ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، چهره های متولد 3 فروردین و بیوگرافی چهره های متولد 3 فروردین و درگذشت بازیگران در 3 فروردین و هنرمندان فوت شده در سه فروردین سلبریتی های به دنیا آمده در سوم فروردین و مرگ افراد مشهور ایرانی در نم نمک.

چهره های متولد و درگذشته در 3 فروردین

امروز سومین روز از سال نو و روزهای آغازین فصل بهار است . در روزهای زیبای نو شدن طبیعت و آغاز سال نو با این مطلب چهره های نم نمک همراه ما باشید. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 3 فروردین متولد شده اند یا درگذشتند این مطلب چهره های نم نمک را از دست ندهید.چهره های متولد و درگذشته در 3 فروردین [عکس و بیوگرافی]چهره های متولد و درگذشته در 3 فروردین [عکس و بیوگرافی]

این چهره های مشهور ایرانی در 3 فروردین متولد شدند

ولی الله شیراندامی

ولی الله شیراندامی بازیگر کشورمان در 3 فروردین 1310 در مرو متولد شد و در 11 بهمن 1398 درگذشت. وی دارای لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران و همچنین دارای مدرک درجه یک کارگردانی از وزارت ارشاد ایران که معادل دکترا بود.

چهره های مشهور ایرانی متولد 3 فروردین + تصاویر

ولی الله شیراندامی بازیگر کشورمان در 3 فروردین متولد شد

او در بیش از 30 نمایشنامه تئاتر ، بازیگری و کارگردانی کرده است. وی در تعدادی از سریالهای تلویزیونی مانند اشک تمساح (احمد نجیب زاده 1362) و مختارنامه (سید داود میرباقری 1383-1388) نیز نقش آفرینی کرده است.

جمشید هاشم پور

جمشید هاشم پور بازیگر پیشکسوت کشورمان در سال 1323 در اردبیل به دنیا آمد . وی اولین فیلم سینمایی خود را با معرفی یکی از دوستانش به ساموئل خاچیکیان ، کارگردان ایرانیِ ارمنی تبار ، در سال 1347 و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم جهنم سفید آغاز کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 3 فروردین + تصاویر

جمشید هاشم پور بازیگر کشورمان در 3 فروردین متولد شد

جمشید هاشم پور پس از 10 سال در جشنواره فیلم فجر 36 ام حضور پیدا کرد.

مهرشاد کارخانی

مهرشاد کارخانی فیلم ساز ، کارگردان ، نویسنده ، بازیگر و عکاس ایرانی در 3 فروردین 1343 متولد شد. وی فعالیت سینمایی خود را از سال 1370 با عکاسی فیلم «هور در آتش» آغاز کرد و برای همین فیلم جایزه سیمرغ بلورین بهترین عکس را از دوازدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 3 فروردین + تصاویر

مهرشاد کارخانی فیلمساز و بازیگر کشورمان در 3 فروردین متولد شد

از دیگر کارهای وی که به عنوان عکاس فعالیت داشته : فیلم هایی چون ستارگان خاک ، ضیافت ، زیر نور ماه ، بوتیک ، اشک سرما ، زمستان است بوده است.

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی بازیگر کشورمان در 3 فروردین 1351 در تهران متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی و دانش آموخته آموزشگاه آزاد بازیگری امین تارخ است. او فعالیت خود در رادیو را در سال 77 با اجرای برنامه "خانه کاغذی" به کارگردانی شهرام کرمی آغاز کرد و سابقه اجرا در برنامه هایی چون "هفت شنبه" ، "خط خطیم ، "کبوتری ناگهان" و "هفت ترانه" را داراست.

چهره های مشهور ایرانی متولد 3 فروردین + تصاویر

شبنم مقدمی بازیگر کشورمان در 3 فروردین متولد شد

شبنم مقدمی اولین سیمرغ بلورین خود را برای عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم امروز در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

داوود اسدی

داوود اسدی بازیگر تلویزیون و سینمای کشورمان در 6 آذر 1348 متولد شد. او با بازی در برنامه طنز ساعت خوش معروف شد.وی در تهران به فعالیت هنری اشتغال داشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 3 فروردین + تصاویر

داوود اسدی بازیگر کشورمان در 3 فروردین درگذشت

داوود اسدی ساعت 2 و 10 دقیقه بامداد روز 3 فروردین 1387 در سن 38 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

این مطلب مفید بود؟
(9 رای)
91.2%

نظر دادن