ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، معنی کلمه رژیم صهیونیستی و معنی کلمه رژیم اشغال گر قدس و رژیم صهیونیستی نی نی سایت و رژیم صهیونیستی لاغری و تیم فوتبال رژیم اشغالگر قدس و اسرائیل به فارسی و شهرهای اسرائیل و معنی کلمه اسرائیل و صهیونیسم یعنی چه و نام دیگر اسرائیل در نم نمک.

معنی کلمه رژیم صهیونیستی چیست؟

رژیم صهیونیستی یک اصطلاح سیاسی است که برخی مخالفان ، به جای دولت اسرائیل به کار می برند.معنی کلمه رژیم صهیونیستی چیست؟معنی کلمه رژیم صهیونیستی چیست؟

معنی کلمه رژیم صهیونیستی

بگفته کمال خرازی :

«از نظر ما اسرائیل یک دولت موجه نیست؛ و از نظر ما یک کشور نیست. اسرائیل سرزمین های مردم آن منطقه را اشغال کرده و لذا بایستی با عنوان رژیم اشغالگر شناخته گردد.»

در ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران از این عنوان و عنوان های مشابه مانند رژیم اشغالگر قدس برای نام بردن از آن دولت استفاده می کند. گروه های حماس و حزب الله لبنان نیز از ادبیات خود در اشاره به دولت اسرائیل از این تعبیر استفاده می کنند.

همچنین برای اتباع غیرفلسطینی اسرائیل به ویژه نیروهای دولتی و نظامی آن ، از واژه صهیونیست ها و اشغالگران استفاده می شود.

برخی از محققان فلسفه وجودی تشکیل دولت اسرائیل را برآمده از نظریه صهیونیسم می دانند و از این رو رژیم حاکم بر آن کشور را رژیم صهیونیستی می نامند.

مخالفان اسرائیل ، به مجموع کشور اسرائیل و آن بخش هایی از سرزمین فلسطین که در اشغال اسرائیل قرار دارد ، فلسطین اشغالی می گویند.

صهیونیسم یعنی چه؟

صهیونیسم یک جنبش سیاسی و ملی گرای یهودی است که در اواخر سده 19 میلادی شکل گرفت. عمده ترین هدف جنبش صهیونیسم ، تشکیل میهنی برای یهودیان بود.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن