ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل نازنین ملایی قایقران به همراه عکس های خانوادگی و شخصی نازنین ملایی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه نازنین ملایی و همسرش(Nazanin Malaei)

  • نام اصلی : نازنین ملایی
  • متولد : 8 بهمن 1370 بندر انزلی
  • زمینه فعالیت : قایقرانی
  • پیشه : قایقران
  • مدرک تحصیلی : فوق لیسانس مدیریت ورزشی
  • سالهای فعالیت : 1391 تاکنون
  • قد نازنین ملایی : 173 سانتیمتر

بیوگرافی کامل نازنین ملایی

نازنین ملایی متولد 8 بهمن 1370 در بندر انزلی قایقران روئینگ زن اهل ایران است.بیوگرافی نازنین ملایی قایقران و همسر و فرزندانشبیوگرافی نازنین ملایی قایقران و همسر و فرزندانش

 نازنین ملایی - Nazanin Malaei

نازنین ملایی - Nazanin Malaei

فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس رشته مدیریت ورزشی می باشد و مسیر زندگی دختر قایقران با یک لجبازی تغییر کرد و از او یک قهرمان ساخت!

شروع فعالیت

به واسطه اینکه من در شهر انزلی بزرگ شدم ، این رشته جلوی چشم خانواده ما بود. مادر من خیلی دوست داشت که من وارد قایقرانی شوم. به همین دلیل قبل از اینکه وارد قایقرانی شوم من را به کلاس شنا فرستاد. نکته جالب این است که من برعکس مادرم از آب و پارو زدن متنفر بودم و اصلا قایقرانی را دوست نداشتم. عاشق رشته های رزمی بودم. چون با دو برادر بزرگ شده بودم ، روحیه خشنی داشتم. همان موقع هم یک مربی فرانسوی در مدارس تست استعدادیابی می گرفت و من انتخاب شدم. مادرم هم اشتیاق زیادی بر این داشت و کاملا ناخواسته کارم را در قایقرانی شروع کردم.

پدرم مخالف این بود که من از خانه و خانواده دور شوم و من به واسطه لجبازی و کل کل رفتم که وارد تیم ملی شوم.

 نازنین ملایی و پدرش

نازنین ملایی و پدرش

حالا چرا رویینگ؟

آن موقع 14 ساله بودم و رویینگ حدودا یک سال بود که در ایران شروع به کار کرده بود. مربی فرانسوی را آورده بودند تا استعدادها را شناسایی کند. در مدارس افراد قد بلند با دست های کشیده را انتخاب می کردند. من این شاخص ها را داشتم و از طرفی بحث هوازی هم مهم بود و در تست های دوومیدانی هم اول شدم. در نهایت انتخاب شدم.

 نازنین ملایی

لجبازی قهرمان ساز!

به جرات می توانم بگویم زمانی به قایقرانی علاقه مند شدم که به من گفتند نمی توانم در این رشته موفق شوم. من اهل کل کل و لجبازی هستم و هر کاری که به من بگویند نمی توانم انجام دهم ، حتی اگر از آن بدم بیاید حتما این کار را انجام می دهم. تازه وارد آب شده بودم. راننده قایق موتوری با مربی هیات سر تمرین آمدند. چون از آب وحشت داشتم ، رنگ صورتم پریده بود. راننده قایق موتوری کاملا به حالت تمسخر آمیز به مربی هیات گفت نفر آخر یعنی من را از آب بیرون بیاورند چون رنگ و رویم پریده و باعث می شوم که همه چپ کنند. حرفش برای من خیلی گران تمام شد. جلسه بعد که سر تمرین رفتم ، به صورت کاملا غیرقابل منتظره همه حرکات را درست انجام دادم چون دوست نداشتم که آن حرف را دوباره بشنوم.

 نازنین ملایی و مادرش

نازنین ملایی و مادرش

افشین فرزام

سالهاست که با آقای افشین فرزام کار می کنم و او به من مستقل شدن ، روی پای خودم ایستادن و اینکه چگونه برای اهدافم بجنگم را یاد داد. بخشی از کار مربیان است که تمرینات حرفه ای بدهد و بخشی دیگر این است که چگونه رفتار ورزشی و هدفمند بودن را به ورزشکار یاد دهد. اکثر ورزشکاران ما دنبال حاشیه هستند. آنها دنبال این هستند که ببینند هم تیمی یا رقیبشان چه کار می کند. دنبال این نیستند که ببینم خودشان چه کار می کنند. برای رقابت با خودشان نمی جنگند و این باعث می شود که تا یک زمانی پیشرفت کنند و سپس پسرفت کنند. دلیل اصلی موفقیت من این بوده است که آقای فرزام در تمام این سال ها به من یاد داده که هر سال باید بهتر از سال قبل باشم و از خودم جلو بزنم نه یکی دیگر.

 نازنین ملایی و افشین فرزام

نازنین ملایی و افشین فرزام

ورود به تیم ملی

در سال 1387 وارد تیم ملی شدم و از آنجایی که هما حسینی سهیمه المپیک پکن را گرفته بود و پرچمدار ایران بود ، انگیزم بیشتر شد تا مثل ایشان باشم.

