ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل وریا غفوری بازیکن فوتبال به همراه عکس های خانوادگی و عکسهای همسرش مونا اردلان و سوابق و باشگاههای وریا غفوری و وریا غفوری چی گفته و وریا غفوری اهل کجاست و وریا غفوری در پرسپولیس و وریا غفوری در سپاهان با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه وریا غفوری و همسرش(Voria Ghafoori)

 • نام اصلی : وریا غفوری
 • القاب : ببر کُرد کوهستان
 • متولد : 29 شهریور 1366 سنندج
 • زمینه فعالیت : فوتبال
 • پیشه : فوتبالیست
 • پست : دفاع راست
 • مدرک تحصیلی :
 • سالهای فعالیت : 1382 تاکنون
 • قد : 178 سانتی متر
 • همسر : مونا اردلان
 • فرزندان : رادین و بارین

بیوگرافی کامل وریا غفوری

وریا غفوری متولد 29 شهریور 1366 در سنندج ، بازیکن فوتبال اهل ایران است.بیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلانبیوگرافی وریا غفوری فوتبالیست و همسرش مونا اردلان

وریا غفوری - Voria Ghafoori

وریا غفوری - Voria Ghafoori

در اصل متولد 26 آبان 1366 است که به خاطر مدرسه رفتن پیش از هفت سالگی شناسنامه اش 29 شهریور 1366 صادر شده ، پست تخصصی وریا دفاع راست است ، به ببر کُرد کوهستان معروف است.سه خواهر دارد که نام دوتای آنها شادی غفوری و شتاو غفوری دارد.

وریا غفوری و خواهرانش و همسرش

وریا غفوری و خواهرانش و همسرش

وضعیت ازدواج و همسر وریا غفوری

وریا غفوری با مونا اردلان ازدواج کرده و یک پسر بنام رادین و یک دختر بنام بارین دارد.

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان و فرزندانش

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان و فرزندانش

رادین به معنای رادمرد ، بخشنده و جوانمرد است. همیشه دوست داشتم نامی را برای فرزندم انتخاب کنم که بااصالت باشد و معنای زیبایی داشته باشد. رادین نامی بود که من و همسرم برای پسرمان انتخاب کردیم. رادین انتخاب هر دوی ما بود و ازبین گزینه های مختلفی که برای نام فرزندمان داشتیم این اسم بیشتر نظرمان را جلب کرد و در نهایت رادین را به عنوان نام پسرمان انتخاب کردیم.

رادین پسر وریا غفوری در مدرسه فوتبال استقلال مشغول فعالیت است و یک استقلالی متعصب است.

وریا غفوری و پسرش رادین

وریا غفوری و پسرش رادین

همیشه مدیون خانواده و همسرم هستم جا دارد از همسرم تشکر کنم که در شرایط بسیار سخت کنارشان نبودم و مسئولیت زیادی بر عهده همسرم بوده است.

قول می دهم بعد از فوتبالم جبران کنم و همیشه کنارشان باشم.

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان

معنی اسم وریا

وریا یک اسم کردی به معنی هوشیار و زرنگ است و این نام را پدرش برایش انتخاب کرده ، در محله موارک آباد ، پای کوه آبیدر سنندج بزرگ شده ، قد وریا غفوری 178 سانتی متر است.

پدرم به شدت مخالف فوتبال بازی کردنم بود و دوست داشت تا من درس بخوانم و شغل بهتری برای خودم دست و پا کنم. اما من عشقم فوتبال بود و نتوانستم ازش جدا شوم و در نهایت فوتبالیست شدم.

شروع فوتبال با پیکان

فوتبال رو بصورت مبتدی در تیم جوانان توحید سنندج شروع کرد.

سپس در تیم اصناف قروه هم مدتی بازی کرد ، در سال 1382 در تست جوانان پیکان به تهران رفت و قبول شد اما به دلیل نداشتن خوابگاه مجبور به بازگشت به سنندج شد.

عکسهای اینستاگرام وریا غفوری

عکسهای اینستاگرام وریا غفوری

ورود به تیم ملی جوانان

در سال 83 بدون داشتن هیچ تیمی در تست جوانان تیم ملی قبول شد و در بازهای آسیایی به میدان رفت ، همان سال نیز به عضویت باشگاه پاس در مقطع امید و جوانان در آمد.

لیگ برتر و خدمت سربازی

بعد از انتقال پاس تهران به همدان رفت و رسما وارد بازی های لیگ برتری شد و سربازی اش را نیز در این تیم گذراند و تا سال 1388 در این تیم بازی می کرد.

