ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل مسعود پزشکیان رئیس جمهور به همراه عکس های خانوادگی و شخصی مسعود پزشکیان و عکس همسر دکتر مسعود پزشکیان و پدر و مادر مسعود پزشکیان و مذهب مسعود پزشکیان و پدر مسعود پزشکیان اهل کجاست و تصادف همسر پزشکیان و دکتر فاطمه مجیدی همسر دکتر پزشکیان و شغل پدر مسعود پزشکیان و مسعود پزشکیان مهسا امینی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه مسعود پزشکیان و همسرش(Masoud Pezeshkian)

  • نام اصلی : مسعود پزشکیان
  • متولد : 7 مهر 1333 مهاباد
  • زمینه فعالیت : سیاست و پزشکی
  • پیشه : پزشک و سیاستمدار
  • مدرک تحصیلی : فوق تخصص جراحی قلب
  • سالهای فعالیت :
  • قد مسعود پزشکیان :
  • فرزندان : 4

بیوگرافی کامل مسعود پزشکیان

مسعود پزشکیان متولد 7 مهر 1333 مهاباد ، آذربایجان غربی پزشک و سیاستمدار ایرانی است.بیوگرافی دکتر مسعود پزشکیان و همسرش + فرزندانبیوگرافی دکتر مسعود پزشکیان و همسرش + فرزندان

مسعود پزشکیان - Masoud Pezeshkian

مسعود پزشکیان - Masoud Pezeshkian

فارغ التحصیل فوق تخصص جراحی قلب از دانشگاه علوم پزشکی می باشد که از سال 1387 به عنوان نماینده تبریز ، آذرشهر و اسکو در دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی فعالیت می کند و در دوره های هشتم ، نهم ، دهم و یازدهم نیز نماینده همین حوزه انتخابیه بوده است. پزشکیان در دوره دهم ، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بود.

تغییر نام خانوادگی

عکس منتشر شده از صفحه توضیحات شناسنامه مسعود پزشکیان و فامیلی قبلی وی بازتاب گسترده ای در اینستاگرام داشته است. در این تصویر که در شبکه های اجتماعی فراگیر شده ، نام خانوادگی مسعود پزشکیان رئیس جمهور ایران پیش از پزشک شدن او ، «پوزیده» بوده است.

البته این خبر را نمی توان رسما تایید کرد.

عکس جوانی مسعود پزشکیان

عکس جوانی مسعود پزشکیان

خانواده ، اصالت و شغل والدین

مسعود پزشکیان در شهر مهاباد آذربایجان غربی به عنوان فرزند چهارم یک خانواده تورک زبان از پدر و مادری اهل ارومیه به دنیا آمد.

پدرش کارمند بهداری جمعیت شیر خورشید (هلال احمر) و مادرش خانه دار بوده و دو برادر و چهار خواهر دارد.

اوایل زندگی

در محله جهودی ها در مهاباد بزرگ شد و از مقطع ابتدایی تا تقریبا سیکل را در این شهر گذراند تا اینکه برای ادامه تحصیل به ارومیه رفت و در هنرستان روستایی مشغول تحصیل شد.

مسعود پزشکیان

خدمت سربازی

بعد از گرفتن دیپلم صنایع غذایی در ارومیه سال 1352 عازم خدمت سربازی شد و ابتدا دوره شش ماه سپاه ترویج و آبادانی در کرج را گذراند.

در نهایت مابقی دوره دو ساله خدمت سربازی خود را در زابل گذراند تا اینکه سال 1354 ترخیص شد.

عکس مسعود پزشکیان در جبهه

عکس مسعود پزشکیان در جبهه

از پزشکی تا ریاست دانشگاه

او دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1364 به پایان رساند و در سمت مربی فیزیولوژی شروع به تدریس در دانشکده پزشکی نمود. در سال 1369 تخصص خود در رشته جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز اخذ کرد و سپس در سال 1372 فوق تخصص جراحی قلب را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت نمود و بلافاصله در بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز استخدام شد که بعدها رئیس این بیمارستان شد. پزشکیان در رشته جراحی عمومی و جراحی قلب ، تخصص گرفت و موفق شد تا در سال 1373 تا 1379، ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز را عهده دار شود. او سردبیر ژورنال پژوهش قلبی-عروقی و قفسه سینه است که در مرکز تحقیقات قلبی-عروقی دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر می شود.

مسعود پزشکیان

قبل و بعد از انقلاب

در دوران انقلاب گروه های کوچک قرآنی و نهج البلاغه را در دانشگاه راه انداخت و حضور فعالی در تظاهرات از جمله قیام مردم تبریز در 22 بهمن ایفا کرد.

بعد از انقلاب ، انجمن اسلامی دانشگاه تبریز را تاسیس کرد سپس بعد از مدتی کوتاه انقلاب فرهنگی شد و پزشکیان در قالب گروه جهاد سازندگی به مناطق محروم رفت.

عکس های اینستاگرام مسعود پزشکیان

عکس های اینستاگرام مسعود پزشکیان

وضعیت ازدواج و همسر مسعود پزشکیان

همسرش پزشک متخصص زنان بود. پزشکیان همسر و یکی از فرزندان خود را در سال 1373 بر اثر سانحه رانندگی از دست داد و پس از آن هرگز ازدواج نکرد.

نام همسر مسعود پزشکیان رسما اعلام نشده ولی در بسیاری از رسانه ها گفته می شود نام همسر مرحوم ایشان دکتر فاطمه مجیدی جراح زنان و فوق تخصص نازایی است.

مسعود پزشکیان و دخترش زهرا پزشکیان

مسعود پزشکیان و دخترش زهرا پزشکیان

 فرزندان و شغل آن ها

ثمره این ازدواج چهار فرزند بود که یکی شان فوت کرد و حالا دو پسر بنام مهدی پزشکیان و یوسف پزشکیان و یک دختر بنام زهرا پزشکیان دارد.

یوسف تحصیلکرده دکترای فیزیک است و همسرشان حورا فارغ التحصیل ارشد شیمی می باشد.

مهدی دکتری رشته برق دارد و همسرش فاطمه نیز کارشناسی ارشد حقوق دارد و زهرا دخترم فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شریف دارد و کارمند جم است.

پسران مسعود پزشکیان

پسران مسعود پزشکیان

 

به خاطر بچه ها ازدواج نکردم

ادامه زندگی پس از مرگ همسرم برای من که یک دختر و دو پسر داشتم خیلی سخت بود.

به خاطر بچه ها تصمیم گرفتم تنها بمانمچون بچه ها ممکن بود راحت با این موضوع کنار نیایند.

مسعود پزشکیان و دخترش زهرا پزشکیان

مسعود پزشکیان و دخترش زهرا پزشکیان

از بیمارستان تا سیاست

بعد از پایان دوره فوق تخصصی در بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز مشغول بکار شد تا اینکه سال 1373 ریاست آن را نیز به مدت کوتاهی برعهده گرفت.

او سپس به ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز درآمد و به مدت شش سال عهده دار این مسئولیت بود.

در این مدت توانست جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تبریز را از تیپ دو به تیپ یک برساند و 600 خانه بهداشت در مدت 6 ماه در روستاهای استان بسازند.

سال 1379 در دولت اول سید محمد خاتمی معاون سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در در دوره وزارت محمد فرهادی شد.

عکس خانوادگی مسعود پزشکیان

وزیر بهداشت خاتمی

دکتر پزشکیان با شروع دوره دوم ریاست جهوری خاتمی به علت درایت و لیاقت از سال 1380 تا 1384 به مقام وزارت بهداشت و درمان رسید.

او بنیان گذار و مجری اولیه طرح پزشک خانواده در روستاهای کشور بود و همچنین طرح اورژانس و نوسازی ناوگان آمبولانس های کل کشور از دوران وی آغاز شد.

مسعود پزشکیان

ورود به مجلس

دکتر مسعود پزشکیان بعد از 3 سال دوری از سیاست در سال 1387 در قامت نماینده مجلس حوزه انتخاباتی «تبریز ، آذرشهر و اسکو» با کسب 105٫636 رای موفق به راهیابی به مجلس شد.

او بار دیگر در سال 1391 با کسب 159٫501 رای دوره چهار ساله دوم نمایندگی خود را آغاز کرد و سال 1395 هم با 261٫605 رای به مجلس راه یافت.

پزشکیان سال 1399 با 112٫231 رای دوباره نماینده مجلس بود و سال 1403 نیز با 95٫993 رای در مجلس شورای اسلامی ابقاء شد.

مسعود پزشکیان

انتخابات ریاست جمهوری 1403

پزشکیان در دور اول انتخابات ریاست جمهوری 1403 با کسب 10٬415٬991 رأی با قرار گرفتن در جایگاه اول به دور دوم انتخابات راه پیدا کرد و در رقابت با سعید جلیلی توانست با کسب 16٬384٬403 رأی به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران انتخاب شود. او در این انتخابات نماینده جبهه اصلاحات ایران بود و از حمایت خاتمی و حسن روحانی ، رئیس جمهورهای پیشین ، برخوردار بود. پزشکیان پیش تر در انتخابات ریاست جمهوری 1392 شرکت کرد ، اما قبل از آغاز بررسی صلاحیت ها به علت ثبت نام اکبر هاشمی رفسنجانی انصراف داد و در انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

همسر مسعود پزشکیان

نظر درباره رهبری

بنده رهبری را قبول دارم؛ اصلا ذوب در رهبری هستم. شاید از نگاه شما درست نباشه ، خب نباشه ولی حق ندارید به کسی که من بهش اعتقاد دارم بی احترامی کنید.

اگر سیاست کلی رهبری را عمل می کردیم امروز وضعیت این نبود.

مسعود پزشکیان


منابع : نم نمک | مسعود پزشکیان اینستاگرام/ مسعود پزشکیان فیسبوک/ lsu ، n \ca;dhk/صفحه شخصی مسعود پزشکیان/مسعود پزشکیان ویکی پدیا/ مسعود پزشکیان تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(15 رای)
94.6%

نظر دادن