تشخیص ام اس و تشخیص خانگی ام اس و عاقبت بیماری ام اس و انواع بیماری ام اس و علائم بیماری ام اس در زنان و ام اس خفیف و علائم ام اس خاموش و علائم اولیه ام اس در زنان در نم نمک.

15 علائم اولیه مولتیپل اسکلروزیس(ام اس)

مولتیپل اسکلروز چیست؟

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری پیشرفته و مربوط به سیستم دفاعی بدن است. این بدان معناست که سیستم طراحی شده برای حفظ سلامت بدن شما به اشتباه به قسمت هایی از بدن شما حمله می کند که برای عملکرد روزمره حیاتی است. پوشش های محافظتی سلول های عصبی آسیب دیده اند که منجر به کاهش عملکرد مغز و نخاع می شود. ام اس یک بیماری با علائم غیر قابل پیش بینی است که می تواند متفاوت باشد ، چنانچه در این بخش از سلامت نم نمک خواهید خواند در حالی که برخی از افراد خستگی و بیحسی را تجربه می کنند ، موارد شدید MS می تواند موجب فلج ، از دست دادن بینایی و کاهش عملکرد مغز شود.تشخیص بیماری ام اس خاموش و علائم اولیه آنتشخیص بیماری ام اس خاموش و علائم اولیه آن

علائم اولیه مولتیپل اسکلروز (MS) عبارتند از :

 • مشکلات بینایی
 • سوزش و بی حسی
 • درد و اسپاسم
 • ضعف یا خستگی
 • مشکلات تعادل یا سرگیجه
 • مسائل مثانه
 • اختلال عملکرد جنسی
 • مشکلات شناختی

علائم زودهنگام ام اس

علائم زود هنگام مولتیپل اسکلروزیس ( ام اس )

1. مشکلات دید از علائم ام اس :

مشکلات دید یکی از شایعترین علائم MS هستند ؛ التهاب بر عصب بینایی تاثیر می گذارد و دید مرکزی را مختل می کند. این می تواند بینایی تار ، دوبینی یا از دست دادن بینایی ایجاد کند.شما ممکن است مشکلات بینایی را بلافاصله متوجه نشوید ، زیرا انحطاط بینایی روشن می تواند آهسته باشد. راه های مختلفی برای مقابله با تغییرات بینایی مرتبط با MS وجود دارد.

2. تنگ شدن و بی حسی از علائم ام اس :

ام اس عصب مغزی و نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد (مرکز پیام بدن). این به این معنی است که می تواند سیگنالهای متناقضی را در اطراف بدن قرار دهد گاهی اوقات ، هیچ سیگنال ارسال نمی شود و این باعث بیخوابی می شود. احساسات تنگی و بی حسی یکی از شایع ترین علائم هشدار دهنده MS است ، نشانه های مشترک از بی حسی شامل صورت ، بازوها ، پاها و انگشتان دست هستند.

علائم شایع ام اس

شایع ترین علائم ام اس چیست؟

3. درد و اسپاسم از نشانه های ام اس :

درد مزمن و اسپاسم عضلانی ناخواسته نیز با MS رایج است. یک مطالعه ، به گفته انجمن ملی MS ، نشان داد که نیمی از افراد مبتلا به MS دارای درد مزمن هستند. سفتی عضلانی یا اسپاسم : (اسپاستیسیت) نیز رایج است. ممکن است عضلات یا مفاصل سفت و همچنین حرکات ناخوشایند و غیرقابل تحمل اندامها را تجربه کنید. پاها اغلب تحت تاثیر قرار می گیرند ، اما درد پشت نیز رایج است.

4. خستگی و ضعف از علائم ام اس :

خستگی و ضعف ناخواسته ، حدود 80 درصد افراد در مراحل اولیه MS را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ خستگی مزمن زمانی اتفاق می افتد که اعصاب در ستون فقرات بدتر شوند. معمولا خستگی ناگهانی ظاهر می شود و قبل از بهبود ، هفته ها طول می کشد. ضعف در پاها قابل توجه ترین است.

