در ادامه با بیوگرافی کامل فرامرز خودنگاه داور ، وزنه بردار و بدنساز به همراه عکس های خانوادگی و افتخارات فرامرز خودنگاه داور قویترین مردان ایران و ماجرای مهاجرت به کانادا با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه فرامرز خودنگاه و همسرش(Faramarz Khodnegah)

  • نام اصلی : فرامرز خودنگاه
  • متولد : 1345 تهران
  • زمینه فعالیت : وزنه برداری و بدنسازی
  • پیشه : وزنه بردار و بدنساز
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت : 1369 تاکنون
  • قد : 180 سانتیمتر

بیوگرافی کامل فرامرز خودنگاه

فرامرز خودنگار متولد 1345 در تهران وزنه بردار ، داور بین المللی و بدنساز ایرانی است.بیوگرافی فرامرز خودنگاه داور مردان آهنین + مهاجرت و همسربیوگرافی فرامرز خودنگاه داور مردان آهنین + مهاجرت و همسر

فرامرز خودنگاه - Faramarz Khodnegah

فرامرز خودنگاه - Faramarz Khodnegah

شروع فعالیت

او ورزش را با وزنه برداری شروع کرد اما به دلیل بیماری و پس از آن به بدنسازی و پاورلیفتینگ روی آورد. وی در سال 1989 در تهران در مسابقات بین المللی دهه فجر جام نامجو نفر سوم شد. فرامرز خودنگاه در سال 1990 در شهر مسکو در مسابقات بین المللی جام نواک نفر اول شد. او در اردوی تیم ملی برای مسابقات المپیک بارسلون سال 1992 حاضر بود که به دلیل آسیب از ناحیه آپاندیس از مسابقات المپیک بازماند. وی پس از آسیب دیدگی با وزنه برداری خداحافظی کرد و به رشته پاور لیفتینگ و قویترین مردان روی آورد.

فرامرز خودنگاه

فرامرز خودنگاه

عملکرد در تیم ملی

درسال 1377 اولین مسابقات کشوری پرس سینه ایران نفر اول (125+) شد و در سال 1378 مسابقات سوپر جام دهه فجر کشور در وزن (125+) نفر اول پاورلیفتینگ شد. اولین سرمربی تیم ملی تاریخ پاورلیفتیگ ایران می باشد که این تیم در سال 2000 میلادی در ازبکستان اولین مدال های تاریخ ایران را کسب کرد. درسال 2001 بعنوان سرمربی تیم ملی پاورلیفتیک ایران بود که در هندوستان این تیم توانست مدال های رنگی کسب کند.تیم ملی توانست مقام سوم را کسب کند. فرامرز خودنگاه تنها نماینده فدراسیون جهانی (world strongmen federation) میباشد.

فرامرز خودنگاه از سال 1998 تا 2000 میلادی برای مسابقات پارالمپیک سیدنی سر مربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین بود.

فرامرز خودنگاه داور بین المللی

داور قویترین مردان ایران

وی برای اولین بار در تاریخ ایران سرمربی تیم ملی قویترین مردان ایران بود و این تیم را به حرفه ای های جهان در سال 2003 فنلاند برد. فرامرز خودنگاه از شروع مسابقات قویترین مردان ایران که در سال 1377 آغاز شد به عنوان سر داور و مدیر اجرائی در این بخش تا کنون فعالیت کرده. وی از 1379 تا کنون رئیس کمیته قویترین مردان ایران می باشد.

فرامرز خودنگاه ، آیدین خطایی و رامین فرج نژاد

فرامرز خودنگاه ، آیدین خطایی و رامین فرج نژاد

وضعیت ازدواج و همسر فرامرز خودنگاه

از وضعیت ازدواج و همسر فرامرز خودنگاه اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر فرامرز خودنگاه

زندگینامه فرامرز خودنگاه و همسرش

حواشی با برادران فاطمی و ملکی

بعضی از ورزشکاران مانند محراب فاطمی و مجتبی ملکی وی را فاقد سابقه و افتخار ورزشی و همچنین فاقد کارت داوری بین المللی دانسته اند.

افتخارات فرامرز خودنگاه

افتخارات فرامرز خودنگاه

گفته های محراب فاطمی درباره خودنگاه

همه ورزشکارهای خوب ، زمانش که می رسد خودشان مانند تمامی رشته های دیگر از این ورزش خداحافظی می کنند و می روند اما فرامرز خودنگاه با اینکه نه خودش چیزی از این مسابقات سر در می آورد و نه سابقه و افتخار ورزشی دارد هنوز که هنوز است داور این مسابقات است. من بدون شوخی فکر کنم ایشان در عمرشان وزنه ای بیشتر از 30 کیلوگرم بلند نکرده باشد در عین حال با اختلاف انداختن بین ما ورزشکارها و تفرقه افکنی خود را بالا نگه داشته است.

فرامرز خودنگاه و مهراب فاطمی

فرامرز خودنگاه و مهراب فاطمی

این آقا ژنتیکی چاق هستند و اصلا هیکل ورزشکاری ندارند و اگر همین الان کتش را دربیاورد همه چربی هایش بیرون میزند . مردم دیگر حتی از قیافه تکراری اش هم خسته شده اند و همیشه به ما می گویند که چرا خودمان مسابقات را داوری نمی کنیم؟

فرامرز خودنگاه داور مردان آهنین

فرامرز خودنگاه داور مردان آهنین

گفته های مهدی فاطمی درباره خودنگاه

این آقا آن اوایل که با هم رفیق بودیم به وسیله من و محراب و با تایید ما به عنوان داور به فدراسیون معرفی شد و بعد از حضور مستمر و رفت و آمدهای گوناگون توانست جای پای خود را محکم کند اما بعد که کم کم دید محراب در چند دوره قهرمان شده است و ممکن است بعدا ریاست کمیته داوران را بر عهده بگیرد آرام آرام به تفرقه میان ورزشکاران مبادرت کرد.

آیدین خطایی ، محمدرضا فتاح حسینی و فرامرز خودنگاه

آیدین خطایی ، محمدرضا فتاح حسینی و فرامرز خودنگاه

مهاجرت به کانادا

در سال 1390 خبر خروج فرامرز خودنگاه به کشور کانادا منتشر شد .

او که قبل از سفرش مورد غضب برخی از حاضران در این مسابقات قرار گرفته بود و درباره اش گفته می شد که در مسابقات به طرفداری برخی از چهره ها می پرداخته، به نزدیکان خود گفته است که دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد.

عکسهای شخصی فرامرز خودنگاه

عکسهای شخصی فرامرز خودنگاه

عکسهای اینستاگرام فرامرز خودنگاه

عکسهای اینستاگرام فرامرز خودنگاه

ماشین فرامرز خودنگاه

ماشین فرامرز خودنگاه


منابع : نم نمک | فرامرز خودنگاه اینستاگرام/ فرامرز خودنگاه فیسبوک/ صفحه شخصی فرامرز خودنگاه/فرامرز خودنگاه ویکی پدیا/ فرامرز خودنگاه تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(20 رای)
74%

نظر دادن