حضور در استقلال و مبلغ قرارداد

در سال 89 به شهرداری تبریز آمد و دو سال بازی کرد ، سپس در نفت نوین تهران نیز دو سال بود و در نهایت سال 92 وارد سپاهان اصفهان شد و تا پایان سال 94 در این تیم بود.

در سال 95 با قرارداد دو سال به تیم استقلال تهران پیوست ، او در سال 97 با تمدید یکساله قرارداد خود 1.7 میلیارد تومان پول گرفت.

عکسهای شخصی وریا غفوری

عکسهای شخصی وریا غفوری

گل به پرسپولیس

وریا در شهرآورد 10 اسفند 1396 توانست در بازی دربی استقلال و پرسپولیس گل پیروزی بخش استقلال را در دقیقه 45 به ثمر برساند تا به اوج محبوبیت در بین طرفداران این تیم برسد.

از اول طرفدار استقلال بودم

می گوید از کودکی عاشق تیم استقلال و از هواداران دو آتیشه این تیم بوده ام ، طوری که یکبار به خاطر کل کل قرمز و آبی در مدرسه دعوایمان شد و سرم شکست.

وریا غفوری و مرتضی تبریزی

وریا غفوری و مرتضی تبریزی

مدافع تهاجمی

دوران نوجوانی و در تیم محلات و مدارس شهرش بیشتر در خطر حمله بازی می کرد و به همین خاطر الان هم یکی از مدافعان تهاجمی لیگ ایران است!

حواشی دختر آبی

وی در بازی قبل از دربی پایتخت پیراهنی با نوشته دختر آبی بر تن کرده بود که حواشی برای او ایجاد شد.

شادی پس از گل

من آن روش خوشحالی را خیلی دوست دارم و وقتی گل می زنم و روی دستم می زنم می خواهم تعصبم را نشان دهم و فکر می کنم هواداران هم این خوشحالی را دوست دارند.

وریا غفوری بازیکن فوتبال

وریا غفوری بازیکن فوتبال

بازیکنان قدیمی استقلال

بازی سیروس دین محمدی ، سهراب بختیاری زاده که خیلی با تعصب بود ، علیرضا اکبرپور که گل دربی معروف به پرسپولیس را فراموش نمی کنم و خیلی از آن گلی دربی خوشحال بودم. نیکبخت واحدی را خیلی دوست داشتم ، اما وقتی رفت پرسپولیس خیلی ناراحت شدم! نیکبخت خوب و مثبتی بود.

حسن روشن ، غلامحسین مظلومی ، ناصر حجازی که یاد و نامش ماندگار شد و مرد اخلاق فوتبال بود البته موفق نشدم بازی این عزیزان را از نزدیک ببینم ، اما فیلم بازی هایشان را دیده ام البته بازی مجتبی جباری را خیلی دوست داشتم و از ته قبلم ایشان و شخصیتش را دوست دارم.

فضای مجازی

فکر می کنم فضای مجازی مثل فضای جامعه است!

یک جورایی مثل واقعیت است و مثل فرهنگمان است در فضای مجازی هم آدم های خوب و بد زیاد هستند و این فضا هم می تواند.

خوب و هم بد باشد هم می توان فرهنگ سازی خوب کرد و هم برعکس اش انجام شود.

حواشی وریا غفوری کاپیتان استقلال

حواشی وریا غفوری کاپیتان استقلال

جنجال خوانندگی

از وریا وقتی در نفت بازی می کرد عکسی منتشر شد که سر تمرین برس موی سرش را جای میکروفن به دست گرفته و در حال خوانندگی است.

او میگوید: عکسی که لو رفت ، دردسر شد و خیلی ها فکر کردند دوست دارم خواننده شوم. من را چه به خوانندگی؟

آن روز فقط در حال شوخی بودیم و داشتیم سر به سر هم می گذاشتیم که من ادای یکی از خواننده ها را در آوردم و همه به من گفتند عجب صدای خوبی داری؟

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان و پسرشان

وریا غفوری و همسرش مونا اردلان و پسرشان


منابع : نم نمک | وریا غفوری اینستاگرام/ وریا غفوری فیسبوک/ ,vdh yt,vd/صفحه شخصی وریا غفوری/وریا غفوری ویکی پدیا/ وریا غفوری تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(22 رای)
78.2%

نظر دادن