علائم زودهنگام ام اس

ضعف و خستگی یکی از علائم ام اس است

5. اختلال عملکرد مثانه و روده از علائم ام اس :

مثانه ناکارآمد یکی دیگر از علائم در 80 درصد افراد مبتلا به MS است. این می تواند شامل ادرار مکرر ، اکراه شدید برای ادرار کردن ، یا عدم توانایی در ادرار باشد.علائم مرتبط با ادرار اغلب قابل کنترل است. اغلب افراد مبتلا به MS دارای یبوست ، اسهال ، یا از دست دادن کنترل روده هستند.

6. مشکلات تعادل و سرگیجه از نشانه های ام اس :

سرگیجه و مشکلات با هماهنگی و تعادل می تواند تحرک فردی را که دارای MS باشد کاهش دهد. پزشک شما ممکن است به عنوان مشکلی با راه رفتن شما به این موضوع اشاره کند. افراد مبتلا به MS اغلب احساس سرگیجه ، دارند. این علائم اغلب هنگامی رخ می دهد که شما در حال ایستادن هستید.

علائم MS چیست؟

سر گیجه یکی از علائم MS

7. اختلال جنسی یکی از علائم ام اس :

تحریک جنسی نیز ممکن است برای افراد مبتلا به MS مضر باشد ، زیرا در سیستم عصبی مرکزی - که در آن حملات MS شروع می شود.

8. مشکلات شناختی از علائم MS :

حدود نیمی از افرادی که مبتلا به MS هستند ، نوعی از مسائل را با عملکرد شناختی خود به وجود می آورند. این می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • مشکلات حافظه
 • عدم تمرکز
 • مشکلات زبان
 • مشکل در سازمان یافتگی
 • افسردگی و سایر مشکلات مشکلات عاطفی نیز رایج است.

علائم افراد مبتلا به ام اس چیست

افراد مبتلا به ام اس

9. تغییرات در سلامت عاطفی از علائم ام اس :

افسردگی عمده در میان افراد مبتلا به MS وجود دارد ؛ استرس MS همچنین می تواند باعث تحریک پذیری ، نوسانات خلقی و وضعیتی به نام pseudobulbar شود. این شامل گریه های غیرواقعی و خنده می شود. مقابله با نشانه های MS ، همراه با مسائل مربوط به رابطه یا خانواده می تواند افسردگی و سایر اختلالات عاطفی را حتی بیشتر کند.

علائم دیگر افراد مبتلا به ام اس :

همه افراد مبتلا به MS علائم مشابهی ندارند. علائم مختلف می تواند در طی حملات ظاهر شود. همراه با علائم ذکر شده در اسلایدهای قبلی ، MS نیز می تواند باعث :

10.از دست دادن شنوایی

11.تشنج

12.تکان غیر قابل کنترل

13.مشکلات تنفسی

14.لکنت زبان

15.مشکل بلع

آیا ام اس ارثی است؟

ام اس لزوما ارثی نیست با این حال ، شما در خطر ریسک بالاتری برای ابتلا قرار دارید. جمعیت عمومی تنها 0.1 درصد احتمال توسعه MS را دارد. اما اگر خواهر و برادر یا پدر و مادر شما MS دارند ، این تعداد به 2.5 تا 5 درصد می رسد. ژنتیک تنها عامل تعیین MS نیست. گرچه ژنتیک مطمئنا یک عامل خطر است ، اما این تنها دلیل نیست.

افراد مبتلا به ام اس

علائم افراد مبتلا به ام اس چیست؟

تشخیص ام اس :

یک پزشک - به احتمال زیاد یک متخصص مغز و اعصاب - چندین آزمایش برای تشخیص MS انجام خواهد داد ، از جمله :

معاینه عصبی برای تشخیص ام اس :

پزشک شما برای عملکرد عصبی شما را معاینه میکند.

معاینه چشم برای تشخیص ام اس :

مجموعه ای از آزمایشات برای ارزیابی بینایی شما و بررسی بیماری های چشم است.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) :

یک تکنیک که از یک میدان مغناطیسی قوی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر مقطعی از مغز و نخاع استفاده می کند ؛ شیری ستون فقرات (همچنین به عنوان یک سوراخ کمری نامیده می شود) :

یک آزمایش شامل یک سوزن طولانی است که به ستون فقرات شما منتقل می شود تا یک نمونه از مایع نخاعی گرفته شود.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.