علی محمد برقعی و فوت علی محمد برقعی و بیماری علی محمد برقعی و اخبار علی محمد برقعی و حواشی علی محمد برقعی و علی محمد برقعی کیست و علی محمد برقعی کجاست و چه خبر از علی محمد برقعی و علی محمد برقعی در بیمارستان و علت مرگ علی محمد برقعی و درگذشت علی محمد برقعی در نم نمک.

درگذشت استاد پیشکسوت دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران

دکتر سید علی محمد برقعی عضو وابسته و رئیس شاخه ماشین های کشاورزی گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم و استاد ممتاز دانشگاه تهران در سن 83 سالگی دار فانی را وداع گفت.دکتر سیدعلی محمد برقعی درگذشت + بیوگرافی و علت مرگدکتر سیدعلی محمد برقعی درگذشت + بیوگرافی و علت مرگ

به گزارش نم نمک ، برقعی در 24 مهر سال 1317 در قم به دنیا آمد و دوران تحصیل ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش گذراند. بعد از اخذ دیپلم متوسطه در سال 1336 وارد دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران شد و در سال 1340 با رتبه ممتاز مدرک کارشناسی ارشد را در رشته مکانیک ماشین های کشاورزی کسب کرد. یک سال بعد عازم فرانسه شد و در سال 1346 موفق به اخذ دکتری تخصصی منهدسی ماشین های کشاورزی از دانشگاه سوربن فرانسه شد. وی بعد از بازگشت به ایران در دانشکده کشاورزی تهران مشغول به خدمت شد و درجات علمی استادیاری را در سال 1347 و دانشیاری را در 1353 طی کرد و در سال 1362 به مرتبه استادی دانشگاه تهران نائل شد.

تدریس دروس مختف رشته ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون کشاورزی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و نیز دکتری از فعالیت های آموزشی دکتر برقعی بوده است.

او دوره دکتری مکانیک ماشین های کشاورزی در دانشگاه تهران ، دوره های کارشناسی ارشد در رشته های مکانیک ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون کشاورزی و آزمایشگاه علم مواد در گروه مهندسی ماشین های کشاورزی در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران را راه اندازی کرده است.

از جمله سوابق علمی - اداری دکتر برقعی می توان به مدیریت گروه ماشین های کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران ، ریاست شاخه ماشین های کشاورزی فرهنگستان علوم ، عضویت در شورای مکانیزاسیون کشاورزی وزارت کشاورزی ، عضویت در کمیته هیئت داوران جشنواره خوارزمی ، عضویت در شورای علمی کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، عضویت در شورای پژوهش های علمی وزارت علوم ، عضویت در کمیسیون تدوین استانداردهای ماشین های کشاورزی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ، عضویت در کمیته هیئت داوران کتاب های درسی رشته ماشین های کشاورزی مرکز نشر دانشگاهی و عضویت در کمیته تخصصی برنامه ریزی و تالیف کتاب های درسی رشته کشاورزی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد. وی همچنین کارشناس رسمی دادگستری بود.

از دکتر برقعی ده ها عنوان کتاب و مقاله دانشگاهی و ده ها عنوان کتاب برای هنرستان های فنی و حرفه ای در رشته مکانیک ، ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون که توسط وزارت آموزش و پرورش چاپ شده است ، به یادگار مانده است.

وی در سال های عضویت وابسته در گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم ، علاوه بر ریاست شاخه ماشین های کشاورزی ، طرح های مطالعاتی ارزشمند و دقیقی اجرا کرد و سمینارهای موفقی نیز توسط او و همکارانش برگزار شد.

همکاری در تدوین فرهنگ نوین کشاورزی و منابع طبیعی و جلد نهم آن با عنوان ماشین های کشاورزی ، شامل تعریف و معادل فارسی واژه های علمی ، و انتشار آن از دیگر خدمات و فعالیت های ارزشمند ایشان در فرهنگستان علوم بوده است.

فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ضایعه درگذشت شادروان دکتر سیدعلی محمد برقعی را به خانواده ایشان و جامعه علمی و دانشگاهی کشور بخصوص دانشگاه تهران و به اعضای فرهنگستان علوم بخصوص استادان عضو گروه علوم کشاورزی تسلیت می گوید و برای استاد فقید علو درجات در درگاه باریتعالی مسألت دارد.

  • تاریخ: دوشنبه, 04 مرداد 1400
  • برگرفته از: ایسنا

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی