ایزاک نیوتن دانشمندی که با افتادن یک سیب از درخت بر سرش توانست قانون جاذبه زمین را کشف کند خانه دوران کودکی اش اکنون به بک موزه تبدیل شده است.

درخت سیب آیزاک نیوتون نزدیک گرانتام ، لینکلن

نیوتن در روز کریسمس سال 1642 بدنیا آمد ، کسی انتظار نداشت که او زنده بماند ، اما در نهایت به یک دانشمند بزرگ و انقلابی تبدیل شد. تئوری او در حرکت گرانش و قوانین جهان پیش گام بود.بعلاوه او یک فیزیک دان ، منجم ، یک ریاضی دان و یک خداشناس بود.درخت سیب نیوتن در کجاست؟ + تصاویردرخت سیب نیوتن در کجاست؟ + تصاویر

کشف قانون جاذبه زمین

نیوتن و درخت سیب

کشف جالب نیوتن از افتادن یک سیب از درخت

صرف نظر از علاقه مندی او به علم تئوری گرانش او یکی از شناخته شده ترین ها در جهان میباشد.داستان ها بیان میکند که آیزاک نیوتن جوان در زیر یک درخت سیب نشسته بود و یک سیب از درختی که در این بخش از سرگرمی نم نمک در موردش توضیح خواهیم داد روی سرش افتاد پس از آن او چند لحظه کوتاهی آه گفت ، اما بلافاصله سکوت کرد و گرانش زمین را با افتادن سیب بر روی زمین کشف کرد.

افتادن سیب از درخت

درخت سیب در حیاط خانه نیوتن

خانه دوران کودکی نیوتن :

از قرن هفدهم به بعد خانه او که در woolsthorpe واقع شده است ، به جاذبه توریستی تبدیل شد. بازمانده های بسیاری از درخت سیب نیوتن وجود دارد ، اما اصلی ترین آن بیشترین بازدید کننده ها را دارد.

درباره ایزاک نیوتون

خانه ایزاک نیوتن و درخت سیب معروفش

درخت سیب نیوتن اکنون در چه وضعیست؟

همیشه افزایش این محبوبیت به نفع خود درخت نیست ، چرا که باز دید کنندگان به ریشه های آن آسیب میرساندند و مجبور به کشیدن حصار به دور آن میشدند.تماشای این درخت هنوز هم لذت بخش است اما نمیتوان دوباره آن صحنه را ایجاد کرد و مانند نیوتن زیر درخت نشست.

افتادن سیب از درخت

درخت سیب در حیاط خانه نیوتن

قلمه های درخت سیب نیوتن در سراسر انگلیس و حتی فراتر از آن توزیع شده است که یک نمونه از آنها در باغ دانشکده فیزیک در دانشگاه یورک قرار دارد و دیگری در خارج از دروازه اصلی کالج کمبریج زیر اتاقی که نیوتن در آن زندگی میکرد و آنجا درس میخواند ، کاشته شده است. شما همچنین میتوانید یکی از آنها را در موسس باریلوچ در آرژانتین پیدا کنید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
درخت سیب نیوتن در کجاست؟ + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,730