 نازنین ملایی

اولین مدال

سال 1392 در مسابقات 4 نفره روئینگ چین (2013) لحظه که اولین مدال را گرفتم ، بهترین و شیرین ترین لحظه عمرم بود که زندگی ام را به قبل و بعد تقسیم کرد.

مدال آسانی نبود و پیش و پس از ما کسی آنرا نگرفته بود ، بعد از این مسابقه هر سال 3 الی 4 مدال کسب کردم.

 نازنین ملایی

وضعیت ازدواج و همسر نازنین ملایی

از وضعیت ازدواج و همسر نازنین ملایی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

می گوید بنظرم ازدواج مانعی برای پیشرفت نیست و می تواند مسیر را هموارتر هم بکند ، ازدواج محدودیت آور نیست.

 نازنین ملایی

یک نفر با اسب سفید

بیشتر می توانم در کنار دوستانم در تهران باشم اما خانواده ام شهرستان است و خیلی نمی توان آنها را دید. شاید در سال خیلی کم بتوانیم خانواده را ببینیم.

دختران ما به جای اینکه خودشان دنبال پیشرفت و استقلال فردی باشند ، دنبال این هستند که یک نفر با اسب سفید بیاید و این امکانات را برایشان فراهم کند.

 نازنین ملایی

رویای نوجوانی

مسابقات قهرمانی آسیا 2021 تایلند بود که برای اولین بار در سه ماده شرکت کردم. خودم استرس داشتم چون برای اولین بار بود که می خواستم در تک نفره سنگین وزن مدال آسیایی بگیرم و قرار بود در دو نفره سنگین وزن با خانم جاور رقابت کنم. خیلی از افراد کشورهای دیگر از من می پرسیدند که قرار است در چه ماده هایی شرکت کنم و وقتی به آنها می گفتم در سه ماده رقابت می کنم ، متعجب می شدند و می گفتند رقابت من دیدنی است. من به آنها گفتم که در هر سه ماده با مدال طلا برمی گردم و وقتی که در هر سه ماده طلا گرفتم ، خیلی خوشحال شدند و برایم دست زدند. قیافه بانمکی که آنها موقع مدال طلا گرفتن من داشتند برایم خیلی جذاب و خاطره انگیز بود.

در نوجوانی دوست داشتم سوپر قهرمان باشم و در المپیک توکیو به رویای نوجوانی ام رسیدم.

 نازنین ملایی

اگر ورزشکار نبودم

اگر ورزشکار نمی شدم درسم را ادامه می دادم ، عاشق رشته دندانپزشکی و آزمایشگاه بودم ، با اینکه تجربی خواندم اما مجبور شدم تربیت بدنی ادامه بدهم چون در دیگر رشته ها اساتید قبول نمی کنند در اردو باشم.

 نازنین ملایی

تقدیم مدال به سردار سلیمانی

نازنین ملائی پس از کسب مدال طلای روئینگ تک نفره بانوان آسیا در 25 شهریور 1396 آنرا به سردار سلیمانی اهدا کرد که ایشان سه سال بعد به شهادت رسید.

 نازنین ملایی

ماجرای دوپینگ و تبرئه

نازنین ملایی زمستان سال 1399 در حالی که خود را برای کسب سهمیه المپیک توکیو آماده می کرد با مثبت شدن تست دوپینگ مواجه شد.

اما خوشبخاته با ارائه نسخه پزشک متخصص و سونوگرافی های مربوطه و دفاع فدراسیون پزشکی در برابر «ستاد ملی مبارزه با دوپینگ» حکم او شکسته و تبرئه شد.

 نازنین ملایی و مادرش

نازنین ملایی و مادرش

درآمد و دستمزد

درآمدی از این رشته ندارم تا همین چند سال پیش جایزه هایی که دریافت می کردیم بسیار ناچیز بود ، قیمت سکه بالا رفت و ارزش جایزه های ماهم بیشتر شد.

البته به همین میزان که سکه بالا رفت ، وضعیت اقتصادی کشور بهم ریخت و ملک بالا کشید ، به همین دلیل سودی برای من نداشت.

 نازنین ملایی

خط قرمزها

دروغ. نمی دانم از داشتن هوش بالااست یا تجربه اما خیلی راحت متوجه می شوم که یک فردی راست می گوید یا دروغ. از اینکه یک نفر به روی من نگاه کند ، دروغ بگوید و من را احمق فرض کند واقعا ناراحت می شوم. وقتی متوجه می شوم که فرد دروغ می گوید بارها شده سعی می کنم سوال هایی بپرسم که اجازه دهم این فرد راستش را بگوید تا من آن موضوع را فراموش کنم اما وقتی می بینم که آن فرد روی دروغ گفتن خود پافشاری می کند ، من هم او را حالا در هر مسیری از زندگی ام باشد ، حذف می کنم.

 نازنین ملایی

 نازنین ملایی

 نازنین ملایی

عکس های اینستاگرام نازنین ملایی

عکس های اینستاگرام نازنین ملایی


منابع : نم نمک | نازنین ملایی اینستاگرام/ نازنین ملایی فیسبوک/khckdk l،ghdd /صفحه شخصی نازنین ملایی/نازنین ملایی ویکی پدیا/ نازنین ملایی تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن