ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل الهه رزاقی وزنه بردار زن به همراه عکس های خانوادگی و شخصی الهه رزاقی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه الهه رزاقی و همسرش(Elahe Razaghi)

  • نام اصلی : الهه رزاقی
  • متولد : 1379 زنجان
  • زمینه فعالیت : وزنه برداری
  • پیشه : وزنه بردار
  • مدرک تحصیلی : کارشناسی رشته تربیت بدنی
  • سالهای فعالیت : 1395 تاکنون
  • قد الهه رزاقی :

بیوگرافی کامل الهه رزاقی

الهه رزاقی متولد 1379 در زنجان وزنه بردار اهل ایران است.بیوگرافی الهه رزاقی وزنه بردار و همسرش + فرزندانبیوگرافی الهه رزاقی وزنه بردار و همسرش + فرزندان

الهه رزاقی - Elahe Razaghi

الهه رزاقی - Elahe Razaghi

فارغ التحصیل مدرک کارشناسی رشته تربیت بدنی است.

شروع با ورزش «کراسفیت»

او فعالیت ورزشی خور را با ورزش «کراسفیت» آغاز کرد.

وقتی ورزش «کراسفیت» را آغاز کرده بود ، فکرش را نمی کرد که وزنه برداری را بتواند در سطح قهرمانی پیگیری کند و حتی صاحب مدال شود.

نحوه ورود به وزنه برداری

«رزاقی» با تشویق یکی از اقوام نزدیکش که شاگرد علی نصرتی ، نائب رئیس هیئت وزنه برداری شهرستان زنجان بود ، با رشته وزنه برداری آشنا شده و با بهره گیری از آموزش های این مربی توانسته در کنار چند بانوی وزرشکار زنجانیِ علاقمند به وزنه برداری این رشته مهیج را ادامه دهد.

الهه رزاقی

ورود به تیم ملی

وقتی تمرین در این رشته را شروع کردم ، چند خانم زنجانی نیز به اردوی تیم ملی دعوت شدند و من هم با تلاش های شبانه روزی مربی ام آقای نصرتی توانستم تجربه حضور در اردوی تیم ملی را کسب کنم.

وزنه برداری اصلا هم مردانه نیست

نباید به افکار منسوخ شده در رابطه با ورزش وزنه برداری زنان اعتنایی کرد و برخلاف دیدگاه برخی ها « وزنه برداری اصلا هم مردانه نیست».

وزنه برداری از نخستین دوره بازی های المپیک (1896) جزو رشته های المپیکی بود اما وزنه برداری زنان از المپیک 2000 سیدنی وارد برنامه المپیک شد. اکنون وزنه برداری در بخش مردان در 8 وزن و در زنان در 7 وزن برگزار می شود.

وزنه برداری بانوان در کل دنیا قدمت زیادی دارد اما این رشته در ایران نوپا محسوب می شود.

الهه رزاقی

شکستن رکورد کشوری

الهه رزاقی اسفندماه 1401 توانست در دسته 71 کیلوگرم در یک ضرب 3 کیلوگرم ، در 2 ضرب 4 کیلوگرم و در مجموع 7 کیلوگرم رکورد کشوری این دسته را افزایش دهد.

او همچنین با شرکت در دسته 71 کیلوگرم ، توانست رکورد یک ضرب و 2 ضرب را افزایش داده و 3 مدال طلای با ارزش را کسب کند.

قهرمان مسابقات جام «نوروزگان»

الهه رزاقی اسفندماه 1401 در مسابقات جام «نوروزگان» که با حضور کشورهای ایران ، مصر ، روسیه ، نپال ، عراق ، پاکستان ، ازبکستان برگزار شد ، توانست به مقام نخست رسیده و مدال طلا را از آن خود کند.

وضعیت ازدواج و همسر الهه رزاقی

از وضعیت ازدواج و همسر الهه رزاقی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

الهه رزاقی

راز موفقیت در وزنه برداری

موفقیت در وزنه برداری فقط به قدرت بدنی بستگی ندارد. توانایی های پرتابی بدن (قدرت انفجاری) برای اجرای سریع حرکت در موفقیت وزنه برداران نقش دارد و حرکات وزنه برداری در مقایسه با حرکات قدرتی دیگر از جابجایی بیشتر و دامنه حرکتی وسیع تری تشکیل می شوند.

باورهای غلط

ورزش اثر سویی روی فعالیت های فیزیولوژیکی بدن مرد و زن ندارد. حالا اگر در این راه کسی دوپینگ کرد ، عوارضی روی فعالیت های فیزیولوژیک دارد و این مسئله هم زن و مرد ندارد.

اینکه برخی بدون نظر کارشناسی در رابطه با تاثیر وزنه برداری بر سلامتی بانوان اظهار نظر کنند و چنین تفکراتی داشته باشند دیگر منسوخ شده و علم ثابت کرده که این ورزش اتفاقا مزایایی هم برای بانوان دارد. اگر تمرین ها زیر نظر مربی مجرب انجام شود ، هیچ مشکلی پیش نمی آید.

وزنه برداری سخت و جذاب

هیچ ورزش قهرمانی ، آسان نیست! رشته وزنه برداری ، سخت است اما در عین حال جذاب! کسانی که وارد این رشته می شوند دیگر نمی توانند از آن دل بکنند.

الهه رزاقی


منابع : نم نمک | الهه رزاقی اینستاگرام/ الهه رزاقی فیسبوک/ hgii vchrd/صفحه شخصی الهه رزاقی/الهه رزاقی ویکی پدیا/ الهه رزاقی تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن