهم ، موسیقی : بهزاد عبدی ، طراح صحنه : بابک پناهی ، طراح لباس : مهرناز اکبری ، طراح چهره پردازی : مهدی صیاد ، صدابردار : حسین بشاش ، صداگذاری : آرش قاسمی ، مجری طرح : مجید صادقی ولنی. محصول سازمان هنری رسانه ای اوج

لیلی عاج در فیلم سرهنگ ثریا

لیلی عاج در فیلم سرهنگ ثریا

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن